Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868: KX Roketleri

Bölümü nasıl buldunuz?

• Heyecandan yerimde duramadım

Kullanılan: 134 63.2%
  • Eh işte

Kullanılan: 66 31.1%
  • Olmaz olsun böyle bölüm

Kullanılan: 12 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin korkup kaçtığı onca sahne varken ve bu gayet insani bi durumken korkmaz demek niye la?

Yeri geldi mi korkusunun üzerine gitmiş, başkalarının cesaret edemeyeceği şeyleri yapmıştır. Hedefinden şaşmamıştır ama Luffy Magellandan da, Lucciden de, Garptan da korkmuştur zamanında. Ancak bunlar hedefleriyle arasına girdi mi üçünün de karşısında durmuştur. Yeri gelmiş 3 amirali karşısına almıştır. Ancak dikkat edin orada dahi niyeti şaşırtmaca ile aralarından kaçıp gitmekti. Luffy gücünün sınırlarını bilen bi adam. Mecbur kalırsa herkese kafa tutar ama bu cesareti ile alakalı. Cesaret hiç korkmamak değil zorlukların üzerine gitmektir bi yerde. Sözlükte bile cüret, yüreklilik diye geçer cesaret. Korkudan bahsedilmez.
Luffy Hancockun saldırısında bile noro noro sanıp korkmuştur zamanında. Benzer bi çok örnek vardır. Zaten bu sebeple hayattadır. Bugün Luffy buradaysa g3ten sonra küçülünce Lucciden korkup kaçması, fırtınadan korkup fıçıya saklanması yani insan için hayati bi dürtü olan ve gerekli olan korku sayesindedir.
Luffy'nin çok zaman korktuğu doğru. Zaten çocuksu bir karakteri var ve her duyguyu yoğun yaşıyor. En yoğunu ise neşedir. Korkusu da biraz bu neşenin etkisindedir daima. Hiçbir zaman ölesiye korkmamıştır, çaresiz hissedip sinmemiştir. Yani dediklerin doğru, sadece ekleme yapmak istedim.

Fekat.

Şu an Luffy'nin korktuğu yok. Mom'dan zerre korkmuyor, çevresindeki hiçbir şeyden zerre korkmuyor. O ifade şok, şaşkınlık, dehşet karışımı bir şey. Korku falan yok orada. Kaçması da korkuyu göstermez, sadece kaçması gerekiyordur. Mecbur kalırsa tereddüt dahi etmeden dikilir hepsinin karşısına. Hapiste eli kolu bağlıyken bile tehdit edebildiği birinden hiçbir durumda korkmaz.
Ama korkmaması, illa dövüşmesi gerektiği anlamına gelmez.

Paniğin, dehşetin olduğu yerde nasıl zerre korku hissetmiyor bu çocuk. Ulan. Ah şu Luffy fanları.

Sen ne gereksiz yorumlar yapıyorsun ya :artiz: Burda bu şekilde olaya takılı kalınmasının sebebi bizzat Luffy'nin yaptığı kk tanımıdır. Yani daha bir kaç bölüm önce amiral yonkou farketmez alayına giderim diyen birinin şimdi biryerlere saklanması ile ilgili durum. Yoksa Luffy'nin tayfasının hayatı için korkması çok normal ki ne Luffy ne de tayfanın geri kalanı kendi hayatı için korkmaz işler ciddiye binince.

İşin özeti şuan Luffy Bigmom adasına gelirken bile kafasında belli bir plana uyup gelmemiş olsa şurda şu hareketleri yapacak kişi değildir. Gelir paşalar gibi dalar ölür yada kazanır. Bu adamlar sonuçta kolasına maç yapmıyorlar, kk olacaklar, eğer kaçıyorsa ve direk bir dövüşe girmiyorsa bu ilk başta Jimbei'yi dinlemesindendir hemen ardından tayfaya Mom'la dövüşmeyeceğim demesindendir :bilmem:

Not: Saklanıyor demişim ama o tam olarak öyle olmayabilir bakıp görelim bi olaylar tam netleşsin sonra bakarız.
Yine yarım yamalak anlayıp dalmışsın. :( Öncelikle Luffy korkmaz diyenlere lafım. Luffy korkar. Korkması da zaaf değildir. Zamanında Magellandan, Lucciden, kadınlar adasındakilerden de korktuğu kaçtığı olmuştur. Ama iş ciddiye bindi mi yapması gerekeni yapmıştır. Mevzu öncelikle bu. Yonkou vs karıştırmadan Luffy'nin korkmasının doğal olması dediklerimin özeti. Cesaretin tanımı da şudur.
Öbür mevzuda da Luffy'ye ''o bi amiral hemen kaçmamız lazım'' babında şeyler söylenince ''sırf amiral yonkou diye kaçmayacağım, kk olmak istiyorsam hepinizi yenmeliyim. Zira kk böyle yapar'' diyor. Burada ise mevzu başka. Niyet ne? Sanjiyi ve ailesini kurtarmak. Tayfanın çoğu öte tarafta bırakılmış niye? Luffy savaş çıkarmaya gitmiyorum Sanjiyi alıp geleceğim dedi diye. Burada Luffynin sadece şahıslara karşı değil koca bi yonkou oluşumuna karşı Sanjiyi geri almaya çalışması var. Derdi ne Linlini indirmek ne de her şeyiyle savaşmak. Plana uyuyor ediyor da zaten en başta niyeti yonkou ile dövüşmek değildi. Minkler, Wano, tayfa, Law ve tayfası Luffy'ye bel bağlamışken ve hepsine söz vermişken gelip burada alayına tek dalarım diyecek kadar embesil değil bu çocuk. Ama işler o noktaya gelirse Linline de kafa tutar diğerlerine de. Nasıl öfkeli orduya tek başına daldıysa, Crackerla savaştıysa onlarla da savaşır. Luffy çıkar dövüşür gerekirse, gerekirse de gider saklanır. Kk tanımında söylediği paldır küldür dalmak anlamına gelmiyor. Sırf yonkou ya da amiral diye kaçmam diyor. Daha aynı arc şartlar öyle gerektirdiği için Doftan da 10 dk kaçıp saklanmıştır. Bunlar apayrı mevzular.
Sizin mantığızla gelen atakları falan da savuşturmasın. Gel la vur bana der Franky-Senior gibi. :(
Bu konuşmandan ben bile gaza geldim :)
Sen Natsu musun? :S
Luffy'nin çok zaman korktuğu doğru. Zaten çocuksu bir karakteri var ve her duyguyu yoğun yaşıyor. En yoğunu ise neşedir. Korkusu da biraz bu neşenin etkisindedir daima. Hiçbir zaman ölesiye korkmamıştır, çaresiz hissedip sinmemiştir. Yani dediklerin doğru, sadece ekleme yapmak istedim.

Fekat.

Şu an Luffy'nin korktuğu yok. Mom'dan zerre korkmuyor, çevresindeki hiçbir şeyden zerre korkmuyor. O ifade şok, şaşkınlık, dehşet karışımı bir şey. Korku falan yok orada. Kaçması da korkuyu göstermez, sadece kaçması gerekiyordur. Mecbur kalırsa tereddüt dahi etmeden dikilir hepsinin karşısına. Hapiste eli kolu bağlıyken bile tehdit edebildiği birinden hiçbir durumda korkmaz.
Ama korkmaması, illa dövüşmesi gerektiği anlamına gelmez.
Keke mesele şu Luffy korkmaz algısı. Korksa ne olcak yahu? Korkunca neyi eksilecek Luffy'nin?
@Monkey D. Luffy Garptan korktu, Magellandan korktu, Hancockun saldırısında korktu, g3 bitince Lucciden korktu. Luffy hiçbir şeyden korkmayan biri değildir.

Begenin Big Momı indirmek için kullandığı roketler acaba sıradan roketlermiydi yoksa gerçekten Big Mom için özel yapım roketlermiydi DEEEE işe yaramadı
Ya da
Big Mom gibi birinde özel sözel v.s zaten işe yaramayacakmıydı
Anlamadığım diğer bir husus o roketler ve ayna niye tamda kullanılacağı saniyede kırıldı
Bege ve 2 adamı gayet havalı poz veriyordu o roketlerle Mom çığlık atarken
Ateşledikten sonra Haki ile roketin eteşinin çarpmışmasından alev aldıda öylemi patladı acaba
Yoksa Momın hakisi gazlı azotlu bir şeymi yanıcı falan

Silinmiş Üye

Oda Bey Big Mom'ı düşürmek isterse gayet rahat düşürebilir bu arc. Germa Ordusu'nu hesaba katmak lazım.

Yine yarım yamalak anlayıp dalmışsın. :( Öncelikle Luffy korkmaz diyenlere lafım. Luffy korkar. Korkması da zaaf değildir. Zamanında Magellandan, Lucciden, kadınlar adasındakilerden de korktuğu kaçtığı olmuştur. Ama iş ciddiye bindi mi yapması gerekeni yapmıştır. Mevzu öncelikle bu. Yonkou vs karıştırmadan Luffy'nin korkmasının doğal olması dediklerimin özeti. Cesaretin tanımı da şudur.
Öbür mevzuda da Luffy'ye ''o bi amiral hemen kaçmamız lazım'' babında şeyler söylenince ''sırf amiral yonkou diye kaçmayacağım, kk olmak istiyorsam hepinizi yenmeliyim. Zira kk böyle yapar'' diyor. Burada ise mevzu başka. Niyet ne? Sanjiyi ve ailesini kurtarmak. Tayfanın çoğu öte tarafta bırakılmış niye? Luffy savaş çıkarmaya gitmiyorum Sanjiyi alıp geleceğim dedi diye. Burada Luffynin sadece şahıslara karşı değil koca bi yonkou oluşumuna karşı Sanjiyi geri almaya çalışması var. Derdi ne Linlini indirmek ne de her şeyiyle savaşmak. Plana uyuyor ediyor da zaten en başta niyeti yonkou ile dövüşmek değildi. Minkler, Wano, tayfa, Law ve tayfası Luffy'ye bel bağlamışken ve hepsine söz vermişken gelip burada alayına tek dalarım diyecek kadar embesil değil bu çocuk. Ama işler o noktaya gelirse Linline de kafa tutar diğerlerine de. Nasıl öfkeli orduya tek başına daldıysa, Crackerla savaştıysa onlarla da savaşır. Luffy çıkar dövüşür gerekirse, gerekirse de gider saklanır. Kk tanımında söylediği paldır küldür dalmak anlamına gelmiyor. Sırf yonkou ya da amiral diye kaçmam diyor. Daha aynı arc şartlar öyle gerektirdiği için Doftan da 10 dk kaçıp saklanmıştır. Bunlar apayrı mevzular.
Sizin mantığızla gelen atakları falan da savuşturmasın. Gel la vur bana der Franky-Senior gibi. :(

Sen Natsu musun? :S

Keke mesele şu Luffy korkmaz algısı. Korksa ne olcak yahu? Korkunca neyi eksilecek Luffy'nin?
Luffy'nin bu davranışlarını plana uygun olarak yaptığını söylüyorsan sana katılıyorum aksi halde bir planı dahi olmasa karşısında bu kadar adam varken direk saklanır diyorsan katılmıyorum. Luffy öyle durup şu kadar adama dalayım bu kadarından kaçayım, şimdi zor duruma düştüm korkup kaçayım diyen biri değil. Lucci'den korktuğunu da uyduruyorsun orda bir korku yok daha çok dövüş stratejisi var. Hızlı bir adamın ağır olan rakibini yorup yenmesi gibi düşün durumu.

Luffy'e ilk başta söz söyleyenlerin 40 yıllık Luffy fanları olmasının sebebi de plan denilen şeye sadık kalmasıdır. Biz bugüne kadar Luffy'i böyle tanımadık haa bana sorsan planlara sadık kalması çok güzel azcık ciddiyet de eklerse işin içine tadından yenmez :good:

Neyse anca bu şekilde net yazmamız lazımki eksik anlamayasın :artiz:

Paniğin, dehşetin olduğu yerde nasıl zerre korku hissetmiyor bu çocuk. Ulan. Ah şu Luffy fanları.
Panik ve dehşet olunca niye illa korku olsun ki yahu. Panik dediğin korkudan kaynaklanmaz sadece. Dehşet de beklenmedik ve şok edici bir şeye karşılaşınca olur. Korku ona da şart değil.
Gel gelelim Luffy pek de panik içinde değil orada. Şaşkın ve şokta, beklemiyordu füzelerin düşmesini.

Şimdi Mom karşısına dikiliverse aniden, sence eyvah eyvah diye titrer mi Luffy? :(
Şu an kimseden korktuğu yok, kendini savunabileceğini biliyor en azından. Bu saatten sonra Luffy'yi korkutabilecek pek kimse de çıkmaz zaten. Yonkoyu bile eli kolu bağlıyken, arkadaşları esirken tehdit etmiş adam.

O değil de daha kimse Sanji, Luffy sahnelerini avatar yapmamış. Üzüyorsunuz. :(

İnsan her şeye iki türlü tepki verir. Birincisi ilk anda düşünmeden verdiği içgüdüsel tepkidir, hayat kurtarır. İkincisi ise olayı değerlendirip karar aldıktan sonra verdiği bilinçli tepkidir. Yaşanan olay karşısında Luffy'nin dehşete kapılması normaldir, birinci çeşit içgüdüsel tepkiye örnektir. Zaten Luffy Nami'nin belirttiği üzere oldukça içgüdüsel davranan biridir. Hemen her olayda ilk anda en büyük tepkiyi vermesinden anlaşılır. Ancak Luffy Usopp gibi şimdi ölürüm şimdi mahvoldum diye durum değerlendirmesi yapmayacaktır. İkinci çeşit tepki irade ile, bilinçli verilir. İradeli bir korku örneği sergilemeyecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık