Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 884: Kim?

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    223
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok konuşuyor ya.

Bu arada Katakuri'nin dayak yerken girdiği mod mükemmeldi bence. Bu karakter acayip müthiş yahu.
Karizma yerlerde felan diyorlarda o kafasını sektirmesi Katakuri>Dof dedirtiyor insana. Yani sırtı yere gelmeme mevzusunu diyorum. Başka bi seviye bu adam ama Luffy harcayacak gibi hadi hayırlısı.

Luffy buluşma alanına gidebilir ve hatta Kata'nın sırtını da yere değdirebilir ama şunu çok net söyliyeyim Kata'yı yenme ihtimali bence yok.

Ha Kata sırtım yere geldi ben kendimi yenildim farzediyorum derse o zaman amenna :bilmem:

Adamın ne kadar güçlü olduğunu görmüyonuz mu ? Luffy'nin g4 ve her şeyi kullanacam dediği dövüşte Kıraker'in bile indiğini görmedik :bilmem:

@Erkan12 BB konusunda katılıyorum ama bu KH konusunda katılmadığım bir nokta var. Sonuçta KH'nin anlık versiyonu bile bir saniye de olsa geleceği gösteriyor. Amirallerin KH'si çok gelişmemiş olsa bile -elbette belli bir seviyededir- saldırı anında kullanıp elemente dönüştürüyorlardır. Ben Kata gibi bir karakterin bir daha karşımıza zor çıkacağını düşünüyorum. Belki Shanks olabilir. Vücudu falan normal insan. Yonkou ise bir şeyde aşmış olması lazım.

:sapkali:
Katakuri sert mochi + haki kullandığında boyunun uzun olmasıyla birlikte eklemlerini rahat hareket ettiremiyor. O yüzden çevikliği ve hızı düşüyor. Bu da savunmasını azaltıyor. Ama dediğin gibi sert mochi ile savunma yapsa epey dayanıklı olur. Katı mochi savunmada güçlü olur ona katılıyorum. Benim demek istediğim bu savunmayı uygulaması sıvı mochiye göre daha geç olduğundan sıvı mochiye görede savunması daha kötü.
Anladım. Katılıyorum. Sıvı mochi çok daha hızlı ve etkili bir savunma yöntemi :good: Mangaka sert mochiyle savunma yapma olayını düşünmemiş demek ki :bilmem:

Şu busou bougyou olayını merak ettim. Mangaka yavaştan silahlanma hakisinin ileri düzey kullanımına değinmeye başlıyor sanırım.

Kapağı herkes es geçmiş ama daha önce söylediğim gibi bunlar hakikaten bin yıldır birbirleriyle dövüşüyorlarmış. Hatta parmaklarını birbirlerine uzatmışlar ilk o başlattı diyorlar sanki ya da sen bunlara dua et diyorlar bilemedim. :oleyo:

"Armored Defense" yani "Busou Bougyou" yapmış. Hakikaten farklı bir seviyesi sanırım çünkü Armament'ten farklıymış.

Katakuri'nin sırtının yere gelmemesi için yere kafa atması nasıl bir şey ya? Bu hangi seviye?

Sakin kalma, K. Haki ve "Logia" savunması şeklinde geçen konu bir nevi açıklanmış oldu bu şekilde.

Katakuri'nin Cracker'in neden yenildiğini anlaması iyi ama bakalım kendinin neden yenileceğini anlayabilecek mi? :oleyo: Yenilirse tabi. Daha sakinliğini kaybedecek gibi durmuyor zira.

Katakuri doğrudan yumruk atmak yerine etrafında oluşturduğu mochilerden yumruk yaparak ve B. Haki yükleyerek yumruk atıyor. Uyandırdığı meyvesini de eliyle kontrol ediyor. Eh en azından Luffy'de sırt üstü değil yüz üstü düşüyor. Helal. :oleyo:

İkizlerin bebeklik hallerini görmek ilginç oldu. Oda bu arada şöyle bir geçmiş göstereyim dedi.

Saatin 4 olması bir yana Brulee konuşma yaparken bir an Oda konuşuyormuş gibi hissettim. Bu yüzden "Hasır şapkaların asla gelmeyecek olan bir kaptanı bekledikleri ortaya çıkacak!" şeklinde bir söz söylemesi ya Oda'nın ağzından söylenmiş olsaydı diye düşündüm. Çok tuhaf hissettirdi. Bunun dışında çeviride sıkıntı var sanırım. Tam kuramamışlar cümleyi gibi geldi.

Praline'nin şarkı muhabbeti biraz fazla yaptım oldu koktu sadece. Ama Oda bunları farklı şekilde de halledebilirdi. Bunu göz ardı etmemek gerek. Bu tür "eh ama artık yeter" hissi uyandırabilecek olan olaylarda Oda bu tür farklı şeyler ortaya koymayı tercih ediyor.

Neyse, haftaya görüşmek üzere.
Adam yıllardır darbe bile almıyormuş ya.

Katanın luffy nin hakili saldırılarından nasıl kurtulduğu açığa kavuşması güzel oldu .
Aynı wb nin mızrağının vücudunun içinden geçmesine izin veren kuzan gibi .

Meyvesini çok üst düzeyde kontrol ettiği için ve saldırının geleceği yeri bildiği için şeklini değiştirerek o bölgede boşluk oluşturuyor.

Bölümde kata " I'm just changing shape and efficiently dodging your attacks." diyor. Yani açık bir şekilde saldırının geldiği yeri dodgle luyor, yani saldırıdan kaçınıyor.

Zaten haki logia veya paramecia olsanda hedefe dokunabilmeni sağlıyor.
Zaten logia lar elementten oluşuyor. Saldırının geldiği yere element koymak nasıl oluyor niye öyle düşündünüz anlamadım .

Oraya element koysa zaten haki sayesinde saldırı etki edicek .
Açıklamada çok net bir şekilde kaçındığını söylüyor saldırıdan .

Bölüm iyiydi :D Nedense böyle dövüşleri seviyorum.

Luffynin saldırı gücü muazzam yalnız.Bir de zoroyla eşleştirmeye çalışıyorlar:D G4 ü yiyince full defans halinde olsan bile adamı inletiyor bildiğin ama g4ü amirallere vurduğunda en fazla 3 5 metre gideceklerini düşünüyorum,yonkouların pek tepki vereceğini sanmıyorum. Yonkou sağ kollarıyla amiraller arasında büyük fark olduğu bariz bence.Akainunun metrelerce sürüklenip ,uçacağını hayal edemiyorum:D

Kata g4 ü doftan daha sakin karşıladı.Onun kadar uçmadı sanırım hem fazla da hasar almışa benzemiyor.Sakinlğini korudu.Hatta yemek yerkenki görüntüsü yüzünden oluşan öfkesini g4 den dayak yerken dindirdi.
Luffy dof vssinde bize gösterilen: luffynin meyve yeteneğiyle b.hakiyi combinlediğini bu yüzden hasar almadığıydı.Dof luffye g4 de bi gıdım hasar veremedi.Kata vurduğunda ise kötürüm bıraktı bildiğin,lastik özelliğini aştı direk. Şu dofla katayı eş tutma çabası niye.Bu bölüm aralarındaki saldırı gücü farkı da ortaya çıktı.

Bu arada Katanın sırtı yere gelmedi hala.Tam yere gelecekken kafasını vurup ayağa kalkıyor.Şimdi sırtı yere geldikten sonra bir hamle hakkı daha olacak muhtamelen.Eğer bu bölüm gelseydi Kata kesin düşer derdim de rahatlattı bu beni .Bir de su sanji boş boş konuşuyor :D Gıcık kaptım.Biri sustursun şunu

Anladım. Katılıyorum. Sıvı mochi çok daha hızlı ve etkili bir savunma yöntemi :good: Mangaka sert mochiyle savunma yapma olayını düşünmemiş demek ki :bilmem:

Şu busou bougyou olayını merak ettim. Mangaka yavaştan silahlanma hakisinin ileri düzey kullanımına değinmeye başlıyor sanırım.
Rayleigh temellerini öğreteceğim falan demişti sanki Luffy'e. KH'nin ileri düzeyi varsa BH'nin de vardır. Onu ben de merak ettim. Nasıl açıklayacak bakalım? Bence ne kadar yok gelmez deseler de bir uyanış ve bu haki olayı için zaman atlaması gelecek.

Kata'nın ve amirallerin kenbunshoku sayesinde saldırıları savuşturduğu çok uzun zamandır bilinmiyor muydu? Niye sanki one piece'in en büyük sırlarından biri çözülmüş gibi şaşırdınız ki?

Ben Luffy'nin anca anlamasına inanamıyorum. Kata'nın kenbunshokusunun çok yüksek olduğunu zaten biliyordu. Luffy'nin gelecekte söyleyeceği şeyleri bile önceden söylemişti adam. Dokunuzlmazlığıyla kenbunshoku arasındaki ilişkiyi anca kurabilmesi garip geldi bana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık