Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 901: Ölsen Bile, Ölme!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dayanamayıp geri dönme ihtimalleri var ama şu an için bu mantıksız olur. Luffy'nin durumu çok kötü yapabileceği bir şey yok fazla.
Mantıksızlık mı?

1-Kurgudaki Luffy dengesizliklerini sayacaksak;

Daha bölüm 13'ten beri bizim Luffy'miz buydu.

Linlin'in annesinden geriye kalan tek hazineyi paramparça edip, ona göstermek Luffy mi? Luffy kendi şapkasına hazinem dediğinde bu da oydu.

Kaldı ki Oda bu kez kendi ağzı ile Luffy kişiliği farklı çizdiğini belirtmiştir. (Super Kabuki 2 One Piece Grand Live)

Hepsini geçtim, Luffy yonkou seviyesi bencilliği, egosu ve kibri ile kendisini sevdirmiş bir korsandır. Bununla da hiçbir sorunum yoktu. İnsanların hazinesine bile saldıracak kadar değiştirilse de nakamacılık değerlerinden ödün vermez diyorduk. Bunun 'hater'lık damgası ile bir alakası da yok. Luffy benim için bu değil. Gerçek Luffy bir gece öncesinde Sanji için 11 saat Cracker ile savaşmış, Sanji tarafından reddedilmiş, öfkeli ordu ile yüzleşmiş, açlık sınırında iken hapsedilmiş ve sadece ama sadece Pudding gerçeğini Sanji'ye söylemek için kollarını koparmak isteyen Luffy'idi. Şimdi bu kez kaptan olduğunu hissettirdi diyorsun aradaki zaman 1 gün. Jinbei'in Güneş Korsanlarını bırakmamasını anlarım. Ardından Luffy'nin 'tamam,o zaman bizde bırakamayız' demesi o kadar yavan bir kurgu cümlesi ki. Ardından Jinbei, Luffy'i kolayca ikna edebiliyor. Kitabelerin bile kopyalarının alınması içine sinmeyen çocuğun içine siniyor bu. Geri kalan konuşmalarda gelecek hafta için yapılan yemler. Kısaca Luffy dönmezse kendinde kalan tek şey 'nakamacılık' da bok yoluna gidecek. Geri dönerse zaten kurgu polo delikli naneye döndü daha ne kadar tükürükle yapıştırsa kaldırırız bu saatten sonra. En azından Luffy işte bu deriz.

Luffy'nin durumu kötü geyiğine gelirsek, daha kötü durumda 1 kere vurabilmek adına Linlin'e saldırdı. Gene daha kötü durumda kendi başlattığı Katakuri savaşında Brülee'yi buldu. Kısaca ana karakterin durumu çok kötü bahanesi olmaz bu saatten sonra kurgu biraz daha yardım etmez demek daha doğru.

Sanji'nin ölüme gittiğini bilen Luffy'nin neler yaptığı ortada iken, Jinbei'n orada hayatta kalacağı kurgu ile garantiye alındı bana göre şu konuşmalarla.

Görüldüğü gibi olay; 'Luffy işte gerçek kaptan' tripleri değil, hater hiç değilim. Luffy taban tabana zıt durumda, biraz havalı çizilerek bu kapanmayacak. Ama bunu görmek isteyen görür.

Vasat bir bölüm. Şahsen geminin yok edilmesi dışındaki ihtimaller genel anlamda saçmaydı. Böyle oluşu olayı daha da mantıksızlaştırdı.

Mantıksızlık mı?

undefined
Sonra luffy kendini bozdu deyince inanmıyorlar. Enies Lobby hatta zaman atlamasına kadar çok etkilenirdim Luffy karakterinden. Sonrasında ki olayları hepimiz biliyoruz zaten. Ortalama bir one piece karakterine dönüştü benim gözümde gerçi tayfadaki herkesin değeri azaldı ya neyse :/

• Luffy epey değişti. Daha doğru ve mantıklı davranıyor. Jinbei'nin öteki balık adamların yardımına gitmesini engellemesi doğru olmaz; onlara katılması ise balık adamların denizi istedikleri gibi şekillendirmelerini kısıtlayabilir. Belki bir bölüm sonra bir girdap veya tsunami yaratacaklar, geminin böyle bir durum içerisinde kalması iyi olmaz ve balık adamların geliş amacına ters düşer. Ace neden öldü? Herkes adamı kurtarmak için seferber oldu, ancak kendi gurur yapıp herkesin çabasını bir kenara attı. Luffy'nin 'biz de yardım edecez' demesi destek değil köstek olur. Benim esas takıldığım nokta Germa'yı bırakmış olmalarıdır. Çünkü Sanji'nin Luffy'den onları kurtarmasını arz etmesi üzerine bu kadar sıkıntıya katlanmadılar mı? Yoksa atladığım bir yer mi var?
  • Luffy'nin ödülü pek artış göstermez. Şu ana kadar ödül artışları hükümeti ilgilendiren meselelerde oluyordu. Luffy'nin Katakuri ve Cracker'ı devirmesi-yenmesi haber niteliği taşıyıp herkesin(hükümette dahil) Luffy'e şaşırmasına ve daha ciddi yaklaşmasına sebep olsa da ödülün bu konuyla bağlantılı olmadığı görüşündeyim.
  • @Acacia Linlin'in yetişmesinin mümķün olmadığını yazmış, lakin Linlin şu an enerjiyle dolmuş halde ve kısa bir sürede tepelerine binme ihtimali benim nazarımda var. Hatta tahminime göre Jinbei ve diğer balık adamlar Linlin'in gemiye ulaşmasını engellemek için denize düşürebilirler. İşte her şey bu noktada patlak verebilir. Jack denize düştüğünde bilinçli kalmaya devam etmişti, bu noktada Yonko farkı görülecektir. Herkes Linlin'in boğulacağını düşünürken Linlin hiçbir şey olmamış gibi denizin içerisinden yükselecektir.
  • Morgans sanırım son sözünde Teach'i de dahil ettiğini düşündüğümü belirtip yazımı burada noktalıyorum.

Benim esas takıldığım nokta Germa'yı bırakmış olmalarıdır. Çünkü Sanji'nin Luffy'den onları kurtarmasını arz etmesi üzerine bu kadar sıkıntıya katlanmadılar mı? Yoksa atladığım bir yer mi var?
Luffy'ler, Germa'yı kendi cahillikleri sebebiyle düştükleri bir durumdan kurtardılar. Şimdiyse Germa kendi niyetiyle gelip yardım ederken bir yandan da kendi itibarlarını/egolarını tamir etmeye çalışıyor. 7/24 birilerini kurtaracak değil ya adam. Ebeveyn'i değil bir şeyi değil. :oleyo: Bu saatten sonra ne yapacakları kendilerine kalmış.

Mantıksızlık mı?

Linlin'in annesinden geriye kalan tek hazineyi paramparça edip, ona göstermek Luffy mi? Luffy kendi şapkasına hazinem dediğinde bu da oydu.

Kaldı ki Oda bu kez kendi ağzı ile Luffy kişiliği farklı çizdiğini belirtmiştir. (Super Kabuki 2 One Piece Grand Live)

Hepsini geçtim, Luffy yonkou seviyesi bencilliği, egosu ve kibri ile kendisini sevdirmiş bir korsandır. Bununla da hiçbir sorunum yoktu. İnsanların hazinesine bile saldıracak kadar değiştirilse de nakamacılık değerlerinden ödün vermez diyorduk. Bunun 'hater'lık damgası ile bir alakası da yok. Luffy benim için bu değil. Gerçek Luffy bir gece öncesinde Sanji için 11 saat Cracker ile savaşmış, Sanji tarafından reddedilmiş, öfkeli ordu ile yüzleşmiş, açlık sınırında iken hapsedilmiş ve sadece ama sadece Pudding gerçeğini Sanji'ye söylemek için kollarını koparmak isteyen Luffy'idi. Şimdi bu kez kaptan olduğunu hissettirdi diyorsun aradaki zaman 1 gün. Jinbei'in Güneş Korsanlarını bırakmamasını anlarım. Ardından Luffy'nin 'tamam,o zaman bizde bırakamayız' demesi o kadar yavan bir kurgu cümlesi ki. Ardından Jinbei, Luffy'i kolayca ikna edebiliyor. Kitabelerin bile kopyalarının alınması içine sinmeyen çocuğun içine siniyor bu. Geri kalan konuşmalarda gelecek hafta için yapılan yemler. Kısaca Luffy dönmezse kendinde kalan tek şey 'nakamacılık' da bok yoluna gidecek. Geri dönerse zaten kurgu polo delikli naneye döndü daha ne kadar tükürükle yapıştırsa kaldırırız bu saatten sonra. En azından Luffy işte bu deriz.

Luffy'nin durumu kötü geyiğine gelirsek, daha kötü durumda 1 kere vurabilmek adına Linlin'e saldırdı. Gene daha kötü durumda kendi başlattığı Katakuri savaşında Brülee'yi buldu. Kısaca ana karakterin durumu çok kötü bahanesi olmaz bu saatten sonra kurgu biraz daha yardım etmez demek daha doğru.

Sanji'nin ölüme gittiğini bilen Luffy'nin neler yaptığı ortada iken, Jinbei'n orada hayatta kalacağı kurgu ile garantiye alındı bana göre şu konuşmalarla.

Görüldüğü gibi olay; 'Luffy işte gerçek kaptan' tripleri değil, hater hiç değilim. Luffy taban tabana zıt durumda, biraz havalı çizilerek bu kapanmayacak. Ama bunu görmek isteyen görür.
yürü be aslan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık