Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 892 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte arkadaş ''Fiziksel güç falan hikaye uyanışla vuruyor adam kendi eliyle vuramicak kadar aciz.'' şöyle bir şey yazmış.O mochi yumruğun fiziksel kuvvetle alakası yokmuş gibi demiş ondan dedim.Cracker'in bisküvi askerlerinin olayı sertlik.Kata'nın mochi yumruğu sertlikten ziyade dorukiyle alakalıdır.
Bu muhabbet şuna gidiyor Marco neden meyvesini kullanıyor Zoro neden kılıç kullanıyor garp neden haki kullanıyor yahu böyle saçma şey mi olur adam yemiş kullanıyor.

İşte arkadaş ''Fiziksel güç falan hikaye uyanışla vuruyor adam kendi eliyle vuramicak kadar aciz.'' şöyle bir şey yazmış.O mochi yumruğun fiziksel kuvvetle alakası yokmuş gibi demiş ondan dedim.Cracker'in bisküvi askerlerinin olayı sertlik.Kata'nın mochi yumruğu sertlikten ziyade dorukiyle alakalıdır.
Şimdi uyanış enerji götürür falan ama fiziksel de çok alakalı durmuyor. Kendi bedeninden mochi çıkarsa şekil verse kendi ayağı veya eliyle itse bunu fiziksel de etkili diyebiliriz ama uyanışta vücuttan bağımsız oluyor. Ondan kukla asker gibi dedim. Bastığu haki etkilidir ama meyvenin etkisidir daha çok. Dof'un ipi Wb'de de olsa hakisiz aynı olur gibi uyanışta, meyvelerin sınırları var. Eklenen hakisiz de mochi baya etkili demektir. Mochi saçma gibi dursa da bisküvide saçmaydı ama sertti.

Bu muhabbet şuna gidiyor Marco neden meyvesini kullanıyor Zoro neden kılıç kullanıyor garp neden haki kullanıyor yahu böyle saçma şey mi olur adam yemiş kullanıyor.
Meyve karakterden ayrı düşünülemez zaten de tartışma tam o değil.

Şimdi uyanış enerji götürür falan ama fiziksel de çok alakalı durmuyor. Kendi bedeninden mochi çıkarsa şekil verse kendi ayağı veya eliyle itse bunu fiziksel de etkili diyebiliriz ama uyanışta vücuttan bağımsız oluyor. Ondan kukla asker gibi dedim. Bastığu haki etkilidir ama meyvenin etkisidir daha çok. Dof'un ipi Wb'de de olsa hakisiz aynı olur gibi uyanışta, meyvelerin sınırları var. Eklenen hakisiz de mochi baya etkili demektir. Mochi saçma gibi dursa da bisküvide saçmaydı ama sertti.
Vücuttan bağımsız oluyor ama sonuçta mochi bu adamın kontrolünde olan bir şey.Sırf vücudundan bağımsız diye doruki olarak farklı bir etkisi olduğunu sanmıyorum.Kullanıcıyla bağlantılıdır.Dof'un meyvesiyle Kata'nın meyvesi tam aynı değil.Dof'un meyvesi dorukiden çok sertlikle alakalı gibi.Mochinin ise sertliğine bir vurgu yapılmadı.O yüzden dorukiyle daha çok bağdaşıyor bence.

Kısaca şöyle düşünüyorum.Kata'nın mesela kendi bedeniyle atacağı bir jet pistol vari yumruğun gücü onun dorukisiyle doğru orantılıdır di mi ? Aynı şekilde vücudundan bağımsız olarak çıkardığı kollarla da jet pistol vari yumruk atarsa aynı güçte olucağını düşünüyorum.

Hocam adamın gücü neyse orada o güç uygulanıyor zaten,senle bu konuyu niye tartışıyorlarki onuda ben anlamadım :D

Meyve gücü işte. Craker'in bisküvisi gibi düşünebiliriz.
Doflamingo'nun nerden güç aldığı belli olmayan iplikleri gibi daha uygun olur işte. Gerçi sen de yazmışsın geç kalmışım.
Fiziksel hareketleri taklit ediyor gibi, Doflamingo mevzusuna benzemiyor mu? O da yerden çıkardığı iplikler ile baya bi güç sergiliyordu. Kendi gücünü kullanmadığını kolezyum çöplerini indirdiği sırada dediği laftan anlayabiliriz.

Meyve karakterden ayrı düşünülemez zaten de tartışma tam o değil.

Vücuttan bağımsız oluyor ama sonuçta mochi bu adamın kontrolünde olan bir şey.Sırf vücudundan bağımsız diye doruki olarak farklı bir etkisi olduğunu sanmıyorum.Kullanıcıyla bağlantılıdır.Dof'un meyvesiyle Kata'nın meyvesi tam aynı değil.Dof'un meyvesi dorukiden çok sertlikle alakalı gibi.Mochinin ise sertliğine bir vurgu yapılmadı.O yüzden dorukiyle daha çok bağdaşıyor bence.

Kısaca şöyle düşünüyorum.Kata'nın mesela kendi bedeniyle atacağı bir jet pistol vari yumruğun gücü onun dorukisiyle doğru orantılıdır di mi ? Aynı şekilde vücudundan bağımsız olarak çıkardığı kollarla da jet pistol vari yumruk atarsa aynı güçte olucağını düşünüyorum.
Bence mochinin kendisi çok güçlü. Çok yumuşak mochiyi haki ile kaplayıp bu hale getirdiğini sanmıyorum. Kendi yumruğuyla vursa daha sert olacak o zaman, mochi handikap gibi oluyor. Meyveyi yoğunlaştırıp gücünü artırıyor olabilir, sertliği öyle sağlıyordur. 10 m3 hacimli alana 100 birim mohci sığdırarak atılan yumrukla 10000 birim mochi sığdırılarak atılan yumruk arasında acayip bir vuruş farkı olur. Bence uyanışta bunu kullanıyordur. g3 ile karşılaştığında o güce denk vurmuştu. Kullanılan yoğunlukla alakalıdır. Uyanışta yumrukları baya sert duruyordu ama sayısı azdı.

@twei Ben meyve yoğunluğuna bağladım. Hava değil ama yine de sıkıştırdım.

Ya yanlış anlamayın da ben de Doflamingo'nun çok iyi bir karakter olduğunu düşünüyorum. Ama arkadaşlar her spoiler yorumunda Doflamingo ile ilgili bir şeyler yazıp birisiyle kıyaslamaktan bıkmadınız mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık