Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 946 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kurslarımızı en yakın zamanda açıyoruz. İlk öğrencilerimiz olarak sizi almayı çok isteriz. Ne kurtarabilirsek kardır :D

Görüdüğü üzere en yakın zamanda açıyoruz kursu. Eğitmenimiz olarak katılabilirsiniz :D

Lucci de haki kullanmıyordu.

Mangayı düzgün okuyp değerlendiren adamın hali birde eskiyse bambaşka oluyor. Eline koluna sağlık. Uzun bir yazı oalbilir. Kemerleri bağlayın. Akainu forumun bir kısmı tarafından yonkou seviyesinde görülen biri. Yonkoular nasıl tanımlanmıştı önce ona bakmak lazım. Yani yonkou gücünün dayandığı temel nokta ne? Tanım aynen şu: Dünyanın En Güçlü Adamına karşı bölgelerini savunan dünyanın en güçlü korsanları. Yani dayanak dünyanın en güçlü adamı. Peki o kim? Babalık. Benim babalığın savaştaki durumuyla ilgili bir tespitim vardı. "Form geçici klas kalıcıdır." Şu an dünyanın en iyi futbolcuları Cr7 ve Messi. (Bana göre Cr7). Şimdi siz bunlar formsuzken artık en iyi futbolcular değil mi diyorsunuz. Bu adamlar emekli olana kadar en iyisi olacaklar. Formları aşağı iner zirveye çıkar ama en iyileri onlar. Babalıkta da durum bu. Bu adam Marineford da da en güçlüydü ama hastalığı sebebiyle zirvesinde değildi ama hala en güçlü adamdı. Dünyanın en güçlü adamı olduğunu nasıl kanıtladı? En zayıf halinde bile amiral seviyesindeki bir adama kaybetmedi ve ne olursa olsun 2 vuruşta yendi Akainuyu. Şimdi buna Akainu açısından bakarsak Akainu daha en zayıf halindeki Babalığı yenememiş bir şahsiyet. Ondan sonra Akainu yonkou yersen. Peki aynı durumda Koca Ana veya Kaidou olsa ne olurdu bu soruyu sorun kedinize, cevabı düşününce yonkou seviyesinin Allahü Ekber dağlarında olduğunu anlarsınız zaten. Ki bence Koca Ana ve Kaidou serinin zirvesinde beraber oturuyorlar.

Şimdi bunu O-Lin vs Queen açısından bakarsak bu durumun gayet doğal bir şey olduğu açık.Koca Ana ve Kaidou azmanları ayrı dünyanın canavarları uzaylı uzaylı anlayın şunu. Yok Queenmiş yok Luffy imiş yok amiralmiş geldikleri gibi sopayı yer geri giderler.

Toparlayacak olursam benim güç sıralamam
1) Yonkou
2) Amiral-sağ kol (Buranın zirve noktası olarak filo amirali olarak Akainuyu görüyorum) Yani aslında bence yonkouya en yakın güç konumunda
3) Komutanlar
Gerisini salla.

Son olarak son zamanda Toronto şampiyon oldu Koca Ana istediğim gibi bam bam bam dövüyor ve son bir şey kaldı o da olursa Haziran ayında benden mutlusu olmayacak galiba.:rolleyes:
Arkadan vurdu ama arkan :hhh::hhh::hhh:

Quenn kalkar ve bi daha dayak yer diyodum. Öyle olmuş.

Luffy'nin yeni haki türüne alışması ve çıplak elle boynundaki halkayı açması güzel sahneler.

Come yonkou ne lan? Daha yeni yanında quenn bayılmış neyine güveniyon? Her zamanki luffy tavırları. :at:

Bölüm güzel bence ve senaryo ilerliyor. Shuten ne gösterecekti merak ediyorum.:hoo:

Bi dahaki bölüme bm ile dövüşürler mi ya da (s)Oda Bey bunu çizmeyip başka yere geçer mi ya da çöpper giller araya girer mi tahmin edemiyorum. Bakalım bi dahaki bölüm nasıl olacak.

Kurslarımızı en yakın zamanda açıyoruz. İlk öğrencilerimiz olarak sizi almayı çok isteriz. Ne kurtarabilirsek kardır :D

Görüdüğü üzere en yakın zamanda açıyoruz kursu. Eğitmenimiz olarak katılabilirsiniz :D

Lucci de haki kullanmıyordu.

Mangayı düzgün okuyp değerlendiren adamın hali birde eskiyse bambaşka oluyor. Eline koluna sağlık. Uzun bir yazı oalbilir. Kemerleri bağlayın. Akainu forumun bir kısmı tarafından yonkou seviyesinde görülen biri. Yonkoular nasıl tanımlanmıştı önce ona bakmak lazım. Yani yonkou gücünün dayandığı temel nokta ne? Tanım aynen şu: Dünyanın En Güçlü Adamına karşı bölgelerini savunan dünyanın en güçlü korsanları. Yani dayanak dünyanın en güçlü adamı. Peki o kim? Babalık. Benim babalığın savaştaki durumuyla ilgili bir tespitim vardı. "Form geçici klas kalıcıdır." Şu an dünyanın en iyi futbolcuları Cr7 ve Messi. (Bana göre Cr7). Şimdi siz bunlar formsuzken artık en iyi futbolcular değil mi diyorsunuz. Bu adamlar emekli olana kadar en iyisi olacaklar. Formları aşağı iner zirveye çıkar ama en iyileri onlar. Babalıkta da durum bu. Bu adam Marineford da da en güçlüydü ama hastalığı sebebiyle zirvesinde değildi ama hala en güçlü adamdı. Dünyanın en güçlü adamı olduğunu nasıl kanıtladı? En zayıf halinde bile amiral seviyesindeki bir adama kaybetmedi ve ne olursa olsun 2 vuruşta yendi Akainuyu. Şimdi buna Akainu açısından bakarsak Akainu daha en zayıf halindeki Babalığı yenememiş bir şahsiyet. Ondan sonra Akainu yonkou yersen. Peki aynı durumda Koca Ana veya Kaidou olsa ne olurdu bu soruyu sorun kedinize, cevabı düşününce yonkou seviyesinin Allahü Ekber dağlarında olduğunu anlarsınız zaten. Ki bence Koca Ana ve Kaidou serinin zirvesinde beraber oturuyorlar.

Şimdi bunu O-Lin vs Queen açısından bakarsak bu durumun gayet doğal bir şey olduğu açık.Koca Ana ve Kaidou azmanları ayrı dünyanın canavarları uzaylı uzaylı anlayın şunu. Yok Queenmiş yok Luffy imiş yok amiralmiş geldikleri gibi sopayı yer geri giderler.

Toparlayacak olursam benim güç sıralamam
1) Yonkou
2) Amiral-sağ kol (Buranın zirve noktası olarak filo amirali olarak Akainuyu görüyorum) Yani aslında bence yonkouya en yakın güç konumunda
3) Komutanlar
Gerisini salla.

Son olarak son zamanda Toronto şampiyon oldu Koca Ana istediğim gibi bam bam bam dövüyor ve son bir şey kaldı o da olursa Haziran ayında benden mutlusu olmayacak galiba.:rolleyes:
Luccinin farklı teknikleri vardı zarar vermek için. Big mom ne yapacak tırnakları ile mi çizecek? Kaba kuvvetle dalacak. Ek olarak lucciden ziyade luffy kendi kendini yordu. Lucci anca rokugan mokuganla hasar verebildi. Diğer yandan şimdiki g4 luffy geleceği de gördüğü için saf kaba kuvvetle inmez. Ama indiremez de. Gene meyvesiz ve hakisiz big mom luffyden daha güçlüdür.

Tottaland arcta 3.adama tek attı, Katakuri’ui de bileğinin hakkıyla yendi. Gayet de güzel senaryo idi. Şimdi niye aynısı olmasın? Gördük ki 3.adama tek atıyor Luffy. Eee o zaman niye BM alsın ki, ayrıyeten Kaido’nın tek atması da aptallıkta zirveydi.
Luffy ücüncü komutana mı tek atıyor? Maşallah. Yonkou olmuş da haberimiz yok.

Bunu görmedim. Şimdi gördüm ama konuşmya değecek bir konu değil. Yani oradan gideceksek Jozu ve Marco çok rahat Kizaru ve Aokijiden kan aldı babalıktan dolayı dikatleri dağılana kadar da gayet iyi kapıştılar. Ama bu ayrı tartışma konusu oralara girmek istemiyorum.

İyi güldürdün. Zira Shiki örneği çoğu şeyi açıklıyor. Zira tek başına Garp ve Sengoku ile kapışan ve Marineford'u bu iki adama rağmen yerle bir eden adam hani ve ne hikmetse o adam DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI değildi.

İki attı dediğim cidden ona manada anladıysan zaten açıklanacak bir durum yok. Bahsettiğim durum Ace'in ölümü sonrasında anında Akainu'yu yenmesi ve asıl durduğum nokta bu da değil. Asıl durduğum nokta tek ayağı çukurda en zayıf halindeki adamı amiral seviyesindeki bir adamın NE OLURSA OLSUN YENEMEMESİ. Aynı durumda Kaidou olsa Babalığı yener miydi? YENERDİ. Koca Ana yener miydi? YENERDİ. Bütün mesele bu. Hani biri birinden güçlü olunca diğerini aşağılamış mı oluyoruz? Bak yukarıda güç sıralamam var. Orada birde parantez içi var. Ama Akainu ne kadar güçlü olursa olsun seviyesi bu. Daha fazlası değil.
Shiki orneğinde, Shiki yarısını yıkmiştı adam zaten ondan sonrasinda gelip halletiler olayı. Shiki örneği çok elde kalıyor. Birde daha Sengoku ve Garp'ın o seviyesini bilmiyoruz ki. Hangi seviyeyi entegre edip böyle bir yorum yapabildin ona da şasıyorum. Roger'ın idamından sonra Shiki gelip dağıtıyorki Sengoku ve Garp'ın orda Zirve hallerini alirsan Roger ve Garp mücadelelerine ters bir cevap olur.

Burası ise tamamen saçmalık. Daha benim neye göre ikisini aynı kategoriye koyduğumu bilmeden kendince bir hükme varıp onun üzerinden değerlendirme yapmışsın. Ayrıca Akainu amiral bir zahmet bir saat sonunda toparlanabilsin. Yukarıda dediğim gibi yenen zayıf durumdaki Dünyanın en güçlü adamı. Zirvesindeki Dünyanın en güçlü adamı değil. Değerlendirmelerinizde bu kadar düz mantık işte. Biraz dahagenişten farklı durumların subjektif ögelerin etksiine bakarak değerlendirin şu dövüşleri. Hea bire neymiş amiraller yonkoular biraz daha az dayanıklıymış. Al sana burada benden sana güzel bir soru.
1)Amirallerin gücünün temeli ne?
2)Yonkou olan Kaidou ve Koca Ana'nın gücünün kaynağı ne?
Ben kendi cevabımı vereyim.
1) Özel meyveleri
2)Doğuştan zaten canavar olmaları. Meyvelerinin ekstra avantajlar sağlaması. Örnek olarak Koca Ana'nın daha çocuk ve meyvesizken filo amirali olabilecek potansiyelinin görülmesi.
Burası tamamen bir saçmalik. O mesajda seni kastetmedim. Onu diyen arkadaşlara dedim. Subjektif olarak değerlendirme mi nerden çıkardın onu çozebilmiş değilim. Amiral fanı da değilim. Tüm olayı ele alıp irdeleyip yazıyorum. Birde o dövüş falan bittiğini düşünuyorsak karşı rakibin ayağa kalkamaması gerekirdi ki gerektiği yerde darbeyi yiyip 15saniye sonra(nasıl hesapladım diye sorulacak sey degil maksimum 30saniye) ucuruma dusup ordan bir seye tutunup halen ayaga kalkmasi onun halen Vs icinde oldugunu sadece vs yerinde olmadigini gosterir.Ama Amirallerin gücü ve dayaniklilik konusu cokca hafife aliniyor. Amiral'in ozel meyveye sahip olmasi onun boyle bir avantaji oldugunu degistirmez. Sadece Yonkou'larin dayaniklilik konusunda azimsanamayacak bir seviyede oldugunu gosterir.

Bu arada 3 amiral=yonkou diyen kisiler de var ki onlara bir laf desemde bir anlam ifade etmeyecek. Bu 3 paragraflik kısımda seni kastetmedim yanlış anlama :D

Son düzenleme:
Çocuk ruhlum, Linlin'im uçurtma hevesini almış bildiğin.

O-lin'in Queen'i dinosu yapması lazım Luffy ile gerçekten benzeşmesi için. Beklemedeyiz.

O değil de bir imparator, yonkou oluşumunun ta kendisiymiş resmen, bir kez daha görmüş olduk. Sol kolu hallaç pamuğu etti 2 saniyede. Başlarında ağa babaları olmasa denizciler şimdiye çoktan hepsini silip süpürürmüş isteseler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık