Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868: KX Roketleri

Bölümü nasıl buldunuz?

• Heyecandan yerimde duramadım

Kullanılan: 134 63.2%
  • Eh işte

Kullanılan: 66 31.1%
  • Olmaz olsun böyle bölüm

Kullanılan: 12 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda resmen bu bölümü çizerken yatağın ters köşesinden kalkmış.Ama şunu anladım kesin destek gelecek mom'ı yenmek için.Başka türlü yenemezler gibi göründü.

Manga da var mı bilmiyorum. Animede Luffy Coby'ye ben KK olmaya karar verdim bu yolda ölürsem önemli değil diyordu. Adam mecara aşığı işler ilginçleşiyor diye gaza gelen adam. KK'lık yolunda en büyük rakibinin ininde İcraatin tam ortasında kapışma için tüm şartlar var ama kaçacak mı şimdi. Hadi kaçıyoz alacağımı aldım ben bir Kaido'yu indereyeyim sana dönerim mi dicek. Luffy'den güçlü olduğu bariz bu kadının ama o kadarda değil bizim Luffy'nin de belli bir gücü var sonuçta müttefikleri de var. Şu durumda indirmiyorsa yani indirmek için yeltenmiyorsa zaten Luffy değildir başkası olmuştur artık.

Yalnız tam olarak durum öyle değil, big mom açısından çok daha farklı. Sanjiyi alıp kaçsalar diğer vinsmokelar ölse ve teknolojilerini çalsa pek umursamayabilirdi. Ama şimdi dörtgözle beklediği pastayı mahvettiler ve hayatındaki en değerli kişinin( hayatını onun sözde amacına adamış) son resmini kırıp parçaladılar, bi de yetmezmiş gibi kadının gözüne soktular.

Şu saatten sonra kaçsalar Big Mom adına tuhaf bakmak gerekir.
İyi de ben bizimkilerin kaçmasından bahsettim, Koca Ana'nın ne yapacağından değil. Kadını indirmek için bir motivasyon yoktu ortada, olan da ise yaramadı.

Bu arada Oda yine beklenmeyeni yaptı. Koca Ana'nın İlk adamı Streusen imiş. Anket açılsa şıklara bile konulmazdı belki. Konuşsa da oy veren olmazdı.

Luffynin eninde sonunda o eşiği geçmesi gerekiyor. Şunun şurasında 1-2 arc sonra Linlinden daha beterine dalmayı planlıyor bunlar. Bence kaybedecek olsa bile bir yonkou ile yüzleşmeyi deneyimlemenin tam sırası. Ama bilemiyorum şükran.

Balıkadam adasının akibeti, tayfanın sevdikleri, masum insanların yaşam süreleri, ortada kötü bir karakter, tayfaya çektirdikleri falan var ve Luffy'nin dövüşmek için bir nedeni bile yok mu?

Ve Luffy 800 bölümdür böyle bir karakter değildi. Ortada kötü bir durum var. Kötü bir karakter var. Her şeyi bırakıp gidecek mi? Bunun kasıntılık ile ne alakası var ki? :(
Sonuç odaklı bakıyorlar. Mesele ölüm tehlikesi ise Dof savaşında ölme ihtimali yok muydu? Ya on dakika kaçma olayı olmasaydı da Dof yakalayıp öldürseydi? Ama ölmedi mantığıyla hareket edersen sıkıntı yok tabii. Ama ihtimalleri düşünürsen adam sırf o adadakiler yardım etmek için kendisinin ve tayfasının hayatını riske attı. Evet emirleri veren o, yani tayfanın kalma sebebi de o.

Ama aynı adam, kurtardığı BAA'yı yıkıma terk edecekmiş, aynı adam kurtardığı ve nakamasının değer verdiği Baratie'yi yıkıma terk edecekmiş, aynı adam gene kendisinin canını kurtaran İvankov'un kraliçesi olduğu ve nakamasının da değer verdiği verdiği Kamabakka'yı yıkıma terk edecekmiş. Vay anasını Luffy'i hiç tanımamışız.

Sonuç odaklı bakıyorlar. Mesele ölüm tehlikesi ise Dof savaşında ölme ihtimali yok muydu? Ya on dakika kaçma olayı olmasaydı da Dof yakalayıp öldürseydi? Ama ölmedi mantığıyla hareket edersen sıkıntı yok tabii. Ama ihtimalleri düşünürsen adam sırf o adadakiler yardım etmek için kendisinin ve tayfasının hayatını riske attı. Evet emirleri veren o, yani tayfanın kalma sebebi de o.

Ama aynı adam, kurtardığı BAA'yı yıkıma terk edecekmiş, aynı adam kurtardığı ve nakamasının değer verdiği Baratie'yi yıkıma terk edecekmiş, aynı adam gene kendisinin canını kurtaran İvankov'un kraliçesi olduğu ve nakamasının da değer verdiği verdiği Kamabakka'yı yıkıma terk edecekmiş. Vay anasını Luffy'i hiç tanımamışız.
Ben de anlayamadım işte.
Bu hale gelse nolcak, bir işe yaramaz.
Olay Luffy'liğini göstermesi. O kadar kötü şey varken kaçıp gidemez.

Bu Big Mom harbiden beyin yoksunu bu kadın düşerse zaten entrika ile düşer. Gücü ne kadar zeka açığını kapatsada WB'yi bile zorlayan Sengoku bunu güzel bir strateji ile ortadan rahatlıkla kaldırır. Tabi şimdiye kadar neden ortadan kaldırılmadı o da bir soru işareti. Ya bu kadın kendi adasının dışına çıkmadı hiç ki bence öyle ya da etrafındaki zeki kişiler bu tür entrikalara düşmemeleri için yardım etmişlerdir. Başka türlü bu zeka seviyesinde ayakta durması imkansız.

Bu arada devlerin olduğu bölümde Yarurunun karşısında yüzü görülmeyen devin boyu Yarurunun 2-3 katı ve omuzlarıda diğer devlere göre geniş. Loki olabilir :confused:

Son olarak bölüm bas bas bağırıyor yardım gelecek diye :D Haftaya sürpriz isimleri görmeye hazır olun bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık