Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 901: Ölsen Bile, Ölme!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sıkıntı şurada; sen iki zıt durumda da Luffy'yi savunuyorsun. :D İnsanlar şu an eleştirmekte haklı çünkü Luffy onları alıştırmış.

Bence bu sefer doğru olanı yaptı. Keşke hep böyle olsa. Çok hoşuma gitti.
Benim için duyguyu vermesi önemli olan. O yüzden bölümü bekledim. Jinbei ile Luffy arasındaki konuşma, bakışları felan durumu özetliyor zaten. Ya da sadece ben anlıyorum.:S

Diğer bir sorun ise sürekli eleştirenler. Eee kardeş öyle de olsa eleştiriyorsun, böyle de olsa eleştiriyorsun. Geçen eleştirdiğin şeyin aksi oluyor, bakıyorum yine eleştiriyorsun. Eee amaç ortaya çıkıyor. Çamur atayım yeter bana diye düşünülüyor. Bu çok açık. Bazı isimler zaten mimlenmiş bu konuda. Onlara karşıda önyargı oluştu bende. Yapacak bir şey yok. Samimi gelmiyor o arkadaşların yorumları.

Seri çocuksuluktan çıksın diye eleştirenler zaten Luffy ne yapsa yapabilir bir tadı kalmadı diyenler şimdi şu bölümü de eleştiriyorlar. Luffy kalsa Jinbei'yi kurtarsa o zaman da kurgu iyice çöp olmaya başladı diye eleştirecekler.

Yani sırf eleştiri olsun torba dolsun diye bakıldıkça her şeyi eleştirirsin. Eleştirinin de bir amacı olur.:D Ama bizim gördüğümüz amaçsız bir eleştiri. Ya da pardon bir amacı var. Amaç çamur atmak işte.:D Ben bir tane bize bir bakış açısı kazandıracak sorgulatacak eleştiri görmedim şurda.

Siteye bir giriyorsun ilk karşılaştığın şey Luffy'e bok atılması oluyor.:D İsimlere bakıyorum genellikle aynı isimler.:D

S:Neden Luffy düşmanlarını öldürmüyor? Eğer geriye bakacak olursak; Mohji'yi, Helmeppo'yu, Morgan'ı ya da bir başkasını öldürmedi. Eh, Morgan'ı yenen Zoro'ydu ama... yinede... Neden?

O: Ahh, iyi soru. Herşeyden önce; Morgan hala yaşıyor. Şu anda eski astları tarafından tutsak edilmiş durumda. O zaman Luffy niye onu öldürmedi? Bu çağda; insanlar hayallerinin, inandıklarının, kavganın üstüne yaşamlarını koyuyorlar. Luffy savaşa girdiğinde, diğerlerinin hayallerini yok ediyor. Bu yüzden düşmanları, hayallerinin parçalanması üzerine ölmeye emsal bir acı hissediyor. Düşünüyorum da bence bu korsanlar için, öldürsünler ya da öldürmesinler; zafer ya da yenilgi ikinci planda kalıyor.

Şu hazine(hayal,değer verdikleri şeyler) olaylarına gelen eleştirilere ithafen.

Daha önce Arlong'un hazinesi olan her şeyi dövüş esnasın da gene yıkmıştır. Daha önce EL'de Dünya Hükümeti'nin değeri sayılan bayrağını yaktıran gene Luffy'dir bence Luffy değişmedi eğer değiştiyse bile bu 2 Yıldan sonra falan olmadı.

Son düzenleme:
Benim için duyguyu vermesi önemli olan. O yüzden bölümü bekledim. Jinbei ile Luffy arasındaki konuşması, bakışları felan durumu özetliyor zaten. Ya da sadece ben anlıyorum.:S

Diğer bir sorun ise sürekli eleştirenler. Eee kardeş öyle de olsa eleştiriyorsun, böyle de olsa eleştiriyorsun. Geçen eleştirdiğin şeyin aksi oluyor, bakıyorum yine eleştiriyorsun. Eee amaç ortaya çıkıyor. Çamur atayım yeter bana diye düşünülüyor. Bu çok açık. Bazı isimler zaten mimlenmiş bu konuda. Onlara karşıda önyargı oluştu bende. Yapacak bir şey yok. Samimi gelmiyor o arkadaşların yorumları.
Benim bahsettiğim nedenden dolayı eleştirenlere hak veririm. Yani Luffy'nin şu an yaptığı doğru da olsa, daha önceki davranışlarıyla çelişiyor. Bu net. Ancak sırf eleştirmek için eleştirenlerin bahsini açmaya bile gerek yok.

Sanji'nin isteğine saygı gösterip kurtardı işte. Gerisi Germa'ya kalmış. Kansızlar için tayfayı mı feda etsin? Sırf Germa için bir ton dayak yedi bu çocuk daha ne yapsın?
Gerisi nasıl germa ya kalmış ? Luffy ve sanjiyi kurtaran germa değil mi ? Luffy katakuiri yi yenmiş olsa bile ordan çıkamayacaktı. Bm nin alanından çıkılmadığı sürece kimse kurtarılmış değil. Pekomsun orda bırakılmasına değinmiyorum bile. Adamı linç ettiler.

@amaneden tamam işte bende onu söylemeye çalışıyorum ace operasyonu boşuna yapıldı bu operasyon da boşuna yapılmış olacak :(

Benim bahsettiğim nedenden dolayı eleştirenlere hak veririm. Yani Luffy'nin şu an yaptığı doğru da olsa, daha önceki davranışlarıyla çelişiyor. Bu net. Ancak sırf eleştirmek için eleştirenlerin bahsini açmaya bile gerek yok.
Eleştiren arkadaşların önceki eleştirileri birbiriyle çelişiyor işte. Ben Luffy'i hiçbir zaman belli bir kalıba sokmamaya çalışıyorum. Çünkü bir sürü farklı durum ortaya çıkıyor. Hepsi için aynı davranamaz karakter. Direk olarak eylemlere bakarsan çelişki görürsün. Ama sebepleri, nedenleri ya da karakterler arasındaki ilişkiyi de görmek lazım. Sanji'yi kurtardı Jinbei'yi kurtarmadı deniliyor.:D

Gerisi nasıl germa ya kalmış ? Luffy ve sanjiyi kurtaran germa değil mi ? Luffy katakuiri yi yenmiş olsa bile ordan çıkamayacaktı. Bm nin alanından çıkılmadığı sürece kimse kurtarılmış değil. Pekomsun orda bırakılmasına değinmiyorum bile. Adamı linç ettiler.

@amaneden tamam işte bende onu söylemeye çalışıyorum ace operasyonu boşuna yapıldı bu operasyon da boşuna yapılmış olacak :(
Güzel kardeşim bu Luffy kurtarmatik değil. :/ Germa kendi isteğiyle geldi bu ada bizim avımız artık diyerek. Güya düğünün intikamını alacaklarmış. Tayfayı ilgilendiren bir durum kalmıyor artık. Kaçıp gitselermiş artistlik yapacaklarına.

Eleştiren arkadaşların önceki eleştirileri birbiriyle çelişiyor işte. Ben Luffy'i hiçbir zaman belli bir kalıba sokmamaya çalışıyorum. Çünkü bir sürü farklı durum ortaya çıkıyor. Hepsi için aynı davranamaz karakter. Direk olarak eylemlere bakarsan çelişki görürsün. Ama sebepleri, nedenleri ya da karakterler arasındaki ilişkiyi de görmek lazım. Sanji'yi kurtardı Jinbei'yi kurtarmadı deniliyor.:D
Neyse, dediğim gibi; benim hoşuma gitti. Daha gerçekçi olmuş. Ölsen bile ölme muhabbeti dışında. :D

Güzel kardeşim bu Luffy kurtarmatik değil. :/ Germa kendi isteğiyle geldi bu ada bizim avımız artık diyerek. Güya düğünün intikamını alacaklarmış. Tayfayı ilgilendiren bir durum kalmıyor artık. Kaçıp gitselermiş artistlik yapacaklarına.
:sapkali:

Germa özgür iradesiyle gelmiş nakama makama da değiller bu konu üzerinden Reis eleştirilemez :good:

Neyse, dediğim gibi; benim hoşuma gitti. Daha gerçekçi olmuş. Ölsen bile ölme muhabbeti dışında. :D
Luffy'nin kurtarmasını isterim ama o zaman abartı olacağını düşünüyorum. Herkes zaten bunalmış Luffy'nin bu kadar ön plana çıkmasından. Şimdi de bunun tam aksini istiyorlar anlamış değilim.:D Yanisi eleştirmenler bitmez.:D

Adamlar zaten Luffy'ler kurtardı diye kurtarıyorlar. Hiçbir şeyleri değiller. Özgür iradeleri dışında bir durumdan kurtarıldılar ve artık o iradeye sahip bir şekilde Luffy'lere yardım etmişler. Bu Sanji'yi ve Luffy'i bağlamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık