Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 879: Koca Ana'nın Üç Tatlı Komutanı'ndan Biri, Katakuri

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    204
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin kazanacağına daha fazla emin oldum diyebilirim bu bölümle.

Asıl Luffy üstün başlasa yenemeyeceğini söylerdim.Böyle olması kazanacağına dair bir sinyal.Zira hep böyle oluyor dövüşleri.Mangalar da bu tarzı benimsemiştir hep.

Meyve gücü mochi olarak iyi güzel fiziksel gücüyle iyi kombine ediyor.Fakat mochi ile lastik arasında çok fark var.Mochi lastiğin potansiyel enerjisine sahip mi ? Hiç sanmıyorum.Kata'nın yaptığı sırf kendi gücüyle ileri savurmak.Luffy normalde bazukada falan yumruğu geriye çekip ekstra güç kazanıyor mesela.G4 ise sırf buna dayalı.Mochi'nin bunu kopya edebileceğini sanmıyorum.Yani hiyerarşik üstü olamaz.Kütle ve hacim olarak daha iyi sadece.Kullanıcının fiziksel gücüyle de güçlü saldırılara dönüşüyor.Şimdi g3 için fark yok ama g2 ve g4 ile arasında bu yazdıklarımla ilgili farklar var.Kata fiziksel güçle fark yokmuş gibi göstermiş baskın çıkmış olabilir orası ayrı.

Bunun dışında zaten luffynin g2 ve g3 ile üstün gelmesini mi bekliyordunuz ? Crackerda işe yaramayan şeylerdi bunlar.O yüzden Kata şunu yaptı bunu yaptı diye övmek yersiz.

Gelin bakalım g3 ile böyle karşılaşanları bir karşılaştıralım.

Kata g3'e baskın çıktı meyveyle.
Dof meyve ile rahatça karşıladı.
Cracker bisküvi askerle biraz zorlanarak tutup karşıladı.
Fuji krakerden de zorlanarak karşıladı g3 atağını.

Eğer g3 üzerinden bunların üzerinden gidersek Kata > Dof > Cracker > Fuji

gibi bir tablo ortaya çıkacak.Peki kim kabul edecek bunu kime sorsam kabul etmez.O yüzden bunlardan bir sonuca ulaşamazsınız.

Sonuca bakacağız.Bu dövüşün kazananı kim olacak.Yardımlı mı handikaplı mı nasıl olacak ? Luffy ekstra bir özellik gösterecek mi ? ( Gösterirse ona ayrı bir parantez açarız.)

Ben Luffy kazanacak diyorum.Hatta sitede bahsi bile açılabilir.Oraya giren luffy kaybetmez.Eski devri geçeli çok oldu.Amiral yonko kaçmam diyen amiralle kapışmaya başlayan adam yenileceği dövüş için bunları yapmaz.Hani Luffy güçlü olanı biliyor diyordunuz.Kata'yı da anlamıştır.Alamayacağı bir rakip olmadığını yani. :)

Günübirlikçiler mantar gibi türemişler bir anda.:artiz:

Luffy'nin alma şansı kalmamış gibi konuşuluyor.Luffy'i tanıyamadınız herhalde.Lucci dövüşünden tanımanız gerekirdi.Luffy'i tabuta koymadan kazanamayacağına emin olamazsınız.:gamyon:

Sadece 2 yılda hayvanları döverek onlarca yıllık korsanları yenecek seviyeye gelmek mantıklı mı sizce? Crakerle dövüşürken nasıl zorlandığını gördük ve üstelik Nami'nin de yardımı oldu.

Hala Luffy'nin Katakulli'yi dövebileceğine inanıyorum.
Gidişat bana da öyle hissettiriyor ama indirse bile seride şuan gördüklerimiz dışında bir şeyler göstererek indirir. Meyve gücü ile bir yere kadar o konuda bir şey olacağını düşünmüyorum.

Tahminim kral haki üzerine bir şeyler olacak. Fiziksel güçle yenebileceği bir rakip değil.Böyle bir şey olursa,bomboş olarak gördüğüm son 11 bölüm gerekli olarak gözükür gözümde.

Sadece 2 yılda hayvanları döverek onlarca yıllık korsanları yenecek seviyeye gelmek mantıklı mı sizce? Crakerle dövüşürken nasıl zorlandığını gördük ve üstelik Nami'nin de yardımı oldu.
Kraker 24 saatte yenilecekse Nami sayesinde 11 olmuştur.Fark bundan ibaret.Sanılıyor ki kraker luffynin harcı değil.Ona gücü yetmeyen adamı mangaka sağ kol ile niye karşılaştırsın ?

Teyit etmiş birde bu bölüm Katakuri daha güçlü diye.Gerçi şimdi kutucukta yazmıyor çöpler konuştu falan da derler kesin. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık