Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 918: Luffytaro İyiliğin Karşılığını Öder

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

• İyi

• Orta

• Kötü

• Çok Kötü

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet belki olabilir bu seni neden şaşırtıyor.Antik krallıkta bunların ataları muhteşem ruha sahip kişiler vardı diyelim 5 tane.Bir olay oldu ölmeden birşey yaptılar ve bu iradeler nesilden nesile geçti diyelim.Ancak sadece hakeden kişilere.Cesaret gerekliyse mayası uygunsa cesaret verdi özgürce dolaşmaya uygunsa da özgürlük mesela.Tabii burada kılıç sahibini seçer gibi bir seçme durumu olabilir boş adamı seçip ona o lafları söylettirecek değil elbet kişinin kendinde de büyük bir ışık vardır D. olanlar içinde.Tıpkı kılıcın Zoro'yu seçmesi gibi kişiyi o şekilde seçiyor olabilir ve o lafları da bu iradenin etkisiyle söylüyor olabilir.Buna Roger dahil sadece Luffy anlaşılmasın.
Beni şaşırtır çünkü benim serinin sonunda beklediğim cevap '' Ya aslında bu insanlar 800 küsur yıldır reankarne şeklinde sadece bir kişinin hayalini gerçekleştirmeye çalışıyorlardı.'' diye bir cevap değil yani. Nerdeyse her epik konuşmada özgür olmaktan bahsedilen bir serinin sonunda bunun aksinin olmayacağını düşünmediğim için şaşırırdım. Eğer böyle bir şey gerçekleşse Matrix filminin manga versiyonunu okumuş oluruz :) Tekrar söyliyeyim. D'ler ile alakalı beklentim ortak bazı şeylerinin olması, bundan fazlası değil.

Luffy'e kardeşi gibi duygu beslemesi ile benim dediğimin ne alakası var? Ben Luffy'nin adamı rol model almasından bahsediyorum. Çocukların babasına benzemesi gibi bir durum. Girdiği durumlarda Shanks ve Ace'den izler taşımasının sebebi bu.
İyi de Luffy'nin şu an yaptığı şey onun karakterine de uyuyor. Bu Ace'den miras aldığı bir şey değil ki? Sanki seride düşkünlere yardım eden tek kişi Ace de Luffy de ondan bunu almış gibi yorum yapıyon. Her şeyden önce kendinden başkasını düşünme biçimini Ace'e aşılayan Luffy'nin tutumuydu. Luffy'nin karakterinin şekillenmesinde en büyük etki de Shanks'in yaptığı etkidir. Ace'in öyle büyük bir etkisi olamaz çünkü Ace ve Luffy'nin karakteri zaten birlikte beraber gelismistir. Çift taraflı etkileşim olmuştur ama bunu bir tarafa mal etmek yanlış olur.

Luffy'nin Ace'in iradesini aldı denildiği MF'den çok öncesinde bile Luffy yardım eden biriydi. Vallaha bazıları çok fazla seri okumuş onları da OP ile karıştırıyorlar.

Luffy'e kardeşi gibi duygu beslemesi ile benim dediğimin ne alakası var? Ben Luffy'nin adamı rol model almasından bahsediyorum. Çocukların babasına benzemesi gibi bir durum. Girdiği durumlarda Shanks ve Ace'den izler taşımasının sebebi bu.
Yok işte rol model alma olayı. Shanks harici böyle biri yok Luffynin hayatında ve buna dair bi iz de yok zaten. Adam sizi kurtaracağım dedi diye Ace’i mi model almış oluyor? Luffynin bir çok farklı huyu, bakış açısı varken hatta Ace’in kendini öldürtmesine sebep olan davranışında bile Luffy onu uyarıyor ve kendi düşüncesini, farklılığını net bi şekilde ortaya koyuyorken bu dediğinin doğru olmadığı gayet net. Biri emir altına girmez diğeri girer. Biri fedakarlıklara saygı duyar boşa çıkarmaz, diğeri çıkarır. Birinin derdi en özgür adam olmaktır şöhretin peşinde değildir, diğeri yaşadığını ispatlamak, nam yapmakla yola başlayıp bi başkasını kral yapmaya kendini adayarak bitirir. Biri gerektiğinde kaçıyor öbürü en gerekli zamanda bile gururuna yenilip binlerce kişinin çabasının içine etmek pahasına geri dönüyor.

Beraber büyüyen, yiyip içen, dövüşen iki kardeşin bazı benzer huylarının ortak tecrübelerle oluşması da zaten başka bi mesele, rol modellikle alakası yok. Mesela hayvan gibi yemek yerler ikisi de, uyurken bile yerler ama bu Ace’i örnek aldığından değil. Olsa olsa Garpın tembihlerini sayabiliriz bu konu ile ilgili o da Garpı kendilerine rol model edindiler anlamına gelmez.

Ben de yemedim ama biz yemeden böyleysek bence hiç bulaşmayalım :hhh:

O değil de arc çok büyük olacak abi. Belki de en uzun arc olur. Daha yıkımcılar ve Kaido'nun adamları tanıtılmadı. Müttefikler ortaya çıkmadı. Marco-Wevil olayı gündeme gelmedi. Sanji tarafı meçhul. Robin tarafı meçhul ki Robin'i Shogun'un geyşası yapar bu Oda... Sonra Orochi tarafı var. Hitetsu tarafı seriye tekrar nasıl bağlanacak ? Kid tarafı var, Drake tarafı var. Kitabeler nasıl kazınmış ? Oden tarafı, flashbackler cart curt..

Ohoooooo öldük biz öldük.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık