Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 946: Queen, O-Lin'e Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    182
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karakteri soktuğu konum ile ilgisi var. Big Mom'ın şu halleri rahatsızlık vermeye başladı. Yoksa Chopper'ın, big Mom'ı durdurduğu yerde Luffy'nin durduracak olması sıkıntı değil. :/

Kaldı ki Luffy durduracak olsa bile bu kadın açlık krizine girdi. Kafayı yine Luffy'ye taktı. Oda nasıl çözecek bu sorunu merak diyorum. Yine ikinci bir Wcı bakası yaşanmasın da.
Chopper elini yere koyup az daha Nami'yi böcek gibi ezecek olan erimiş bitmiş Big Mom'ı durduruyor.Tabi o hali bile belli bir güçte. Su bölümde ise açılmış yumruk sallayan bir Big Mom var. Ki Luffy dueduramazsa Hyo ölür diye algı yapılıyor. İkisi arasında fark var.

Yoksa Chopper'ın yaptığını Queen yapamadı diyip yermek gerekir.

Chopper elini yere koyup az daha Nami'yi böcek gibi ezecek olan erimiş bitmiş Big Mom'ı durduruyor. Su bölümde ise açılmış yumruk sallayan bir Big Mom var. Ki Luffy dueduramazsa Hyo olur diye algı yapılıyor. İkisi arasında fark var.

Yoksa Chopper'ın yaptığını Queen yapamadı diyip yermek gerekir.
İyi de mesele o değil dedim. Hatta Luffy'nin durduracak olması da sıkıntı değil. Bunu belirttim zaten. Big Mom'ın yumruklarına Bege falan dayandı. Luffy'nin karşılayacak olmasını beis görmüyorum.

Sıkıntı olarak gördüğüm kısımlar Big Mom'ın hafızasını kaybetmesi, yine açlık krizine girmesi ve Luffy'nin bir nevi antrenman oyuncağına dönmesi. Big Mom'ın şu yumruğunu eminim koka ve G3 ile durdurabilirdi. Zaman atlaması öncesinde sadece şişerek Sengoku'nun atağını durmadı mı? İlla ki bu tekniği kullanması için Big Mom'ın bu hallere düşmesi mi gerekiyordu? Sıkıntı bu. Şu açlık krizine falan düzgünce çözerse yine o kadar kötü olmaz, ancak bir kere daha öyle kriz olaylarını okumak istemiyorum.

İyi de mesele o değil dedim. Hatta Luffy'nin durduracak olması da sıkıntı değil. Bunu belirttim zaten. Big Mom'ın yumruklarına Bege falan dayandı. Luffy'nin karşılayacak olmasını beis görmüyorum.

Sıkıntı olarak gördüğüm kısımlar Big Mom'ın hafızasını kaybetmesi, yine açlık krizine girmesi ve Luffy'nin bir nevi antrenman oyuncağına dönmesi. Big Mom'ın şu yumruğunu eminim koka ve G3 ile durdurabilirdi. Zaman atlaması öncesinde sadece şişerek Sengoku'nun atağını durmadı mı? İlla ki bu tekniği kullanması için Big Mom'ın bu hallere düşmesi mi gerekiyordu? Sıkıntı bu. Şu açlık krizine falan düzgünce çözerse yine o kadar kötü olmaz, ancak bir kere daha öyle kriz olaylarını okumak istemiyorum.
Bu tekniği kullanması için illa bu duruma düştüyü nereden çıkarıyoruz? Kadın tamamen dengeleri bozduğu için hafızası gitti. Bunu sadece Luffy'e niye yoruyorsun? Aklı gitmiş bir Big Mom olmasa ilk önceliği ne olurdu onu tartısmak lazım.

Kaido'yu indirecem diye çıkan teknik için deneme tahtası diye geliyor kadın. Hyo denen adamı söylediği ile uygulacak da muhtemelen. Söz konusu Luffy olunca durum nereye gidiyor az çok kestirebiliyorum. Kadının Jinbei, Chopper, Brook'a o duruma sokunca Luffy için de..

Ne BM'ye ne Kaido'ya işlemez ise ne âlâ
Bu teknik ile Bigmom'dan kan alabileceğini sanmıyorum ben. Ciddi bir savunma gücü elde edecek gibi duruyor.

@William cutting
Evet en baştan hafızasının gitmesi saçmalıktı zaten. Yonkou ağırlığına ters bir durum.

Bir sonra ki bölümün adı Luffy Vs O-lin. BM'ye üzülüyorum ya kadının düştüğü durumlara bak yazık.

Queen tek yer, ayağa kalkamaz diyenlere kurs açıyorum diye beni kendi kurslarına davet edenleri tekrar kursuma davet ediyorum. Pijamalarınızı da getirin işimiz uzun :D Queen teki geçtim, ikiyi geçtim 3 bile yemez bu gidişle. Adamın bilinci hala yerinde ve korktuğu için yerden kalkmadığını gösteren bir panel görmedim. BM, Queen'i kollarının arasına almış, Queen sandviç mezesi gibi olmuşken "sen benim kim olduğumu biliyor musun cadı karı" diyor :hhh: Hahah o kısım çok iyiydi :alkis:

Bm/Queen durumu şu; Bm'nin Zeus+Prometheus ve haki kullanımı yok. Queen'in ise hybrid formu+haki kullanımı yok. Şu durumda da BM yener tabi ki. Ama mangakanın Queen'i özellikle hybrid forma sokturmayıp haki kullandırmayışı dövüşün büyümemesi ve Queen'in iyileşmez bir yara almamasına yönelik bir taktikti bence. Daha önce dediğim gibi Kaido'nun kemik kadrosu üzerinde Bm'ninkilere nazaran daha fazla duruldu ve bu adamlar ciddi bir dövüşe girmeden ciddi bir darbe almadan ring dışı kalmazlar. Bu sebeple Queen final dövüşü için saklanıyor. Sanji'nin baya efor sergilemesi lazım Queen için. Hadi bakalım kutu kola Sanji. Şimdi sen düşün.

Bölümde ilerleme var mı, var. Lütfüler tasmalarından kurtuldu, Kid-Killer kurtuldu, Kawa kurtuldu. Adeta bir kurtuluş günü! Ama gel gör ki bunlar kes-me-di :bilmem::(

Sevindirici tek haber Kawa'nın kurtulmuş olması. Bakalım olaylara müdahil olacak mı ? Hapishaneden sonra yeni bir olaylar zinciri başlar. Ee bu kadar tatil de yeter değil mi ? :oops:
Zoro'nun olmadığı hiç bir bölüm bizi kesmez :) Bir eksiklik duyarız illa şuan olduğu gibi.

Bu tekniği kullanması için illa bu duruma düştüyü nereden çıkarıyoruz? Kadın tamamen dengeleri bozduğu için hafızası gitti. Bunu sadece Luffy'e niye yoruyorsun? Aklı gitmiş bir Big Mom olmasa ilk önceliği ne olurdu onu tartısmak lazım.
Sadece Luffy için yormadım zaten. Genel anlamda sıkıntılı şu halleri. Ayrıca yapma, hapishaneye gelmesi, shiruko sevmesi ve hepsini Luffy'nin yemesi ne içindi? Bu olaya hazırlık için olduğu az çok belli değil mi? İnan Luffy ile ilgisi yok durumun. İsterse aklı yerinde olsun yine durdurabilirdi. Beni durdurmasından çok sonrası endişelendiriyor. Şu açlık krizi falan çözülür de, Big Mom esir düşer veya başka bir şey olur. Yeter ki tayfadan uzaklaşsın.

Keşke Big Mom hiç gelmeseydi. Ne arc temasına uygun, ne de girdiği şu durumları okumak keyifli. Chopper ve Tama'nın eline düştü kadın yaw. Umarım anlatabilmişimdir sıkıntı genel olduğunu. Yoksa Luffy'nin gelişmesi gerektiğini biliyorum. Sadece Big Mom olmadan da, Oda bu olayı işleyebilirdi.

Bölüm güzel, çeviri güzel, yayınlama da hızlı olunca bastım iyiye :D BM güçlü, yazık valla kadına. Beni geç Luffy bile acıdı kadına. Her tayfaya bir Sanji lazım, Sanji gibi bir aşçın olaydı ey BM, asla aç kalmazdın ;) Her şeyi geçtim, bu oşirikolarım kaynağı nerede? Sonuçta hapishaneye de bir yerden geliyor. Birisi o kaynağı söyleyecek bence, umarız Onigaşima değildir :D

Bizim yaşlının hareketi mantıksız gibi gözükse de, gayet mantıklı ve cesurca bir hamleydi. Bundan bir sahne önce de tecrübe edildiği üzere tehlike anında kendini çok hızlı geliştiriyor Luffy, bakalım burada BM'e ne yapabilecek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık