Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 903: Beşinci İmparator

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 128 30.3%
  • İyi

Kullanılan: 13 3.1%
  • Orta

Kullanılan: 4 0.9%
  • Kötü

Kullanılan: 2 0.5%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 9 2.1%
  • Big News!

Kullanılan: 267 63.1%

• Kullanılan toplam oy
    423
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji'nin ödül artmasının nedeni gazete suikast planlayanlar arasında geçmesidir.İsim olayının komiklik olduğu net.

O trollemek olmaz ki.Denizciler nerden bilsin Sanji'nin ailesini sevmediğini ya da soy adından nefret ettiğini.Olması gereken zaten ''Vinsmoke Sanji''.Yani orda bi troll yok bence.Fakat benim dediğim daha bi troll oluyor.Ödülde geçtiğini düşünürken aslında hala geride olduğunu anlamış olucak.Ama Zoro'nun ödülünü Wano'da bir şey yaptığından dolayı demedim.Dressrosa-Sanji olayı gibi düşün.O arcta Sanji'ler yoktu ama ödülleri arttı.Bu arcta da Zoro'lar yoktu ama ödülleri artmış olabilir.Sonuçta denizciler Luffy'nin ne kadar tehlikeli olduğunu anladı.Dolayısıyla denizcilerin tüm tayfanın ödüllerini arttırarak peşlerine adam takılması için daha fazla neden sağlamaları doğal bir şey olurdu.
Trolleyen denizciler değil Oda zaten. Denizcilerin Sanji’nin ailesini sevmediğini bilmesine ne gerek var? Trollemekten kasıt adamın hevesini kursağında bırakmaksa tam olarak bunu yaptı zaten mangaka. Ödülüne sevindi, hemen sonrasında ödülün artış sebebini fark etti ve yıkıldı. Sanji’nin poster mizahı hep böyle işlenmedi mi?

Luffy’nin namının artmasından sonra tüm tayfasının ödülünün artması bence de mantıklı olurdu. Fakat gazeteden sadece Luffy ve Sanji’nin ödül posteri düştü. Ortak bir artış olsa hepsinin posteri gazete ekinde olurdu bence. (En azından Nami, Chopper ve Brook’un)

Dressrosa’da Sanjiler vardı. Fakat Dressrosa’nın öncesinde Shabondy’de birleştiler, BAA’ya (hatta yeni poster fotoğrafları oradandı sanırım) ve Punk Hazard’a gittiler. Sadece Dressrosa için değildir bence o artış. Sırf 2 yıl sonra yeniden toplanmaları bile ödül güncellemesine sebep olabilir.

O trollemek olmaz ki.Denizciler nerden bilsin Sanji'nin ailesini sevmediğini ya da soy adından nefret ettiğini.Olması gereken zaten ''Vinsmoke Sanji''.Yani orda bi troll yok bence.Fakat benim dediğim daha bi troll oluyor.Ödülde geçtiğini düşünürken aslında hala geride olduğunu anlamış olucak.Ama Zoro'nun ödülünü Wano'da bir şey yaptığından dolayı demedim.Dressrosa-Sanji olayı gibi düşün.O arcta Sanji'ler yoktu ama ödülleri arttı.Bu arcta da Zoro'lar yoktu ama ödülleri artmış olabilir.Sonuçta denizciler Luffy'nin ne kadar tehlikeli olduğunu anladı.Dolayısıyla denizcilerin tüm tayfanın ödüllerini arttırarak peşlerine adam takılması için daha fazla neden sağlamaları doğal bir şey olurdu.
Diğerlerinin ne kadar artmıştı hatırlamıyorum. Nami Brook falan ama Sanji'nin Deressrosa'da ödülünün artmasında ailesinin katkısı olabilir. Malum sadece diri yazdırmışlardı. Arc'ın içinde vardı BM'nin gemisiyle çarpıştı vs. ama bunlar bilinmeyip ailesi arttırmış olabilir ödülünü. Özellikle Nami ve Brook'un pek artmamışsa sebebi budur. Çünkü Sanji'nin o zaman da iyi artmıştı. Bu arc ise Sanji'nin düşüncesi ne olursa olsun ödülünün bu kadar artmasının sebebi kendisi, ailesi değil. BM'ye suikast planı diye direk adı geçiyor manşette. Bu sebeple Zoro'nun normal şartlarda artmaz ödülü. Ama İmparator tayfasından olması sebebiyle hepsinin artabilir. Hatta İmparator'un sağ kolu diye onun ödülünü de ikiye üçe katlayabilirler belli olmaz. : ))

Tabii böyle bir şey olursa tayfa bunu Wano'ya varmadan öğrenir. Sadece altta kalmıştır diğer ödüller. Yarısını Tüm Kek yarısını Wano yakınlarına dağıtacak değiller ya : ))

O Kaido'nun psikopatlığı.Fakat o bile neden mf zamanı dalmaya gitti ? Neden daha önceden böyle bir hamlede bulunmadı ? Sadece WB için demiyorum diğer yonkolara da neden daha önceden dalmadı o zaman ? Hiç mi gözüne batacak bir şey yapmadılar ? Shanks konusunda da tamamen kurgu olarak görüyorum ya.:/ Her şeye kurgu diyormuşum gibi gözüküyor farkındayım da cidden öyle düşünüyorum.Bak Oda'nın Shanks'ı mfye getirmesinin amacı ne ? Savaşı bitirmek değil mi ? Çünkü Shanks gelmese denizciler orda korsan katliamı yapıyorlardı ve Shanks gelmese bu duracağa da benzemiyordu.Oda ne yaptı ? Shanks'ı devreye soktu.Yani Shanks'ın atarının altı da boş bi atar bence.Çünkü Oda o karakteri oraya savaşı bitirmek için getirmişken yeni bir savaş başlatmıcaktı doğal olarak.Öyle altının doldurulmayacağı bi laf söyletti.Ama Shanks için bu kadar açıklamaya da gerek yok aslında.İstisna durumlar illaki olur.Mf ve içindeki olaylarda bunlardan biri.Roger döneminden sonraki ilk ciddi savaş yaşanmış.O yüzden Shanks'ın o lafları buna da bağlanabilir.İstisna bir durum yani.Shanks gidip sürekli denizcilere ya da diğer yonkolara gelin vs atak demiyordur.
Şu yonkoları değerlendirirken şu piskopat bu boş atar diye değerlendirmek bence çok yalnış.Şuana kadar gördüğümüz her yonkouda(Shhanks ve Wb için birşey diyemicem)gayet akıllı şekilde davranıyor ve güç biriktirip diğer yonkoularla arasını açıp KORSAN KRAL olmaya çalışıyor.Shanks ve savaş olayına gelince Savaşı durdurma görevini üstlenecek yığınla adam var seride ama Oda bu görev için Shanksı seçip istedğini de söyletiyorsa bunun altı boş diyemeyiz.Sonuçta serideki güç dengelerini biz sadece tahmin ederek anlamaya çalışıyoruz ancak Oda biliyor Shanks ı oraya koyuyorsa denizciler için çok caydırıcı bir güç olduğu için koyuyordur.

Trolleyen denizciler değil Oda zaten. Denizcilerin Sanji’nin ailesini sevmediğini bilmesine ne gerek var? Trollemekten kasıt adamın hevesini kursağında bırakmaksa tam olarak bunu yaptı zaten mangaka. Ödülüne sevindi, hemen sonrasında ödülün artış sebebini fark etti ve yıkıldı. Sanji’nin poster mizahı hep böyle işlenmedi mi?

Luffy’nin namının artmasından sonra tüm tayfasının ödülünün artması bence de mantıklı olurdu. Fakat gazeteden sadece Luffy ve Sanji’nin ödül posteri düştü. Ortak bir artış olsa hepsinin posteri gazete ekinde olurdu bence. (En azından Nami, Chopper ve Brook’un)

Dressrosa’da Sanjiler vardı. Fakat Dressrosa’nın öncesinde Shabondy’de birleştiler, BAA’ya (hatta yeni poster fotoğrafları oradandı sanırım) ve Punk Hazard’a gittiler. Sadece Dressrosa için değildir bence o artış. Sırf 2 yıl sonra yeniden toplanmaları bile ödül güncellemesine sebep olabilir.
Tamam da zaten posterde yazması gereken ''Vinsmoke Sanji'' değil mi ? Aile bağı hepten ortaya çıktıktan sonra kara bacaktan ziyade Vinsmoke yazması daha doğru geliyor bana.O yüzden tam anlamıyla troll değil diyorum.

Diğerlerinin posterini diğer bölümlerde de görebiliriz.Dediğim gibi Oda bir bölümde zaten çok fazla merak edileni gösterdi,açıkladı.Bu yüzden Zoro ve diğerlerinin ödülünü diğer bölümlere de saklamış olabilir.

Bu seferki olay tayfanın yaptığı en büyük olay.Yonkonun tahtını sallamak Dof'u indirmekten,yeniden birleşmekten vs. çok daha büyük bir olay.Ödül artışı olursa bu yüzden olur diyorum.

Diğerlerinin ne kadar artmıştı hatırlamıyorum. Nami Brook falan ama Sanji'nin Deressrosa'da ödülünün artmasında ailesinin katkısı olabilir. Malum sadece diri yazdırmışlardı. Arc'ın içinde vardı BM'nin gemisiyle çarpıştı vs. ama bunlar bilinmeyip ailesi arttırmış olabilir ödülünü. Özellikle Nami ve Brook'un pek artmamışsa sebebi budur. Çünkü Sanji'nin o zaman da iyi artmıştı. Bu arc ise Sanji'nin düşüncesi ne olursa olsun ödülünün bu kadar artmasının sebebi kendisi, ailesi değil. BM'ye suikast planı diye direk adı geçiyor manşette. Bu sebeple Zoro'nun normal şartlarda artmaz ödülü. Ama İmparator tayfasından olması sebebiyle hepsinin artabilir. Hatta İmparator'un sağ kolu diye onun ödülünü de ikiye üçe katlayabilirler belli olmaz. : ))

Tabii böyle bir şey olursa tayfa bunu Wano'ya varmadan öğrenir. Sadece altta kalmıştır diğer ödüller. Yarısını Tüm Kek yarısını Wano yakınlarına dağıtacak değiller ya : ))
Ya dediğim gibi ödülü arttıysa bile 340-400 arası bekliyorum.Aynı şekilde ödülü artarsa bunun nedeninin yonkonun tahtının sallanması olarak görüyorum.Ve dediğin gibi dışardan gözle bakanlar Zoro'yu sağ kol olarak görüyor.Denizcilerde böyle görüyor olabilir.O yüzden ödülü az da olsa artabilir.Bakalım artık ya.: )

Şu yonkoları değerlendirirken şu piskopat bu boş atar diye değerlendirmek bence çok yalnış.Şuana kadar gördüğümüz her yonkouda(Shhanks ve Wb için birşey diyemicem)gayet akıllı şekilde davranıyor ve güç biriktirip diğer yonkoularla arasını açıp KORSAN KRAL olmaya çalışıyor.Shanks ve savaş olayına gelince Savaşı durdurma görevini üstlenecek yığınla adam var seride ama Oda bu görev için Shanksı seçip istedğini de söyletiyorsa bunun altı boş diyemeyiz.Sonuçta serideki güç dengelerini biz sadece tahmin ederek anlamaya çalışıyoruz ancak Oda biliyor Shanks ı oraya koyuyorsa denizciler için çok caydırıcı bir güç olduğu için koyuyordur.
Savaşı durdurma görevini üstlenecek o yığınla adamlar kimler ki ? Seride güç dengelerini elbette tahmin ediyoruz ama ''Shanks bunu yapıyorsa bu adam çok güçlüdür'' vs. demem ben.Zaten bana göre orda olası bi Shanks vs denizci olsa Shanks için en iyi ihtimal beraberlik olur.Beraberlik dediğimde işte 2 tarafta pert olur.Bu en ihtimal tabii.Bu da kazanacağından çok eminmiş gibi yiyosa gelin demeye benzemiyor.İki taraf arasında güç kıyası yapmak için WB tayfası vs denizciler yeterli bi veri bence.

Denizciler WB'yi indirdi ve denizci tarafındaki nitelikli adamlardan kimler hırpalandı ? Aka dışında yorulup,hırpalanan amiral yok.Shanks'ın tayfası WB'nin tayfadan ne kadar güçlü çıkabilir ? Hadi 1 tık güçlü olsun.Şu görünen tabloda Shanks'ın yine ihtimali yok.Artı olarak Garp gibi bir faktör var.Ace'den dolayı bi iç çatışma yaşayıp WB'ye karşı savaşmadı ama Shanks'a karşı savaşmayacağının garantisi var mı ? Hele Shanks'tan nefret ediyorken ? Bir de işin hükümet boyutu var.2. yonko savaşa hazır diye hükümet denizcilere destek kuvvet yollayamaz mı ? Bence gayette yollayabilir.O yüzden Shanks'ın atarının altını boş görüyorum ben.Yani o olayı sadece ''O savaşın bitmesi gerekiyordu ve Oda bunu Shanks'la yaptı'' olarak yorumluyorum.Yani o sözlere bakıp ''Shanks bu denizcileri biçer'' demem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık