Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 903: Beşinci İmparator

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 128 30.3%
  • İyi

Kullanılan: 13 3.1%
  • Orta

Kullanılan: 4 0.9%
  • Kötü

Kullanılan: 2 0.5%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 9 2.1%
  • Big News!

Kullanılan: 267 63.1%

• Kullanılan toplam oy
    423
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkes Weevil gelecek demiş ben o kısmı kaçırdım herhalde nerede geçiyor bu ?
Her ne kadar @hdbfresh anlık olarak bilgileri vermiş olsa da sandman tarafından çevrilmiş olan Oda'nın mesajını sizlerle paylaşmak istedim.

Selamlar, ben Oda. Jump Festa'nın tadını çıkartıyor musunuz? Sizlerle birlikte OP Super Stage'i izliyorum. Eğlenceli gerçekten de. Aslına bakılırsa Hasırşapkaların seslendirmenleriyle yemek yiyebilmek adına her yıl Jump Festa'ya geliyorum.

Bu arada, One Piece nihayet gelecek yıl Wano'ya girecek. Bazı bilgili takipçiler, "Geçen yıl da aynısını söyledin değil mi?" diye düşünebilir. Evet öyle söyledim çünkü 2017 yılında Wano arkına girilebileceğini düşündüm. Bu sefer ilave bilgiler de eklemek istiyorum.

One Piece dünyasında sırra kadem basmış bir efsaneyi tanıtacağım. Bu efsane, Hasırşapkaların yoluna çıkan(onları engelleyen) bugüne kadarki en büyük düşman olacak. Muhtemelen WB ile bir ilişkisi olacak. Eyvah, sanırım çok konuşuyorum. Marineford Arkının bunun yanında "tatlı" kalacağını aklınız alabiliyor mu?

Gelecek yılda da çizmek istediğim tonla şey var. Tüm gücümle devam edeceğim! Eminim bayılacaksınız!!
NOT: Japon forumunda Oda'nın söyledikleri hakkında ortalık yangın yerine dönmüş. Bazı kişiler "en büyük düşman" ifadesinin belirli bir karakterden ziyade WB'nin ölmeden önce söylemiş olduğu tarih olabileceğini söyleyen kişiler bulunuyormuş.

NOT2: Editlediğim yeri kalın yazdım.

Onun çevirisinde öyle bir ifade geçmiyor bilemiyorum Altan.

Bu bolume doyamiyorum arkadas, 3 gun'de 4tur ayni bolumu okudum. Bu bolumu dusunemeden edemiyorum. 1,5milyarlik Luffy nin gelecek bolumlerdeki tepkileri acaba nasil olacak.

Yalnız Sanji'nin ödülde Zoro'yu geçtiği kesin değil.Dressrosa'da Sanjiler yokken onların ödülü artmıştı ki şimdi ki Dof'tan daha da büyük bir olay.Sizce de diğer tayfa üyelerinde azda olsa bir artış olmamalı mı ? Şöyle bir şey var.Oda bir bölümde Sanji ve Luffy'nin yeni ödülünü,3 yonkoyu,Saka ve Croco gibi merak edilenleri gösterdi.Düşündüğünde aslında Oda için bile çok nadir bir hareket bu.Çünkü bu zamana kadar bu kadar merak edileni tek bir bölümde açıkladığı çok nadirdi.O yüzden daha fazla merak edileni açıklamamak ve okuyucuları ''Acaba Zoro'nun ödülü arttı mı artmadı mı ?'' diye merak ettirmek için Zoro'nun ödülünü açıklamamış olabilir.Bir de şöyle bir şey var.Oda Sanji'yi trollemeyi seviyor.Sanji şimdi geçtim diye seviniyor ama bu Zoro'nun ödülünü gördüğünde daha büyük bir hayal kırıklığına uğraması için olmasın ? Hem ikisinin didişmesi için bir bahane daha üretmiş olur Oda.

Ha tabii Zoro'nun ödülünün arttığını varsaysak bile tahminimce 340-400 arası bir şey olur.
Eğer wano da denizciler varsa ve zoro göze batan bir şey yaptıysa ödülü artmıştır.
Fakat denizci veya hükümetten kimse yoksa ve komutan bile indirse ödülü artmaz malesef çünkü sanjiler diğerleri dresseroa da takılırken zou yu kurtarmıştı ve kaidonun adamlarına karşı savaştığı halde ödülleri artmadı çünkü kimsenin haberi yoktu bundan. Ödülleri artmadı derken zou meselesi yüzünden artmadı. Sanjiyinin ödülünü dresserosa da ailesi pushladı zaten.

Oda seriyi unuttu. İşte Ohara Kütüphanesi, Ben, @amaneden falan seriyi daha iyi hatırlatığımız için; Oda kapak hikayelerinden herkesin ulaşabileceği bir teori yapmak istedi. Ama çıkmayacak bu teori. Wano'yu da ele geçirmiş olmayacak Zoro. Zoro'lar kimsenin girmeye cesaret edemedi, eski lanetli köyün birindeler. Bu kadar süre oradaydılar.

Tamam da zaten posterde yazması gereken ''Vinsmoke Sanji'' değil mi ? Aile bağı hepten ortaya çıktıktan sonra kara bacaktan ziyade Vinsmoke yazması daha doğru geliyor bana.O yüzden tam anlamıyla troll değil diyorum.

Diğerlerinin posterini diğer bölümlerde de görebiliriz.Dediğim gibi Oda bir bölümde zaten çok fazla merak edileni gösterdi,açıkladı.Bu yüzden Zoro ve diğerlerinin ödülünü diğer bölümlere de saklamış olabilir.

Bu seferki olay tayfanın yaptığı en büyük olay.Yonkonun tahtını sallamak Dof'u indirmekten,yeniden birleşmekten vs. çok daha büyük bir olay.Ödül artışı olursa bu yüzden olur diyorum.

Ya dediğim gibi ödülü arttıysa bile 340-400 arası bekliyorum.Aynı şekilde ödülü artarsa bunun nedeninin yonkonun tahtının sallanması olarak görüyorum.Ve dediğin gibi dışardan gözle bakanlar Zoro'yu sağ kol olarak görüyor.Denizcilerde böyle görüyor olabilir.O yüzden ödülü az da olsa artabilir.Bakalım artık ya.: )

Savaşı durdurma görevini üstlenecek o yığınla adamlar kimler ki ? Seride güç dengelerini elbette tahmin ediyoruz ama ''Shanks bunu yapıyorsa bu adam çok güçlüdür'' vs. demem ben.Zaten bana göre orda olası bi Shanks vs denizci olsa Shanks için en iyi ihtimal beraberlik olur.Beraberlik dediğimde işte 2 tarafta pert olur.Bu en ihtimal tabii.Bu da kazanacağından çok eminmiş gibi yiyosa gelin demeye benzemiyor.İki taraf arasında güç kıyası yapmak için WB tayfası vs denizciler yeterli bi veri bence.

Denizciler WB'yi indirdi ve denizci tarafındaki nitelikli adamlardan kimler hırpalandı ? Aka dışında yorulup,hırpalanan amiral yok.Shanks'ın tayfası WB'nin tayfadan ne kadar güçlü çıkabilir ? Hadi 1 tık güçlü olsun.Şu görünen tabloda Shanks'ın yine ihtimali yok.Artı olarak Garp gibi bir faktör var.Ace'den dolayı bi iç çatışma yaşayıp WB'ye karşı savaşmadı ama Shanks'a karşı savaşmayacağının garantisi var mı ? Hele Shanks'tan nefret ediyorken ? Bir de işin hükümet boyutu var.2. yonko savaşa hazır diye hükümet denizcilere destek kuvvet yollayamaz mı ? Bence gayette yollayabilir.O yüzden Shanks'ın atarının altını boş görüyorum ben.Yani o olayı sadece ''O savaşın bitmesi gerekiyordu ve Oda bunu Shanks'la yaptı'' olarak yorumluyorum.Yani o sözlere bakıp ''Shanks bu denizcileri biçer'' demem.
Garp,Sengeku,Aekoji orda olup savaşı rahatlıkla durdurabilecek adamlar.Orda olmayanlar da Dragon,Reyleigh.Heralde yeterlidir.Bukadar adam içinde bu görevi Shanks alıyosa bir sebebbi vardır diyorum ben yaptığı atarda boşuna değildir denizcileri orada caydırabilecek bir güç olarak durabildi Shanks sonuçta bunu ben demiyorum mangaka direk gözümüze sokuyor.Birde şöyle birşey var benim iddam zaten Shanks ve tayfası orda MF yi dağıtır yönünde değil ama ordaki herkezin gözünü korkutabilir demek istedim.Yoksa Shanksla Wb eş zamanlı bile dalsaydı ne lurdu bilemeyiz vede 2 yonkou MF indirir diye bir çıkarım yapmak bile çok zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık