Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 906 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu bu isimler niye değişiyor. Coby oldu Kobi, Stelly oldu Sterry ve şimdi de Mariejois oldu Mary Geois :/

Allah bilir daha da vardır. En baştan böyleydi de İngilizceye çevirenlerin hatası yüzünden mi yıllarca Coby, Stelly falan sandık acaba?
Diyorum ya resmi çevirmenler nasıl bilmiyor bunu diye :S

Şöyle translate ya da googlede random aradım da pek bişey çıkmadı. Mary, Meryem Ana demek. Mary Geoise Kiliseyi andırıyor. Şapkanın olduğu odayı açan arkadaşıda rahibeye benzetenler var. Gerisi Allahın emri işte.
Antik çağ filozoflarından Hypetia ile alakalı bir film izlemiştim. Oradaki senaryo ile garip benzerlikler var şuanki durumda. İskenderiye kütüphanesi aşırıcı hristiyanlar tarafından yakılıyor ve bin yılların bilgi birikimi bir anda uçup gidiyor. Iskenderiye patrikliği hala o olay ızerine bina edilmiştir.

Dof zorlu bir dövüşten çıkmış kadar bitkin ama devam edebilecek kadar da gücü var. Luffy ise aynı zorlukta geçen bambaşka bir eylemden çıkmış gibi duruyor. Sağ üst paneldeki Luffy'e bakar mısın? Bir şeyleri sadece söylemek yerine daha düzgün çizebilir, yansıtabilir. Benim sitemim buna. Bu biraz da seriyi fazla sahiplenmekten geliyor başka bir şey değil.
Odanın tarzına alıştık sadece. Yoksa zibilyon tane hatası var öyle adamın. Olayları abartılı çizdiği/yansıttığı çok oluyor.

Bence birileri toplantıyı basacak(devrimciler dışında) ve kutsal ejderlerden bazılarını öldürecekler.(Vivi,rebecca,shirahoshi ye filan birşey olmaz) Sonra kaçarken de o hasır şapkayı bırakacaklar herkes Luffy yaptı sanacak. Vivi, Rebecca, shirahoshi filan da Luffy'nin adını temizlemeye çalışacak.

Bence birileri toplantıyı basacak(devrimciler dışında) ve kutsal ejderlerden bazılarını öldürecekler.(Vivi,rebecca,shirahoshi ye filan birşey olmaz) Sonra kaçarken de o hasır şapkayı bırakacaklar herkes Luffy yaptı sanacak. Vivi, Rebecca, shirahoshi filan da Luffy'nin adını temizlemeye çalışacak.
Peki neden böyle bir şey olsun?

O şapkanın önemli birşey çıkmaması gerekiyor bir çeşit şaşırtma yada taklit aracı olmalı. Sabaondy deki sahte hasır şapka tayfası gibi. Eğer Luffy'nin ki dışında başka birinde daha hasır şapka olursa Luffy dekinin bir anlamı olmaz o da serinin dinamiklerine ters. Her zaman serinin adı One Piece olmasaydı Mugiwara olurdu diye düşünürdüm. O şapka Luffy'nin şapkası gibi özel bir şapka olamaz, olmamalı. Kesin şaşırtmaca yada taklit için kullanılacak bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık