Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 942: Hakumai Daimyosu Shimotsuki Yasu'ie

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    203
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yasu'yu öldüren Orochi olduğu için ve Yasu da Toko'nun babasu ve Kurtizanın babasının en yakın arkadaşlarından biri olduğu için Orochi vs Zoro kesinleşti bence.

Doktor her taşın altından çıkmak zorunda mı?!
Hangi taşın altından çıktı yahu? En son ne zaman gördük adamı?
Kaç bölümdür Zoro'nun Hiyori'yle cilveleşmesi dışında hiçbir şey yapmayışını seyrediyoruz. Ben de Zoro'dan sıkıldım yani. :hıh:
Madem Yasu için Hiyori'ye sarılmaktan fazlasını yapmadı, pistten insin de bir şeyler yapabilecekler yapsınlar. Şu adam kurtulsun yahu. :üzgünüm:

Hangi taşın altından çıktı yahu? En son ne zaman gördük adamı?
Kaç bölümdür Zoro'nun Hiyori'yle cilveleşmesi dışında hiçbir şey yapmayışını seyrediyoruz. Ben de Zoro'dan sıkıldım yani. :hıh:
Madem Yasu için Hiyori'ye sarılmaktan fazlasını yapmadı, pistten insin de bir şeyler yapabilecekler yapsınlar. Şu adam kurtulsun yahu. :üzgünüm:
Bize ölüyü diriltebilecek birileri lazım :d Var mı?

Bize ölüyü diriltebilecek birileri lazım :d Var mı?
Felaket tellallığı yapmaya ne gerek var şimdi? Nedir bu karamsadlık sorarım yani.:gamyon:

Adamın öldüğü net değil. Belki bir umut vardır bir şans. Ayakta kendine operasyon düzenleyip, kendi vücudundan kurşun çıkarmış adam belki Yasu'yu da kurtarabilir. Niye umut etmeyelim yahu. :utangac:

Yasanacaklarin önüne geçilmez mi diyorsun. Hmm.
Shanks'in 3 haki tarzında da zirve yaptığını varsayarsak neden olmasın ? İşte varsayimdan öteye gidemiyoruz :D
O sahnenin o şekilde çizilmesi gerekiyor ki kurulan yapının bir anlamı olsun. Bu tür sahneler üzerinden karakterlere anlam katmaya gerek yok diye düşünüyorum. Tabii bu şekilde söylüyorsan öyleyse hikâyenin anlatım şeklinde bir mantık hatası var zira Zoro'nun her hâlükârda kurtarması gerekirdi diyebilirsiniz. Bu, bana kalırsa öznel bir yorum olacaktır. Öznelliği nesnelliğe çekebilmek için örnekler gösterilebilir yine. Tabii benim de elim armut toplamaz, karşılığını ya öyle ya böyle veririm. Ancak o noktada Zoro'nun yapabileceği bir şey yok diye düşünüyorum çünkü ateş eden çok kişi var ve her birine etki edebilmesi için tek çaresi H. Haki. O da onda yok. Luffy ya da örneğimdeki gibi Shanks olsa bu kez de Orochi'nin bayılmayacağını görürüz muhtemelen. Zaten Shanks'ın burada işi yok da çok da manası olmamasına rağmen teorik olarak söylüyorum. Bana göre bayılmaz bu adam H. Haki ile. Zaten bu tür atraksiyon sahnelerinin çizilmesi için uygun bir yapı da yok. Özetle bu adamın bu şekilde mermi manyağı yapılması gerekiyordu, öyle de oldu. Karakterleri rahat bırakalım.
Biliyorum da mesajımızı senin üzerinden vermiş olduk bu sefer.:D
Bu aralar üzerimden oynuyor herkes! Biz bu oyunlara gelmeyiz! Derken gelmişiz? :(

Bölümde fazla dram vardı ama beğendim senaryo öncelikli OP'da. Tekrardan görmüş olduk. Ey (s)Oda Bey neyin gizemi bu ya. Odeni o kadar siluet olarak verceğine çiz, biz de rahat edelim sende rahat et.
Zoro ile hiyori için ne diyorsunuz? @Mr.Bushido @Roronoa Zoro @Densetsu no Samurai Ben yakıştırdım şahsen.
Hiyori cidden yakışıyor Zoro'nun yanına ama geçici olacaktır muhtemelen. Zoro'nun bir şey hissettiğini ya da hissedeceğini sanmıyorum.

Felaket tellallığı yapmaya ne gerek var şimdi? Nedir bu karamsadlık sorarım yani.:gamyon:

Adamın öldüğü net değil. Belki bir umut vardır bir şans. Ayakta kendine operasyon düzenleyip, kendi vücudundan kurşun çıkarmış adam belki Yasu'yu da kurtarabilir. Niye umut etmeyelim yahu. :utangac:
Yasu ölmezse bütün bu drama yine boşa çizilmiş olacak, mangaka okuyucunun boş dramadan sıkıldığının farkında, bu yüzden ölümlere gerçeklik katmak istediğini düşünüyorum. Bu doğrultuda son zamanlarda ölümler üzerinden daha sert ilerlediğini de görüyoruz, Pedro'da olduğu gibi, hani Pedro'nun da öldüğüne pek inanmıyorum ama yukarıda bahsettiğim sebepten ötürü, boş drama yapmamak adına öldürme ihtimali hayli yüksek.

Jinbei'yi de ölüme terk etmeseydi ya.
Olur mu öyle şey. Ölsen bile ölme dedi ya. :D Tama'daki şans keşke Yasu'da olsaydı. Birisine Kaido vurur yaşar, diğeri kurşunla ölür. :/ Neyse, bir açıdan Zoro için iyi oldu. Umuyorum bunu motivasyona çevirecektir.

Hiyori cidden yakışıyor Zoro'nun yanına ama geçici olacaktır muhtemelen. Zoro'nun bir şey hissettiğini ya da hissedeceğini sanmıyorum.
Bu tarz şeyleri yaparsa anca seri sonunda görürüz. Sanji için Pudding'i yaptı, Zoro içinde Hiyori olur gibi.

O sahnenin o şekilde çizilmesi gerekiyor ki kurulan yapının bir anlamı olsun. Bu tür sahneler üzerinden karakterlere anlam katmaya gerek yok diye düşünüyorum. Tabii bu şekilde söylüyorsan öyleyse hikâyenin anlatım şeklinde bir mantık hatası var zira Zoro'nun her hâlükârda kurtarması gerekirdi diyebilirsiniz. Bu, bana kalırsa öznel bir yorum olacaktır. Öznelliği nesnelliğe çekebilmek için örnekler gösterilebilir yine. Tabii benim de elim armut toplamaz, karşılığını ya öyle ya böyle veririm. Ancak o noktada Zoro'nun yapabileceği bir şey yok diye düşünüyorum çünkü ateş eden çok kişi var ve her birine etki edebilmesi için tek çaresi H. Haki. O da onda yok. Luffy ya da örneğimdeki gibi Shanks olsa bu kez de Orochi'nin bayılmayacağını görürüz muhtemelen. Zaten Shanks'ın burada işi yok da çok da manası olmamasına rağmen teorik olarak söylüyorum. Bana göre bayılmaz bu adam H. Haki ile. Zaten bu tür atraksiyon sahnelerinin çizilmesi için uygun bir yapı da yok. Özetle bu adamın bu şekilde mermi manyağı yapılması gerekiyordu, öyle de oldu. Karakterleri rahat bırakalım.
Shanks konusunda, kendisini H.haki'de zirve olarak gördüğüm için öyle dedim. Birde orochi'nin hal ve hareketleri ve yaptıkları davranışları göz önune alarak "iradesinin" diğer kişilere göre zayıf olarak nitelendirdim. Kendisine güveni yok bu adamın. Eğer "iradesi" iyiyse bayılmaz :D Luffy'nin h.haki temel olarak anılan bir h.haki. Bir gelismis h.haki'ye ulaşmış değil. Eğer bu konuları irdelersek ve H.haki'nin sadece normal bir bayıltma değilde daha başka seviyeleri olduğunu düşünürsek ki öyle olma ihtimalı var Shanks'in salınim yapacağı h.haki ile Orochi bayılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık