Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 916 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yavaş yavaş animeyi izleyip bitirdikten sonra mangada güncele geldiğimde İD yeni başlıyordu sene 2008'di. Peşine de MF arc vardı. Bleach Naruto ile beraber okurdum. O zamanın yanında şimdi her bölüm sıkıcı geliyor.
Çoğu kişi senin gibi. Ben Skypeia'yı atlatmış adamım, bana koymuyor bu bölümler

One Piece hep böyle bir seriydi. Şimdiki memnuniyetsizliğin sebebi belli. Birçok kişi mangaya Impel Down kısımlarında başladı. o zamanlar One Piece normal hikaye akışından çıkmıştı ve serinin en hızlı zamanlarıydı. Bir daha öyle bölümler gelmedi, doğal olarak insanlar Oda sıktı diye düşünüyor.
Bu altını çizdiğim yere hiç katılamadım, bence serinin en yavaş zamanlarıydı. Ben hikaye akışı olarak ilk 50 bölümü daha çok beğeniyorum. İlk zamanlarında ki hikaye anlatımını yakalasa seri tekrar canlanır. Luffy güçleniyor sürekli ama aynı zamanda salaklıkları da artıyor, sürekli gücünü saklama ve aynı olay örgüsünü takip etmesi gerçekten bir döngüye girdi gibi. Bunu Impel Down öncesi bölümlerde görmedik hiç. Odanın fikirleri tükendi heralde ki ikinci alabasta olarak anılan bir dressrosa arcı gördük. Herkezi sıkan şey serinin sürekli tekrar ediyor hissi vermesi. Luffy başta hep eziklenir, sonra oranın mağduru olan yerli biri ile karşılaşır(bu hep kız olur) sonra olaylar silsilesi başlar.

Edit: Mf arcını okurken, o büyük isimleri aynı anda görmek bir zevk olsa da her vs nin yarıda kesilmesi tam bir hüsrandı benim açımdan ve o zaman da bana o mf arcı çok fazla slow motion gelmişti.

Bu altını çizdiğim yere hiç katılamadım, bence serinin en yavaş zamanlarıydı. Ben hikaye akışı olarak ilk 50 bölümü daha çok beğeniyorum. İlk zamanlarında ki hikaye anlatımını yakalasa seri tekrar canlanır. Luffy güçleniyor sürekli ama aynı zamanda salaklıkları da artıyor, sürekli gücünü saklama ve aynı olay örgüsünü takip etmesi gerçekten bir döngüye girdi gibi. Bunu Impel Down öncesi bölümlerde görmedik hiç. Odanın fikirleri tükendi heralde ki ikinci alabasta olarak anılan bir dressrosa arcı gördük. Herkezi sıkan şey serinin sürekli tekrar ediyor hissi vermesi. Luffy başta hep eziklenir, sonra oranın mağduru olan yerli biri ile karşılaşır(bu hep kız olur) sonra olaylar silsilesi başlar.

Edit: Mf arcını okurken, o büyük isimleri aynı anda görmek bir zevk olsa da her vs nin yarıda kesilmesi tam bir hüsrandı benim açımdan ve o zaman da bana o mf arcı çok fazla slow motion gelmişti.
Amazon Lily, Impel Down ve Marineford normal ark döngüsü gibi olmayan üç ark. Bu üç arkta da herhangi bir baş kötü yok ya da mağdur insanlar yok. Bu yönü ile diğer arklardan ayrılıyor.

''Herkesi sıkıyor'' derken fazla genelliyorsunuz. Sıkılan var elbet ama epey seveni de var. Bazı bölümleri beğenmesem de sıkıldığım söylenemez. Hatta bazen forumun büyük çoğunluğunun sevdiği bölümleri sevmediğim veya tersi de olur.

Tekerrür kısmına gelince işe sadece olay bazında bakarsanız dünyadaki neredeyse tüm yapımlarda kötü adam var, iyiler önce kötü şeyler yaşar sonra toparlanır ve kazanırlar. Mağduriyet vardır, kurtarılmaya muhtaç olanlar vs vardır. Bu konuda farklılık beklemeyin çok. One Pieceten keyif almak isterseniz karakter ve mekan tasarımlarına, kullanılan kültürel mitolojik öğelere, olayların işlenişine, yer yer komedisine, dövüşlerine ve gizemlerine bakmalısınız. Bunlardan keyif almıyorsanız kendinize boşuna eziyet ediyor olursunuz. Farklı serilere yönelmenizde sizin için fayda var. Yanlış anlaşılmasın ''beğenmeyen okumasın yeaa!'' kafasıyla konuşmuyorum. Bunlardan zevk alamıyorsanız One Pieceten sıkılırsınız. Daha keyifli zaman geçireceğiniz şeylere yönelin.

Son düzenleme:
Amazon Lily, Impel Down ve Marineford normal ark döngüsü gibi olmayan üç ark. Bu üç arkta da herhangi bir baş kötü yok ya da mağdur insanlar yok. Bu yönü ile diğer arklardan ayrılıyor.
Serinin en hızlı zamanlarıydı ifadesine katılmadığımı söylemek istemiştim yoksa dediğin gibi diğer arclar'dan o yönden ayrılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık