Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 865: Hey, Anne!

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tüm bunca kendine güveni, pervasızlığı ve kolay kolay kimsenin gösteremeyeceği babayiğitliği gösterdikten sonra Luffy'nin bu arc'da yaptıklarını ona yakıştırabilen varsa bir şey diyemiyorum.

Ayrıca daha Zou'da kendisine "kitabeyi çalıp kaçalım" diyen Usopp'la tartışıp "erkek gibi savaşacağız" diyen Luffy, şimdi sadece Teach'in yapacağı tarzdan, kaçak dövüşüyor.

Luffy efendi gibi dayağını yer oturur, kaçak dövüşecek bir yapıda değil. Napıyosun be Oda?
Bahsettiğim bu. Anlayana sivrisinek saz...

BM sadece 'O resim benim hazinemdi' dese, Luffy, 4. tatlı komutanı olacak. BM yeni müttefik olur. Bege kaçacak yer arar. Luffy Zou da, kitabelerin kopyalarını değil, kendilerini istiyorum sözünü dolaylı olarak tutar. Ve Kaido arcına geçilir. Tertemiz son işte.

Şimdi once Crocus ardından Gan Fall, Luffy'i Roger'a benzettiler yada atıfta bulundular. Fakat hasır şapkaya dem vurmadılar. Bu durumda Roger, şapkayı macerasının başlarında takmıyordu. Ki bana göre Shanks'ı gemisine aldığında ona şapkasını verdi en başta. Hatta Buggy'nin kırmızı burnundan da bir bağlantı beklentim var bu yüzden. Velhasıl Roger macerasında şapkasızdı ki, sadece 2 kişi şapkayı biliyor. Rayleigh ve Shanks. WB, Roger'ın şapkası demiyor, Akagami'nin şapkası diyor. Bu da demektir ki, Roger, macerasının basından sonra sapkayi takmadı ve son 2 yılda Shanks'ı verdi. Bu durumda son 2 yıl da hem WB hemde BM'i geçerek KK olduysa, BM'in şapkayı Roger'da görmesi olanaksız oluyor. Vee kendi kendimi de böyle güzel çürütmüş oluyorum.
WB'nin Shanks'in şapkası demesinden Roger'ın olmadığını bilmediğini nereden çıkardın? Sonuçta Roger şapkayı çok önceden Shanks'e veriyor ve onun oluyor. Şapka sahibi olarak Shanks'i görmesi normal olur o saatten sonra. Eğer Shanks'in de varis misali Luffy'e verdiğini düşünüyorsa kafasında bağlantı kurmuştur belki de o an. Ama Mom Roger'da görmemiştir büyük ihtimal. Ben WB-Roger ilişkisini ayrı tuttuğumdan WB'nin bilmesine ihtimal veriyorum.

WB'nin Shanks'in şapkası demesinden Roger'ın olmadığını bilmediğini nereden çıkardın? Sonuçta Roger şapkayı çok önceden Shanks'e veriyor ve onun oluyor. Şapka sahibi olarak Shanks'i görmesi normal olur o saatten sonra. Eğer Shanks'in de varis misali Luffy'e verdiğini düşünüyorsa kafasında bağlantı kurmuştur belki de o an. Ama Mom Roger'da görmemiştir büyük ihtimal. Ben WB-Roger ilişkisini ayrı tuttuğumdan WB'nin bilmesine ihtimal veriyorum.
WB'nin bilmesi de zor Shanks'ın Roger'dan şapkayı aldığını bilse, Luffy'ye söylemese bile Shanks ile sake içerken bahsederdi. 'Sembol şapkanı ve kolunu kaybedip döndün' dedi. Ve sen de iyi oldun dedi. Kesinlikle orada Roger'ın hasır şapkasına atıfta bulunurdu diye düşünüyorum. Üstüne, Garp, WB'den daha eski bir rakip Roger'a karşı. Lakin Luffy'de ki şapkayı Akagami'nin olarak biliyor oda.

Flashbackten sonra haddini bildirme durumu olur, Kidd tarafına yapıldığı gibi. Vinsmoke'ların ne mal olduğu ortada olduğu için Big Mom'ın yaptığı rahatsız da etmiyor. Belki Big Mom'ın kendisi de biliyordur Vinsmoke'ların asıl niyetlerini, sonuçta her yer ruh barındıran eşya dolu.

Tüm bunca kendine güveni, pervasızlığı ve kolay kolay kimsenin gösteremeyeceği babayiğitliği gösterdikten sonra Luffy'nin bu arc'da yaptıklarını ona yakıştırabilen varsa bir şey diyemiyorum.

Ayrıca daha Zou'da kendisine "kitabeyi çalıp kaçalım" diyen Usopp'la tartışıp "erkek gibi savaşacağız" diyen Luffy, şimdi sadece Teach'in yapacağı tarzdan, kaçak dövüşüyor.

Luffy efendi gibi dayağını yer oturur, kaçak dövüşecek bir yapıda değil. Napıyosun be Oda?
Ne yapmış arkadaş bu Luffy?

O zaman Alabasta'da adam gibi dövüşmek için su kullanmasaydı. Amirallerin karşısına o odunla çıkmasaydı. Enel'e karşı meyvesini iptal etseydi.

Ne yapmış Luff? Tekrar soruyorum. Ne yapmasını bekliyordun da yapmadı?

WB'nin bilmesi de zor Shanks'ın Roger'dan şapkayı aldığını bilse, Luffy'ye söylemese bile Shanks ile sake içerken bahsederdi. 'Sembol şapkanı ve kolunu kaybedip döndün' dedi. Ve sen de iyi oldun dedi. Kesinlikle orada Roger'ın hasır şapkasına atıfta bulunurdu diye düşünüyorum. Üstüne, Garp, WB'den daha eski bir rakip Roger'a karşı. Lakin Luffy'de ki şapkayı Akagami'nin olarak biliyor oda.
Yahu niye illa Roger'ın şapkası olarak bahsetsin ki? Zaten Shanks'in olmuş o. Kısa bir zamanda geçmemiş üstünden, Shanks daha çocukken alıyor şapkayı. Yıllardır onda. WB sake içtikleri zaman şapkadan bahsediyor muydu ki? Hatırlayamadım bi an

O zaman Alabasta'da adam gibi dövüşmek için su kullanmasaydı. Amirallerin karşısına o odunla çıkmasaydı. Enel'e karşı meyvesini iptal etseydi.

Çok mantıksız konuştun şuan :D Alabasta da Croco'nun ben sadece şeytan meyvesi gücünü kullananlara benzemem lafına hitaben 'Mizu Luffy' ortaya çıkmıştır.
Amirallerin Logia güçlerine karşı odunu kullanarak Ace'e gitmeye çalıştı savaşmayı denemedi.
Enel'e karşı meyvesinin anti olduğunu anlamadı bile.
Luffy'nin mertlik anlayışı ile şu örnekleri nasıl bağdaştırdın anlayamadım.

Luffy hiçbir zaman ittifak kuracak bir adam da değildi. E. Oda konuyu Doflamingo'ya bağlayabilmek için "Luffy için arkadaşlık demek..." gibi aptalca bir espriye bağlayarak o konuyu geçiştirdi.

Luffy 1. bölümden itibaren; kimseyi durduk yere düşman olarak görmez. Gördüğü kişiyi de hafızasına beller ve onun işini kendisi bitirmek ister. Mesela Smoker'ı Alabasta'da ilk gördüğünde önce hatırlamıyor, sonra çakozluyordu. Niye? Smoker o esnada ne kadar güçlü olursa olsun, Luffy kendisine bir düşman gibi görmüyordu Smoker'ı. His meselesi. Luffy hisleri güçlü çocuk.

Gel gelelim, şu arc'ta o Luffy'den eser yok. Benim 850 bölümdür okuduğum/izlediğim Luffy, o resmin Big Mom için olan değerini gerçekten anlayınca savaşmayı durdurur, hatta özür diler. Hatta ve hatta "her şeyin sesini duyma" sayesinde; belkide Big Mom'un gerçekten ne hissettiğini duyan ikinci kişi olur. Belki ilki de Roger'dır. "Beni kandırdı" diyordu ya. Her neyse;

Bir kere şöyle bir şey var; Luffy bir yonko'yu kendisinden başkasının indirmesine nasıl izin verebilir? Yani o fotoğrafı gösterecek, Bege roketleri ateşleyecek ve Big Mom zehirlenip ölecek. Eee? Kim düşürdü şimdi burada Big Mom'u?

Yani Luffy yapmayacağı şeyleri yapıyor. Oda her türlü saçmalığın arkasına "ama ben shounen çiziyorum" diyerek sığınmasını biliyor. O zaman efendi gibi çizmeye devam etsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık