Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 903: Beşinci İmparator

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 128 30.3%
  • İyi

Kullanılan: 13 3.1%
  • Orta

Kullanılan: 4 0.9%
  • Kötü

Kullanılan: 2 0.5%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 9 2.1%
  • Big News!

Kullanılan: 267 63.1%

• Kullanılan toplam oy
    423
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ödül bir çok şeyi ifade ediyor bunu biliyoruz. Katakuri mesela 1m92b berry idi Luffy'e yenildi. Cracker 800 civarı idi o da Luffy'e yenildi. Yani bu adamları geride bıraktı ve bu adamlardan aşağı ödüle sahip olması biraz mantıksız olurdu. Bu mantıkla yaklaşırsak yaptığı savaşlara ve geçtiği güçlere göre ödülü 1m100b olması lazımdı. Ama bunların üstüne bir de pastayla düğünü mahvetme, adadan başarıyla kaçma, Dressrosadaki filonun Jinbei ile birlikte Luffy'e katılması gibi şeyler eklenince bu ödül 1.5'a kadar geldi. Velhasıl kelam Morgans istediği kadar abartı haber yapsın Luffy'nin şuan ki ödülü çok yerinde.

Luffy nin ondulunun bu seviyeye cikmasinin nedenleri;
*Bege, Güneş Korsanlari ve Vinsmoke'lari ikna edip kendi ittifakini kurmasi
*Suikast planlamasini kendi yapmasi
*2 komutani yenmesi
*7 tane korsan tayfasini himayesi altina almasi
*Tüm kek adasini dağıtması

İşte bunlari yapinca 1.5 milyar beli oluyorsun.
+1 Tamamen katılıyorum. Bu bölümü ve arcın bitişi ile oluşan tabloyu değerlendirirken bahsedeceğim şeylerden biri buydu.

Şimdi öncelikle benim beklentim Luffy'nin ödülünün Smoothie ve Katakuri arasında bir değerde olmasıydı ama oluşan şu tabloda verilen ödül gayet mantıklı. Çünkü bu verilen ödül sadece Luffy'nin gücüne binaen değil toplamış olduğu müttefikler ile beraber oluşturduğu oluşumun tehdidine, liderlik özelliğine ve karizmasına verilen ödüldür.

Dressero arcda hep şunu dedim şu anki filodaki elemanlar üzerinde çok durulduğunda; bu adamlar bu kadar çok gösteriliyorsa bir şekilde hikaye için önemli olacaklar diye ki sonuçta bu insanlar bizim filomuzun elemanları oldular ve tanıtımları arc içinde yedirilmiş oldu. Böylece bu adamların tanıtımları aradan çıkarılmış oldu.

Gelelim tüm kek adasındaki olayların yansıtılmasına; Burada olayları

1)Luffy'nin 2 komutanı yenmesi
2)Tüm Kek Adası'nı altını üstüne getirmesi
3) Bege ve Germa 66'yı ikna edip emirleri uygulatmış zekice ve akılca bir plan ile Kraliçenin kalesini yıkmış ve bu da zafer olarak yansıtılmış.
4)Jinbe'nin tayfaya katılması.
ve sonuç olarak 5. imparator muhabbetinin ortaya çıkması

Not: Burada bahsedilen zaferle ilgili şunu diyeyim. Spoilerda Koca Ana'yı dövdü muhabbeti buradan çıktı büyük ihtimal. Yani Koca Ana'ya karşı zafer kazanılması çevirilerdeki yanlışlıktan böyle yansıtılmış bana göre. Koca Ana'nnın "Ben mi kaybetmişim" muhabbeti de bu yüzden. Bu konuda da bazı arkadaşlara da şaşırdım kimse dememesine rağmen Koca Ana indirildi diyorsunuz muhabbeti döndü. Kimse öyle bir şey demedi bilgide gelmedi. Gelen bilgi Koca Ana'yı dövdüğü üzerineydi algı yapmayın milletle. Zaten bu bilginin gerçeğini de öğrenmiş olduk.

Maddeleri değerlendirmeye geçecek olursak;
1) Benim asıl duracağım mevzu ikinci madde ama buna da değineceğim. Luffy'nin Katakuri ve Cracker gibi gerçekten güçlü iki karakteri ama öyle ama böyle yenmesi çok büyük olaydır. Luffy şu an kapışsa yine aynı şekilde zorlanır bu karakterlere. Ama artık Luffy sağ kol seviyesine çıkmıştır güç olarak. Bunun dışında 860 ve 1,057 lik adamları yenmek toplanan müttefiklerle beraber Luffy'nin itibarını karizmasını acayip yükseltti. Yendiği adamlar böyle adamlar Yeni Dünya böyle bir mekan işte.

2)Gelelim menümüzün ana yemeğine. Arc başladığından beri şunu dedim. Luffy değil Koca Ana Katakuri ile bile zor kapışıyor onu indirtmesini teke tekte almasını beklemeyin. Burada Luffy'nin Ana'nın çay partisini mahvetmesi Tottalandı biribirine sokması bile büyük olay ve Koca Ana'nın itibarını sarsması duyulursa büyük olayların olacağını sırf dövüş mantığı ile bakmamanız gerektiğini yüz defa söylemişimdir ki bu bölümle bence haklı çıktım. Aşağıdaki sayfalara bakarsanız;

Bir imparatorun iki kallefi elemanını yenmek, hatırı sayılır bir filo kurmak, iki önemli gücü ikna edip emirler verip zekice plan yapıp Kraliçenin kalesini yıkmak, aynı ımpel down muhabbetindeki gibi "onlarca yıldır dimdik ayakta duran imparatorluk tahtının sallanması" işte bu etkenler Luffy'nin ödülünü 1,5 milyar :beli: yaptı.

3) Bege ve Germa 66 olayına da değinecek olursak bu iki güçlü figürü ikna edip emir vermesi ve zekice planla Kraliçenin kalesini yıkmasının medyada yayılması demek güçlü figürleri yanına çekip gücüne güç katabilme olayına sirayet eder ki bu da çok büyük bir tehdit unsurudur. Hem Marineford da Mihawk'ın konuşmasını hatırlarsınız hem Dresserosa da katılan filoyu ele alırsak üstüne bu arc bu büyük bir olay ve bu müttefik olayının da eklenmesi ile son olarak Jinbei gibi eski bir scibukainin Yonkou Koca Ana'dan ayrılıp Luffy'nin emrine girmesi ödül mevzusunu da geçiyoruz artık medya tarafından Luffy'nin 5. İmparator olarak görülmeye başlanmasına yol açtı. Bu saydığımız kolektif unsurlar ile Luffy 5. İmparator muhabbeti çıkıyor.

Tüm bunları toparlayacak olursam ödül ve 5. imparator mevzusunun benim açımdan budur. Ancak bu değil ki yonkou seviyesine çıktı. Bu sadece oraya doğru atılan bir adımdır bana göre. Luffy'nin yiyeceği daha 40 fırın ekmek var. Ne kadar sevmesem de Karasakal'ın dediği gibi "Daha gidecek yolun var" buna verilen bir mesaj aslında. Şu an sağ kol seviyesinde bizim oğlan ve Wano aarc ile beraber daha da güçlenecektir. Ama seni bu ödüllerde görmek bizi duygulandırdı be çocuk. Yazı uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanlara teşekkürler :D

Mangastream çevirisine göre Oda gene Sanji'ye gömmüş, jaimini de belli olmuyor ya da yanlış çeviri var.
Sanji'nin postere bakıp üzülme nedeni jaiminide Vinsmoke adını postere koyması olarak gözükürken, streamde ödülünün sadece Vinsmoke adı sayesinde arttığını düşünmesi olmuş. Ödülü de Sanji'nin dediği gibi arttıysa(ki Morgans pasta olayını bilmiyor büyük ihtimal ve Sanji'nin yaptığı diğer şeyler de çok öne çıkacak gibi değildi) Oda Zoro'yu aştırırken bile Sanji'yi gömüyor demektir:hhh:.
Bu sanjiye özel bir şey değil kimsenin ödülü artmadı. Çünkü morgans luffy yi başa koymuş. Burda bir gariplik görmüyorum ben.

@Tombe

Yalnız bir yer dikkatimi çekti bu konuda hatalısın. Herkesin bas baya hadi herkesin olmasın çoğu kişinin anladığı kabul ettiği buydu. Morgans Luffy için Big Mom'ı indirdi, yendiden kasıt olarak herkesin kabul ettiği onu bildiğin dövüşte yenmiş olmasıydı. O yüzden çoğusu burda Fake Haber, Fake haber diye yorum yapıyordu. Ya da pohpolama haber diye. Yani bu konuda yapılan yorumları eğip bükmeye gerek yok. Sen bundan bahsetmesen bu konunun üstüne düşmeyecektim ama algı operasyonu yapmayın millete demişsin. Doğal olarak üstüme alındım. Çünkü buna karşı tek savunma yapan kişi olarak kendimi hatırlıyorum.

O sırada dedim bu çevirideki indi kelimesi yanlış kullanıldı siz de yanlış anlamayın. Luffy'nin hali hazırda yaptıkları için böyle bir yakıştırma yapılmış olabilir ve asıl kelimenin de Big Mom'ın adasını alt üst etti gibi bir şey olması gerektiğini savunmuştum.

Bunu savunurken de spoilerdeki diğer verilerden bahsediyordum. Algı felan yok. O ara yanlış yorumlanmış bir olay var. Bu kadar basit.

yosun kafayı geçtim muhahah diye sevinirken sonra naminin efsanevi lafı hahah :D
Nami öyle ya :D hep maydonoz oluyor tartışmaya.

Şurda yine karışıyor nami bi salmadı ikisini :)
Sanji 1000 adam gücünde deniyor. Zoro da o zaman ben 2000 adam gücündeyim diyor :) nami de he he kesin öyledir diyip kafasına vuruyor :D hani şimdi hoş güzel de ilerde çok karışmaya başlarsa suyu çıkmaz umarım.

Luffy nin ödülü başta mantıksız geliyordu fakat yaptığı işlere şöyle bi bakınca adam harbi haketmiş.Cidden efsane bölümdü bizi uzun süre gazlar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık