Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 921: Shutenmaru

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    259
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hahaha Ya abi sözde önce dalga geçiyorsunuz sonra ben de sizin dilinizden konuşunca, Bu Zoro'cular ve Mihawk cılar yobaz adamlar diye damga yiyiyoruz gerçekten komikmiş. Güzel sardııı :hhh:

Samuraylara liderlik edecek kişi kim olacak diye tartışılmış...

Mantıken Zoro olması lazım. Bunun için onlarca sebep var. Wano'lu olması, samurayları arkama alıcam demesi, gücü ve insanları kendine hayran bırakacak iradesi.. Luffy'nin sırf sembolik olarak samuray gibi görünmesi çok yüzeysel bir liderlik yöntemi olur.

Ama Oda'nın tarzı da belli. Luffy'yi kahraman yapmayı sever :( O yüzden @Kuroro'nun dediği de olabilir. Açık kapı bırakmak gerek. Bu konuda çok da kendinizi kilitlenmeyin reyisler (Zoro fanları).

Bizim için önemli olan Zoro'nun samurayları arkasına almasıdır. Sözde liderin kim olduğu çok da önemli değil, işi yapan önemli. Zaten Luffy sözde olayların adamıdır; takılmayın böyle şeylere ;)

Şimdi.. Tr gelince biraz daha yoğunlaştım bölüme ve birşey dikkatimi çekti.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/92/921/page/16

Shuten ne diyor ?

"O zaman ölmemiştim. Senin gibi bir böceğin beni indirmesi mümkün değil"

Shuten'in "o zaman" dediği zaman ne zaman ? İşte bu zaman:

Dün ben de söyledim birkaç arkadaş da söyledi... Shuten denilen kişi Ashura. %99.9 demistim ama bu konuda açık kapı bırakmaya gerek görmüyorum artık... Oden zamanında Ashura ile karşılaşıp kendisini yenmiş.. Bakınız.. Shuten Oden'e kıyasla Jack'e böcek diyor. O zaman ölmediysem şimdi hiç ölmem diyor. Buradan Oden'in Jack'ten hatırı sayılır bir şekilde güçlü olduğu sonucu çıkıyor. Ama bu demek değildir ki Jack güçsüz. Kimseyi gömmeye gerek yok. Jack bir azmandır, Shuten Kaido'nun adamı yapmak isteyeceği kadar güçlü biridir, Oden ise hepsinden güçlüdür.

Oden>Shuten/Ashura>=Jack

Dikkatimi çeken diğer şey ise şu:

Bu iki sayfaya ardı ardına bakıldığında hem sembolik olarak hem anlamsal olarak büyük bir foreshadow var. Yani biri diğerinin gölgesi olan iki sayfa gibi düşünün.

• Kin, Oden'den bahsediyor.
  • Çok bozulmuş yerler olduğunu, buralarda birerinin çete kurduğunu, hırsızlık yapıp adam öldürdüğünü söylüyor.
  • Çete kurmak, hırsızlık yapmak, adam öldürmek. Bunların hepsi Shuten'i ve yaptığı işleri tarif ediyor. Ardından Oden Ashura'yı yeniyor ve bu bölgeyi "cennet çiftliği" haline getiriyor. Köprüler ve iskeleler kurduruyor. Cennet çiftliği kısmını unutmayın birazdan değineceğim.
  • Sonra Shogun oluyor.

İkinci part. Yani madalyonun öteki yüzü, kağıdın arka sayfası ;)
  • Bütün bunları anlattıktan hemen sonra.. Bakın hemen sonra Zoroyu gösteriyor :rolleyes:
  • Zoro nasıl bir yerde ? Bozuk, fabrikaların olduğu, taşraya benzeyen bir yerde. Kin'in bahsettiği kötü bölge.
  • Ve bu yerde aynı zamanda neler var ? İskele ve köprüler. Kin'in bahsettiği ve Oden'in inşa ettirdiği iskeleler ve köprüler.
  • Sözünü ettiğim yer cennet çiftliği. Oden'in adını duyurduğu bölge! Şimdi atacağım sahnenin çooooook farklı bir anlamı var aslında ama gelen bölümlerden sonra Oden-Zoro ikilisiyle de bağdaştırım ben konuyu. Bakınız;

:rolleyes:
  • Zoro adımı cennette duyuracam diyor. Yani bu cennet denilen yer Wano'da bir bölge. Oden'in adını duyurdugu yer. Düşünebiliyor musunuz ? 5. Bölümden bahsediyoruz burda :oleyo:
  • Ve son bölümde Shuten'in dediklerine bakalım.
  • Bir samuray bekleniyor... Halkı koruyacak güçlü bir samuray.. Ve Shuten'in yaşadığı dönemler, Oden'in kendisinde bıraktığı iz düşünüldüğünde bu samuray kim olabilir dersiniz :rolleyes:
One Piece, gölge tekniğini kullanan bir seri. Yani Roger, Luffy/ Beyazsakal/Ace, Dragon/Sabo, Tom/Franky gibi pek çok örnekte bunu gördük/görüyoruz. Bu şekilde bakacak olursak Zoro ve Oden arasında da müthiş bir bağlantı var. Bu bağlantı ya sembolik olarak ya ailevi bağlar olarak yansıtılıp işleniyor bilemiyorum... Ama kesinlikle Zoro'nun Oden'le aynı şeyleri yapıp aralarındaki bu bağa değinileceğini düşünüyorum :sapkali:
Güzel yazmışsın eline sağlık.:sapkali:

İyi işte ben alıntılayıp cevap verdim güzel oldu ama :)
Hemen savunmaya geçip "yine üzerime oyunlar oynanıyor" tadındaki yakınmalarına bir tanesini daha eklemezsin belki diye alıntılamak istemedim. :/ Adamın küçük yaşlarda iki çocuğu olduğu biliniyor, Momo dışındaki de kız çocuğuymuş işte. Ha başka bir eşi varsa ve ondan da çocukları varsa ayrı mesele ama sanmıyorum. Zou'da Oden'in mirasçısı Momonosuke ile birlikte Zunisha'ya reaksiyon veren kişi Zoro değil Luffy idi. Zamanında Roger ile Oden yola çıkmıştı, şimdi de Luffy ile Oden'in oğlu Momo ittifak kuruyor. Bu senaryoda Oden ailesinin içinde Zoro'ya yer bulamıyorum açıkçası.

922 will be out in Weekly Shounen Jump Issue #48. Here's the Editor's comments,
The Arc has dived into chaos! Who is the enemy who showed up in front of the crew?”

Önce Bobin, sonra Judge, şimdi de Shutenmaru'nun seviyesi yine arşa çıkarılmış :) Güzel günler yakın gibi.

Yalnız bölüme bakıp Big Mom ve Kaido'yu görünce insanın WB ve özellikle de Shanks'e olan saygısı daha da artıyor. Hadi WB'de en güçlü paramecia şeytan meyvesi var diyelim. Ama Shanks'in onlarla aynı seviyede olabilmesi takdire şayan gerçekten. Adama boşuna hakimaster demiyorlar gerçekten.

Kaido o kadar da laftan anlamaz biri gibi gelmedi bana. Neden diye soracak olursan örneğin Shutenmaru'yu da tayfasına katmak istemiş. Hawkins ve Apoo'yu katmış. Hatta Drake'i de. Gerçi BM de aynı hissiyattaydı ama ona kalsa öldürecekti bizimkileri, ortada herhangi bir şey yokken bile. Diğer yandan Shutnmaru'yu kaç yıldır öldürmemiş. Üstelik ayağının altında adam daima.
Histerik biri olduğunu gördük, genel ruh hali agresif değil de duygusal gibi. Apoo ve Hawkins direkt biat etmiş olabilirler o ayrı ama Drake sevdiği adasında sorun çıkarmasına rağmen herifi emrine almış. Bunların hepsinin bir sıkımlık canı var Kaido için. Bizimkileri de tayfasına katmak için dövmeyebilir.

Hemen savunmaya geçip "yine üzerime oyunlar oynanıyor" tadındaki yakınmalarına bir tanesini daha eklemezsin belki diye alıntılamak istemedim. :/ Adamın küçük yaşlarda iki çocuğu olduğu biliniyor, Momo dışındaki de kız çocuğuymuş işte. Ha başka bir eşi varsa ve ondan da çocukları varsa ayrı mesele ama sanmıyorum. Zou'da Oden'in mirasçısı Momonosuke ile birlikte Zunisha'ya reaksiyon veren kişi Zoro değil Luffy idi. Zamanında Roger ile Oden yola çıkmıştı, şimdi de Luffy ile Oden'in oğlu Momo ittifak kuruyor. Bu senaryoda Oden ailesinin içinde Zoro'ya yer bulamıyorum açıkçası.
Ben ne zaman öyle yakındım ya? HAhaah oyunlar oynansa ne olur abi cevap da mı vermeyek? Sen nasıl yazdı isen ben de öyle yazdım. Ne bekliyordun ki? Bunaların ne önemi var? Adam diyor ki güçlü bir Samuray kılıç ustası yani. Hem Ryuma gibi bir adamın efsane kılıcı da Zoro da. Bak kinemon bile nasıl tepki verdi. Ben demiyorum ki Luffy ile Momo yola çıkmadı zaten Zoro Luffy 'nin tayfasın da . Ama burada ki olay farklı bir şey. Her şeyi Luffy yapacak biye bir şey yok. Momo dediğin adam şuan küçücük çocuk ben sadece fikir sundum. Bak şura da yazdıklarını alıntılayıp yazsaydı sana saçma sapan şeyler mi yazacağımı düşünüyorsun? Düzgünce konuşacaktık ama sen dalga geçer gibi yazıyorsun sonra ben d aynı şekil de karşılık verince üzerime oyunlar oynanıyor diye yakınmaların diyorsun. Bana kim nasıl geliyor ise bende ona o şekilde yaklaşıyorum bu kadar basit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık