Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gizleyeceğini sanmıyorum, sorarsa söyler sormazsa söylemez. Yüksek ihtimal neler olduğunu soracaklar ya da Nami'den öğrenecekler.
Luffy enies lobbyde tayfanın anayasası olarak topluca kabul görmüş ahlaki değerleri bilmiyor mu? Bu değerler yerle bir olmadı mı bu arc? Bunları söylemek kaptanlığı geç bit dostun sorumluluğudur. İllaki sorulmasına gerek mi var? Hesap verme güdüsü olan adam bir şeyleri söylemekten çekinmez

OP'taki gerçek korsan tayfaların kaptanları da hesap veriyor gördüğüm kadarıyla ;)
Yav ne diyecek? Allah için, Luffy gelip "Zoro böyle böyle oldu haberin olsun" mu diyecek. Zoro ya da başka biri sorarsa söyler ne olduğunu gizlemez zaten.

Luffy enies lobbyde tayfanın anayasası olarak topluca kabul görmüş ahlaki değerleri bilmiyor mu? Bu değerler yerle bir olmadı mı bu arc? Bunları söylemek kaptanlığı geç bit dostun sorumluluğudur. İllaki sorulmasına gerek mi var? Hesap verme güdüsü olan adam bir şeyleri söylemekten çekinmez
Hesap verme güdüsü olduğunu düşünmüyorum.

Fail derken ? Gerçeklere de mi şekil veriyorsun xD

Luffy, Kata'yı ayna dünyası dövüşmek için çağırıp sonra zor durumda kalınca kaçmadı mı ? Kaçtı.

Luffy nakaması olan Jimbei'yi arkasında ölüme bırakıp bir de üzerine ölürsen de ölme gibi saçma sapan bir söz söylemedi mi ? Söyledi.

Zoro açıkça, sana saygı gösterilmeyecekse ben bu tayfadan ayrılacak ilk kişi olurum dedi. Zoro eğer kek adasında olanları öğrenip Luffy'nin kendisine saygısızlık yapılmasına izin verdiğini öğrenirse, yani yapılanları bu şekilde yorumlarsa pek tabi çekip gidebilir. Bunun benim düşüncemle yada senin düşüncenle bir alakası yok. Bence saygısızlık olarak düşünecek ve çekip gidecek ha öyle olmadı, saygısızlık olarak görüp tayfada kaldı diyelim Zoro kendi sözünü yiyen biri olarak gözümden düşer.

Kayıtsız şartsız kabul yada işine göre yorumlayıp karakter saplantısı yapmıyoruz burada :artiz:
Luffy'nin ayna dünyasından kaçmasının ne gibi bir sorunu var? O durumda gerekirse kaçar gerekirse savaşmaya devam eder. Her şey duruma göre şekilleniyor.

Olayı bütünü ile irdelersen Luffy'nin Katakuri'yi alıp ayna dünyasına girmesi de belli bir zorunluluktan doğuyor. Sonrasında kaçması da belli bir zorunluluktan doğuyor. Luffy yenilse sonucu sadece Luffy'i etkilemeyecek ki? Kaptan olarak sorumluluğu tüm tayfa üzerinde. Yani öyle bağımsız savaşamaz. Yenmek için her şeyi sonuna kadar yapacak. Başkaları gibi Yeni Dünya'da büyük korsanların altına girerek hayatta kalmaya çalışmıyor.

Jinbei olayını da eksik yorumluyon. Adamın adamları Luffy ve geri kalan tayfanın kaçmasını sağlamak için oraya gelmişler. Luffy bitik durumda. Sen bekliyon ki kafa atsın Big Mom'a balık adamların fedekarlıklarını da tamamen çöpe atsın. Yapabileceğini düşündüğü bir şey olsa sonuna kadar kalır. Ace gibi gidip kendini boş beleş bir şekilde öldürüp fedekarlıkları boşa çıkaracak bir adam değil. Jinbei'nin de isteğine saygı duyuyor. Adamın eski tayfası.

Umarım öğrenilir merak ediyorum ne olacağını. Trip atacaksa bence de çıksın gitsin daha iyi. Böyle çürük fasulyelere ihtiyacı yok şu aşamada.

Sanjinin yaptığı Hasırşapka Anayasası'na aykırıdır, Luffy'nin bunları gömüp olduğu yere oturması da bütün tayfaya saygısızlıktır. Zoro'nun verme ihtimali yüksek olduğu bir tepkiden de onu suçlu bulmak riyakarlıktır.

Boş verin onu demedi mi? Daha ne olacak? Bizimkiler gitmeyip, Sanji düğün gerçekleşip ölseydi tüm tayfa için ne gözle bakardınız?
Sanji bir sorumluluk alıp kaptanına hesap vermeden hareket etti, aynı Ace gibi. Ölseydi kendi kendi sorumluluğunda olurdu. Mesele Zeff'se "East Blueya gideriz" diyen bir kaptanı var. Yaptığı kendi puştluğu. Zoro da zaten Sanjiyi siktir edin demedi hiçbir zaman, bir planı vardır dedi :oleyo:

Sanji bir sorumluluk alıp kaptanına hesap vermeden hareket etti, aynı Ace gibi. Ölseydi kendi kendi sorumluluğunda olurdu. Mesele Zeff'se "East Blueya gideriz" diyen bir kaptanı var. Yaptığı kendi puştluğu. Zoro da zaten Sanjiyi siktir edin demedi hiçbir zaman, bir planı vardır dedi :oleyo:
Sanji hatalı. Tek hatasında silenler var. Ama hata yapsa bile gelip onu kurtarmaya çalışanlar var. WB'ye büyük adam denmesini sebebi neydi?

Squardo WB'nin böğrünü deliyor. WB onu yine affediyor. Squardo WB'nin kendisin sattığını düşünerek onu kılıç saplamaktan bile daha büyük saygısızlık ediyor. Koskoca Marco triplere girmiyor BENIM KOPTONUM KENDİNİ EZDIRDI diye.

Her türlü sahip çıkıyor. WB'de Squardo'ya sahip çıkıyor affediyor.

Sanji hatalı. Tek hatasında silenler var. Ama hata yapsa bile gelip onu kurtarmaya çalışanlar var. WB'ye büyük adam denmesini sebebi neydi?

Squardo WB'nin böğrünü deliyor. WB onu yine affediyor. Squardo WB'nin kendisin sattığını düşünerek onu kılıç saplamaktan bile daha büyük saygısızlık ediyor. Koskoca Marco triplere girmiyor BENIM KOPTONUM KENDİNİ EZDIRDI diye.

Her türlü sahip çıkıyor. WB'de Squardo'ya sahip çıkıyor affediyor.
+bilmem kaç trilyon.

Ulan koskoca WB bile Squardo'dan Roger/Ace ilişkisini saklamış kimseye de hesap vermemiş sonra bunu denizcilerden öğrenmiş adam. Kimse WB'ye bir şey demiyor. Belki de serinin en bencil adamında hesap verme güdüsü olduğunu söylemek riyakarlıktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık