Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 882: Bir Yonko'nun Beklentilerinin Ötesi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    195
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"Şeytan meyvesi veya yeteneğinden ötürü değil. Etrafındaki herkesi kendi tarafına çekiyor. Bu şüphesiz okyanuslardaki en tehlikeli güç."
Dracule Mihawk - Bölüm: 470

E.oda bizim "Luffy niye bu kadar güçsüz ya ezile ezile yeniyor herkesi" diyeceğimizi biliyormuş.

"Şeytan meyvesi veya yeteneğinden ötürü değil. Etrafındaki herkesi kendi tarafına çekiyor. Bu şüphesiz okyanuslardaki en tehlikeli güç."
Dracule Mihawk - Bölüm: 470

E.oda bizim "Luffy niye bu kadar güçsüz ya ezile ezile yeniyor herkesi" diyeceğimizi biliyormuş.
Mangadan bulamadım sahneyi ama şunları da dedirtmiştir:

Kayıp tarih ve Roger hakkında bir seyler öğrenme ihtimali dışında; Wano'yu sabırsızlıkla bekleme sebebim şu adamlar.:utan:

1- Luffy, Katakuriyi alırsa en büyük nedeni gelecek arc için az da olsa yeterli olduğunu göstermek için olur. Marco ve müttefikleri, Neko, İnu vs gibi adamlar her ne kadar Luffy'nin yanında yer alacağı görünse de Luffy, bu ekibe öncülük edecek. Bu açıdan yeterlilik sınavından geçmesi gerek. Aksi halde sıkıntı iyice büyür.

Tabii ki her ne kadar alabilir desem de benim gözümde Luffy'nin Kata'yı alması hala çok zor. Alamaması gibi bir durumda Oda'nın Luffy için birşeyler düşünmesi gerek. Aksi halde zayıf görünüyor.

2- Birkaç yorumda Roger, KK olurken esmiş gürlemiş deniyor. Luffy ise ezile ezile olacak benzeri yorumlar gördüm. Ancak bu tür yorumları yapanlar unutmasın ki Luffy daha 19 yaşında ve bu macera için ilk yolculuğu. Roger ise tam hatırlamamakla birlikte 50 civarı yaşında yetişmiş bir ekibi vardı. Kendisi ilk seferinde KK olamadı. Bu yüzden Luffy bu haliyle KK olursa daha başarılı olarak kabul ederim.

3- Germa bazılarınca övülüyor bazılarınca eziliyor. Ancak unutulmamalı ki, Germa bir Yonkou ekibi yada o klasmanda bir ekip değil. Ezilmeleri çok normal. Yeterince de güçlüler. Yonkou haricindeki ekipler kolay kolay Germa'yı alamaz. Bu yüzden de ezik olduklarını düşünmüyorum, aksine gayet güçlüler. İchiji, Kataya kolay yenilmesinin en büyük nedeni de K.haki konusunda yetersizliği nedeniyledir. Aksi halde bu kadar kolay harcanmazdı. Yoksa bu eleman o klasmana yakın biri. Diğerleri de çok zayıf değiller.

Ayrıca bu ekip Oda'nın gözünde harcanabilir bir ekip, bizim tayfa gibi korumaya çalıştığı bir ekip değil. Kolayca harcanabilir olduğu için BM önünde güçsüz gözükmesi pek tabii bir durum. Mugivara tayfası gibi ballı değiller.

4- Smootie olayında ben birçok kişiden farklı düşünüyorum. O kadar çöp ve gereksiz biri değil. Bekleyin görelim bu karakteri.

5- BM'nin adasında düğüne davet edilen kodamanlar vardı, ne oldu onlara hiç düşünüldü mü? Oda ya unuttu yada düğünü gereksiz abarttı. Abarttıysa eğer aşırı saçma olur, yok abartmadıysa bir aksiyon görmek isteriz o kısımdan. Bu kısımdan umutluyum, olur da birşeyler olursa Smoothie devreye girer şov yaparsa çokta güzel ve iyi olur. :)

6- Bağzıları, Luffy'nin Yonkou adasında daha fazla şov yapmasını bekliyor. Bizim bücür gayet iyi şeyler yaptı daha ne bekliyonuz. Kaldı ki burası Yonkou adası, boru değil. Şu gücüyle yapabileceği en büyük etki bu kadar olurdu anca. Kaçarsa Yonkou'yu kısmen rezil etmiş olacak. Etkisi büyük olacak.
Smoothie için güçsüz diyen adam çarpılır zaten. Sadece o kadar gücüne rağmen hiçbir şey yapmıyor oluşuna isyan ediliyor.

Smoothie için güçsüz diyen adam çarpılır zaten. Sadece o kadar gücüne rağmen hiçbir şey yapmıyor oluşuna isyan ediliyor.
Güçlü bunu herkes tahmin edebiliyor, ama böyle bir durumda ortada olmadığı için seride varlığı yokluğu önemli olmayan çöp ve gereksiz karakter olarak görülüyor. Ben bu konuda katılmıyorum. Oda bu, güçlü bir karakteri hiçbir zaman boşa çizmedi. Yeri geldiğinde kullanacak. Bu durum Kata'nın Luffy ile başbaşa kalmadan önceki durumuna benziyor. Yeterince güçlü veya etkili olarak görünmüyordu. Ne zaman Luffy ile başbaşa dövüşmeye başladı, o zaman övülmeye başlandı. Smoothie konusunda da benzer bir beklentim var.

Evet beklenen an geldi sonunda bu hafta G4 formu ile Luffy vs Katakuri izleyebileceğiz .Şimdiden söylim kimse Katanın Luffy gibi lastiğin esnekliği ve haki karışımını harmanlamasını beklemesin. Kata Fil tabancasında yumruğa kendi gücüyle itiş sağlıyor keza Luffy de öyle ama Kong gun un çalışma mekanizması farklı Katanında dumura uğrayacağı konuda bu olacak zaten .Ama yinede Oda Katayı savaş tecrübesi yüzünden fazla ezdirmez diye düşünüyorum.

Diğer yandan Lufy bu katayı yenemezse kısıtlı G4 ile ne yapabilirki 11 saat boyunca .Eğer gerçekten Oda, Luffy ezmek manasına da gelse ve düşük ihtimalde olsa jinbei ile Kata arasında Perospero, Puding yada pasta karşılığında yenilen Luffy ile bir takas olur mu diye düşünüyorum saçma ama düşük ihtimalde olsa belki olur.
Pasta daha akla yakın gibi geliyor.Çünkü Big mom pastayı alamazsa tüm adaları yok edecek bizzat Kata söyledi.Sanji verin luffyi yoksa pastayı denize atarım gibi BİR TEHDİT ile Luffyi isteyebilir.Bunlar sadece ihtimal umarım Oda böyle ucuz şeylere aldanıpta Luffynin itibarını yok etmez

Smoothie olayı ana korkusundan olabilir. Korkunca ruhunu alabiliyor. E daha önce de ruhunu verdiyse ve az ömrü kaldıysa hata yapmaktan çekiniyor olabilir. Belki içten içe ana ölsün istiyordur uzun bacaklı ablamız

Güçlü bunu herkes tahmin edebiliyor, ama böyle bir durumda ortada olmadığı için seride varlığı yokluğu önemli olmayan çöp ve gereksiz karakter olarak görülüyor. Ben bu konuda katılmıyorum. Oda bu, güçlü bir karakteri hiçbir zaman boşa çizmedi. Yeri geldiğinde kullanacak. Bu durum Kata'nın Luffy ile başbaşa kalmadan önceki durumuna benziyor. Yeterince güçlü veya etkili olarak görünmüyordu. Ne zaman Luffy ile başbaşa dövüşmeye başladı, o zaman övülmeye başlandı. Smoothie konusunda da benzer bir beklentim var.
Oda tabiki boşuna çizmedi, gösterecek bize gücünü ama komutan denen kişi diğer bütün karakterlerden geride kalıyorsa orada bir sıkıntı vardır. Ayrıca Katakuri başbaşa dövüşmeye başladı, ondan sonra övüldü söylemi kesinlikle yanlış. Adam gözüktüğünden beri sadece 1 bölüm kötü gözüktü, o da Brook ve Chopper'ın gemiye çıkmasına ve kendi adamlarını dövmesini izin vermesiydi. Geri kalan bölümlerde bir boş paneli yok adamın. Hatta Smoothie'nin bu kadar yerilmesinin nedenlerinden biri Katakuri'nin çok etkili olması zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık