Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 884: Kim?

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    223
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Desen vermiş adam ya fantaziye bak :S

Uzun bacak ve uzun kol kabileleri de ittifak oldu, geçmiş olsun.

Katakuri kendi klasmanındaki adamlar arasında gerçekten yenilmez olabilir. Adamın dikkatini dağıtamazsan dokunamayabilirsin ve kaybedersin. Bence saldırı gücü gayet yüksekte Katakuri’nin Luffy’e vurduğunda Luffy baya baya yüksek bir acı hissediyor gibi geldi bana, üstelik G4 modundayken Luffy’e öyle bir acı çektirmek için baya bir güçlü vurmak gerekiyor.
Dof fanlarınada bir şey demiyorum artık bazıları çok saçmalamaya başlamış. Gözümüzün önündeki şeyleri daha öyle değil böyle yok Kata’nın meyveden dolayı Kata uçmamış az uçmuş çünkü yapışkan bir meyveymiş peh kabullenin bazı şeyleri artık. Meyve avantajlarından bahsedeceksek eğer Law Dof’u öldürmüştü çoktan ama işte dikti iç organlarını. Kata ne zaman KKG yer ozman konuşursunuz etkisine göre. :artiz:

Adamı öyle hazırlıksız bırakırlar. :)
Olay Luffynin katakurinin meyve yeteneğini bilmemesinden kaynaklanıyor. Baksana Luffynin bir kolu içerde yapısmış kalmış. Eğer o yumrukla vurabilseydi zaten Katayı uçurmus olacak rhino yaparken de hazirlıksız yakalanmayacaktı. Kata üstün hızıyla veya gücüyle hazılıksız bırakmıyor. O sahnede Dof aleyhine bir şey yok çıkmaz. :)

1) amirallerin ne kadar muazzam olduklarını anlamış olduk bi kere daha. Üst düzey haki sayesinden yapıyorsun bu savunmayı bildiğin.
2) Karakuriye karşı ilk defa sempati besledim. Harbi müthiş karakter. Dayanıklı ve çok zeki bi karakter. Konumunu hakediyor. Sana katılıyorum artık bu konuda @Smoker
3) @Issho seninle aynı düşünüyorum H.haki hakkında. Yani sadece ezikleri bayıltan bi güç olamaz. Diğer haki türleri üzerinde de mutlak hakim kurabildiğin bi güç olması kuvvetle muhtemel. Örn; Kata'nın konsantreyi bozup k.haki kullanabilmesini engellemek gibi.
4) Jimbeinin Ordu denizin altında onlarla mı birlikte ben mi yanlış görüyorum? @Smoker
5) Luffy g4 formu harbi çok iyi. İnanılmaz güç artışı sağlıyor. Eğer ki g2,g3 moduyla g4 modu arasında bu kadar güç farkı olmazsa yonkou gücüne kavuşmada büyük yol kat eder. Uyanış, haki artışı, normal modundayken de etkili saldırı gücü olursa Yonkou olmasına yeter zaten. Extra Yen'i tekniğe ihtiyaç duymaz. Fakat G5 ya da Yeni teknik çıkacağı bence %100.

- Kapak Uzunkol-Uzunbacak kavgasına son verilip bunun müttefikleri arttırmasına sebep olacağı anlamında olabileceği gibi, tam tersi de söz konusu olabilir.
Bu kapaklar çoğunluk itibariyle müttefiklerin arttığı veya Filo Müttefiklerinin meşguliyeti sebebiyle Tüm Kek veya Wano'ya gelememelerine bağlanacak sanırım.

- @twei dediğin gibi Logia'ya benzer formu ile kendi vücut yapsını da Mochi özelliği ekliyor ve saldırı anında darbe alacak yerini vücunun diğer bölgelerine dağıtıyor. Yani aslında yumruk içinden geçmiyor yumruğu geçeceği yerlerde delik oluşturuyor bunu KH si ile mükemmel yaptığından bize darbe sebebiyle dağılıyor gibi geliyor.

Ancak bunun haricinde saldırılan yer Mochi olduğu için zarar görmüyorsa bu Logia formundan öte bir şey. Yani haki meyveyi aşıp vücuda ulaşsa bile vücudu da mochi olduğu için zarar görmüyor. Bu ise uyanışla mümkün olur gibi geliyor bana.

Önemli bir tarafı yok, Luffy açıkça hazirliksız yakalanıyor. Iki bacağını çektiği anda karnına darbe alıyor. Karnında b koka bile yok.Dofta ise gayet hazırlıklıydı luffy ve karnında b koka varken yediği tekme işe yaramamıştı. Dof sahnesini @Millennium Wizard yukarda paylaşmış zaten ben de bu sahneyi paylaşayim. :)
G4 teki Luffy'i hazırsız yakalamak bile birşey.
Luffy G4'e geçerken güle oynaya izleyen Dof ile G4'e geçmesine izin vermeyen Katakuri arasında fark var. Düşmanı küçümsersen olacaklar bellidir zaten.

Olay Luffynin katakurinin meyve yeteneğini bilmemesinden kaynaklanıyor. Baksana Luffynin bir kolu içerde yapısmış kalmış. Eğer o yumrukla vurabilseydi zaten Katayı uçurmus olacak rhino yaparken de hazirlıksız yakalanmayacaktı. Kata üstün hızıyla veya gücüyle hazılıksız bırakmıyor. O sahnede Dof aleyhine bir şey yok çıkmaz. :)
Ahahaha ne çıkarsa çıksın Dof'u lehine çıkar zaten şüphesiz. :) Ne adamlarsınız var ya. :)

Adamların meyvelerini yakındaki nesneleri etkilemiş zaten. Bu olay "maddeyi mochiye dönüştürmek" deyip geçecek kadar basit bişey değil. Doffy'nin "uyanan meyveler sadece seni değil çevreni de etkiler" lafı bu kadar hafife alınmamalı.
Yani adamın bi parçası bildiğin o nesnenin içinde. Amirallerin ürettikleri elementlerden farklı bi bağ var orada. Uyanışla kullanılan şeylere haki eklenmesine bence şaşırmamak gerek.

Daha açık şekilde açıklamam gerekirse naruto okuyanlar için benzetme yapayım. Minato bişeyleri ışınlayanilmek için chakraları arasında temas olması gerekiyordu ve bu yüzden temas etmesi gerekiyordu. Ama son savaşta ordudaki herkeste narutonun chakrasından bi parça olduğu için minato sadece narutoya dokunarak tüm orduyu ışınlayabilmişti. Herkesle temas etmesine gerek kalmamıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık