Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 957 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks-Kaido arası fark 600 milyon
Kaido - Wb arası fark ise 400 milyon

Wb için Kk seviyesi dersek...
Kk seviyesi ile yonkou seviyesi arasında ki farktan daha fazla fark var Kaido ile Shanks arasında :)

Ben o sayfa ile verilmek istenen fikrin konuyla alakasını hala kestiremedim.
Bak verilen sayfada WB'nin kaptanı var senin aaa WB'nin kaptanı mı varmış diye niye şaşırdığını anlamıyorum şahsen tabi WB'nin kaptanı var olayına bakış açını değiştirmeyecek çünkü hoşuna gitmiyor ama öyle işte adamın kaptanı var senin önemsediğin kadar o konumu önemsediğini söyleyemem.

Sonra adamın korsanlıkta ve hayatta amacı aile sahibi olmak bunun için açılıyor denize bir kaptanı da olabilir iki tane kaptanı da sonuçta istek, arzu farklı. WB'nin o gemideki kaptandan irade ve güç olarak altta olduğunu düşünmüyorsan Rox olayına kesin bakışının sebebini de açıklaman lazım bize. Tabi WB o sayfadaki gemi kaptanından da güçsüzdü diyebilirsin şaşırmam şahsen :ehe:

Sonuç kısa bir özet geçersek evet WB'nin kaptanı var çünkü adam denize kaptan olmak için çıkmıyor kendine ait bir aile bulmak için çıkıyor.

Bak verilen sayfada WB'nin kaptanı var senin aaa WB'nin kaptanı mı varmış diye niye şaşırdığını anlamıyorum şahsen tabi WB'nin kaptanı var olayına bakış açını değiştirmeyecek çünkü hoşuna gitmiyor ama öyle işte adamın kaptanı var senin önemsediğin kadar o konumu önemsediğini söyleyemem.

Sonra adamın korsanlıkta ve hayatta amacı aile sahibi olmak bunun için açılıyor denize bir kaptanı da olabilir iki tane kaptanı da sonuçta istek, arzu farklı. WB'nin o gemideki kaptandan irade ve güç olarak altta olduğunu düşünmüyorsan Rox olayına kesin bakışının sebebini de açıklaman lazım bize. Tabi WB o sayfadaki gemi kaptanından da güçsüzdü diyebilirsin şaşırmam şahsen :ehe:

Sonuç kısa bir özet geçersek evet WB'nin kaptanı var çünkü adam denize kaptan olmak için çıkmıyor kendine ait bir aile bulmak için çıkıyor.
D. Rox mı hani nerde? Atılan sayfada bana Kaido'yu, Big Mom'ı ve Shiki'yi de göstersin , D. Rox'ı da gördüğümüzü kabul edecem. Nasıl bir argümana dayanak sağlamaya çalışıyorsun farkında mısın Ferit?

Her şeyi geçtim atılan sayfada Kaptan'ı olsa bile ne olmuş ben hala anlayamadım. Sandığımdan daha fena çarpmış bu bölüm seni.

Atılan sayfa bu. Aile istediğini söylüyor. Korsan oldum çünkü aile istiyordum anlamına çıkarıyorsan bu neden bir Korsan tayfasına girdiğinin cevabı olmuyor. Korsan oldum sonra da kaptan oldum böylece tayfama gelen kişileri hep benden 20 yaş güçük seçtim böylece ailem oldu baba oldum diye bir amacım vardı diye bir şey söyleyince de komik duruyor.

Muhabbette hep bir aile istediği gerçeği önümüzde ama tam olarak neden korsan olduğu hala bir muamma. Aslında muamma değil Korsan'lıktan elde ettiği parayı da kullanmış bu adam. (Marco onaylı) Korsan oldum aile istiyorum ama Roger ile de dövüşürüm Yonkou da olurum bölgelerim de olur da diyor. Nereden bakarsan bak karmakarışık bir hikaye var. Tekdüze bakamazsın karakterlere.

Bunun dışında hala daha anlatmak istediğini anlayamadım. WB'nin Kaptan'ı varmış işte.:D

Kk seviyesi ile yonkou seviyesi arasında ki farktan daha fazla fark var Kaido ile Shanks arasında :)
Sanki biz bu yüksek ödüllere çok alıştığımız için fark bize küçük geliyor. Yoksa seri başı ve ortasındaki bölümleri hatırlayın. O zamanki korsanların ödüllerini ve o ödüllerin halk arasındaki tepkisini. 10, 20 milyonluk ödüller bile One Piece dünyasının sıradan insanları için büyük ödüller olarak görülüyor.

WB nasıl oluyor da aile istiyor ama korsan olmuş. Ben sıfır yetenekle uyduruk bir senaryo taslağı yazayım. Oda neler yapar siz düşünün.

-Yaşadığı ada/ülke Tenryuubitolara vergisini veremediğinden korumasızdır. Korsan saldırılarına uğramaktadır.
-Ailesinin çocuk yaşta ölümünü görmüş ve dünyada bir başına kalmıştır.
-Buradan bir kaçış arar ve genç yaşta bir sal ile denizlere açılır.
-Çocukluğunun kaos içinde geçmesine zıt bir şekilde, sakin bir hayat aramaktadır.
-Deniz ona istediği sakinliği ve doğduğu yerin kaosundan uzaklaşma imkanını vermiştir.
-Kabul göreceği, aile diyebileceği insanlar aramaktadır. Kimsesiz büyüdüğünden bu his içinde hep bir yaradır.
-Yolculuğu esnasında kendisi gibi birçok insanın benzer amaçlarla denize açıldığını görür.
-Anne babasız büyümüş olan Edward, denizin çocuğu olarak görmektedir kendini. Anne- babası, atası-dedesi denizdir.
-Marco'nun da dediği gibi gidecek başka yeri olmayanlara kol kanat gerer olmuştur.

Yaşadıkları sonucunda bu kafa yapısına sahip biri böylece hem denize ait olup, hem de ailesini kurmuş olur.
Yani gerçek hayatta da kimsesiz kalan, travmalar yaşamış çocukların her zaman topluma en faydalı yolu seçemeyebildiklerini görüyoruz. Buna rağmen hayatta kendi bildikleri şekilde mümkün mertebe düzgün ve erdemli yaşayabilir bu insanlar. Her zaman toplumun örnek bir bireyi olmadıklarını da görebiliriz. Gayet olası bir senaryo bu. Oda çok daha iyi işler bunu isterse.

Bunun dışında hala daha anlatmak istediğini anlayamadım. WB'nin Kaptan'ı varmış işte.:D
Bu geçmişe dönüş olduğunda zaten adamın kaptanı olduğunu gördük sen görmedin mi ? Buradaki de adamın kaptanı ama senin anlamak istemediğin kısım adamın seçici olduğuna dair illa birinin WB'ye sözünü geçirdiğine dair bir şeylere inanmak istemen. Buradaki adam da WB'nin kaptanı işte, anlamıyor musun hala ne demek istediğimi ?

D. Rox mı hani nerde? Atılan sayfada bana Kaido'yu, Big Mom'ı ve Shiki'yi de göstersin , D. Rox'ı da gördüğümüzü kabul edecem. Nasıl bir argümana dayanak sağlamaya çalışıyorsun farkında mısın Ferit?

Her şeyi geçtim atılan sayfada Kaptan'ı olsa bile ne olmuş ben hala anlayamadım. Sandığımdan daha fena çarpmış bu bölüm seni.

Atılan sayfa bu. Aile istediğini söylüyor. Korsan oldum çünkü aile istiyordum anlamına çıkarıyorsan bu neden bir Korsan tayfasına girdiğinin cevabı olmuyor. Korsan oldum sonra da kaptan oldum böylece tayfama gelen kişileri hep benden 20 yaş güçük seçtim böylece ailem oldu baba oldum diye bir amacım vardı diye bir şey söyleyince de komik duruyor.

Muhabbette hep bir aile istediği gerçeği önümüzde ama tam olarak neden korsan olduğu hala bir muamma. Aslında muamma değil Korsan'lıktan elde ettiği parayı da kullanmış bu adam. (Marco onaylı) Korsan oldum aile istiyorum ama Roger ile de dövüşürüm Yonkou da olurum bölgelerim de olur da diyor. Nereden bakarsan bak karmakarışık bir hikaye var. Tekdüze bakamazsın karakterlere.

WB'de diğer korsanlar kadar korsan. Öyle haraket ediyor ama kendi tayfasını ailesi olarak görüyor. Onlar için canını verebilir. Hepsi kendinden yaş olarak çokça küçük olduğu için baba rolünü üstlenmiş. Luffy'de öyle görmüyor mu? Aradaki tek fark luffy'nin aile anlayışı, aile bireylerin arkadaş(nakama) olarak görüyor.

Bu konu yine genel tartışma ile karıştırılıyor :S spoilerı geçip karakter motivasyonlarına, analizlerine girilmiş :S uff

Fakat Shanks KK olmaya en yakın kişi dendi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 22)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık