Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 945 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro ile olasi dovusunde Zoro itaat ettirecek diye dusunenler var.
Zoro'nun, Zou Arc sonunda söylediklerinden sonra bu beklenti normal. Aslında bende de bu tarz bir beklenti var ama çok dillendirince o bile olay oluyor. O yüzden yazmıyorum artık. Bekleyip görmek en iyisi.
Ashura’da abartmaya başladı biraz. Görüyorsun işte ortalık karıştı ve ayaklanma çıkmış Oden’in hatrı için yardım et bari ne bu inat:/ Önünde ustası sayılan yasu’yu idam ediyorlar ona rağmen içinde intikam ateşi yanmıyor adamın.
Başından beri Ashura'nın karakterini böyle gösterdiği için tutarlı davranıyor bence. Takip edilecek güçlü bir samuray görmedikçe biat etmeyecek. Bu belli ama o samurayın kim olacağı muamma. Biat ettikten sonra ise en çok inkitam ister muhtemelen.

Buradaki çoğu kişiyi Ana'yı yanlış değerlendiriyor. Bu kadının meyvesi ona fiziksel anlamda bir kombat gücü sağlamıyor. Kadında doğuştan gelen aşmış bir fiziksel güç var. Psikolojik olarak çöküntü yaşamadığı sürece aşılamaz bir haki zırhı ile korunuyor. Saatlerce yemek yemediği için bir deri bir kemik kalmasına rağmen Jinbe gibi bir adamın en güçlü saldırısı kadını anca iki metre geriye götürdü. Hiçbir zarar veremedi. Sinek öldürmek için elini sallayınca beton zemin parçalandı.

Şu an aklı yerinde olmasa bile sadece dış yönlendirmeler ile bu kadına bütün Wano'yu yok ettirmek mümkün. Queen falan hikaye yani. Queen, Ana'ya zarar vermeyi hayal bile edemez. Onun dengi olarak görülen Luffy en güçlü formuna geçip Kaido'ya girişti. Hasar almayı bırak, adam ah bile demedi. Aynı adamın Wano'ya sokmamak için elinden geleni yaptığı birinden bahsediyoruz.
Luffy , kan tükürttü Kaido'ya please.

Sırada kan kusturmak var.

G4'ü tek hakili koluyla durduran BM küçümsenmiyor ama Kaido gibi bir etken var. Şuan Evren'in en güçlüsü Kaido. Olası bir Kaido vs BM olursa daha saglikli yorumlar yapariz umarim.

G4'ü tek hakili koluyla durduran BM küçümsenmiyor ama Kaido gibi bir etken var. Şuan Evren'in en güçlüsü Kaido. Olası bir Kaido vs BM olursa daha saglikli yorumlar yapariz umarim.
Şu seride şunu bir türlü anlayamadınız en güçlü olmak veya birinden güçlü olmak demek kazanacağın manasına gelmiyor. Örnek mi Kata vs Luffy. Ki zaten ben Koca Ana ve Kaidouyu aynı siklette görüyorum. Beyazsakal da Dünyanın En Güçlü Adamıydı ama Roger onunla başabaş dövüşebilen tek kişiydi.

Koca ana meyve olmadan bile filo amirali olur denilen birisi.Meyve dövüşte ona çok büyük katkı sağlıyor yine ama bu katkı en fazla %10 civarı falandır o da saldırı gücü açısından ha.Yıldırım falan önemli işte onun dışında prometheusun üst düzey olanlara o kadar işleyeceğini sanmam.

Başından beri Ashura'nın karakterini böyle gösterdiği için tutarlı davranıyor bence. Takip edilecek güçlü bir samuray görmedikçe biat etmeyecek. Bu belli ama o samurayın kim olacağı muamma. Biat ettikten sonra ise en çok inkitam ister muhtemelen.
Hani bildiğin çocukluk dostlarını yalvarıyor sana yardım et diye. Ustan gözünün önünde katledildi. Bu biraz fazla geldi bana. Samuray falan beklesin de olaylara çok fazla kayıtsız kalıyor. Üstelik mekanını da ateşe verdiler yine tık yok:/ sona doğru zaten katılacaktır bunu hepimiz biliyoruz ama bu süreç içinde büyük bir trajedi yaşanırsa veya biri daha ölürse “sen şimdiye kadar neredeydin” derler adama.

Öncelikle bura anlattıklarına bir şey demiyorum. Doğru ve katılıyorum.

Gelelim bu kısma aslında burada cevabı son kısımda kendin vermişsin ama orayı en son bağlayacağım noktada değineceğim. Haki tabiki güç sağlıyor. Meyve de güç sağlıyor. Ben zaten kişilerin güçlerini değerlendirirken bütün bunlara göre değerlendiriyorum. Ama bazı durumlara bunlardan bağımsız da bakabilmek lazım. Koca Ana meyve ve haki gücü olmadığı zaman tabi ki gücü daha az olur ama ben bu noktada diyorum ki yine de Queen'den güçlü olur. O zaman diyeceksin ki bu güçler nerede işe yarayacak ona da başta dediğim gibi sen anlatmışsın. Diğer yonkoulara karşı. Meyve ve hakisi onu diğer yonkoulardan ayıran şey oluyor haki ve meyve asıl orada farkını ortaya koyuyor. Yine bunu son bir örnek verip kapatıyorum. Kaidou Luffy'e nasıl tek attı? Meyve+haki ile mi meyvesini kullanmadı bile. Yonkou niye yonkou güçlerinin bir kısmını kullanmayıp tek atabildikleri için yonkou. O zaman meyvesi olmayan Shanks ne olacak? Olay bu. Hea bana sorarsan bölümü görmeden tam bir şey diyemem ama Queen kalkacaktır ama değişen bir şey olmayacak Ana yine yapıştıracak çünkü siklet farkı var. Babalıkta da aynı durum var. Savaş alanında ne handikaplarla nasıl dövüştüğü neler yaptığı belli. Forumda bir çok kişinin yonkou olacak adam dediği Akainu Beyazsakal'ı en zayıf anında bile yenemiyor. Kizaru Weevil için ne diyor Babalığın gençlik hali gibi bu değerlendirmeyi meyveye göre yapmadığına göre demek istediğim şey anlaşılmıştır.
Bir saat olmuyor herhalde yazalı:

Queen meyvesiz ve hakisiz Bm'yi yener demiyorum. Ama çok dayak yer. En azından güç unsurlarını bir kefeye koyduğumuzda yemeli.
Bu biraz da Queen ve fiziksel olarak çok iyi olan meyvesinden yola çıkarak girdiğim beklenti. Dövüşleri devam eder mi bilmem ama eğer devam eder de Queen Bm'den meyvesiz hakisiz dayak yerse Bm'yi küçümsemiş, Queen'i gözümde büyütmüşüm derim :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık