Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 865: Hey, Anne!

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
+1. Ne güzel yazmışsın. Zaten kitabelerin kopyaları çıkarıldığı anda belli oldu kaderleri. BM'in düşme şansı olsa kitabeler boşuna kopyalandı demekti. Bunun dışında zaten illet olduğum Carrot'ın havuç suyu fikrini çok sevdim. Rende meyvesi vardır BM'in çocuklarının birinde. Sadece, Judge'ın Sanji'ye o bakışından sonra kaçacaklarını düşünmüyorum Vinsmoke'ların. Luffy'ler adadan uzamadıkça, bunlarda kalır. Judge gözleri yaşlı, vefalı bir bakış attı sonda. Luffy'nin de dediğin gibi bilincini yitirmiş şekilde çizilmesini, konuyu değiştirerek kapattılar. Sanji de ailesini kurtarmış oldu. Brook gene monster triodan biri olduğunu kanıtladı bu arc.

Birde 3 haftadır bir silahın tetiğini çekemeyen Perospero ve onun şu rahatlığına kıl oldum. Umarım bunu kanıtlayacak şekilde bir güç gösterisi yapabilir.
Judgeden bir şeyler umabiliriz sadece ama bir bölümde o kadar karakter değişikliği yapacağını düşünmüyorum Oda'nın. Ortada yaptıkları,kişiliksizlik konusunda çığır açmış. Çocuklara gelince insani duygulara sahip olmadıkları söylendi ve öyle olduklarını düşünüyorum o bizi kurtardı yardım edelim diyecek tipler değil 1-2-4.

Dediğin gibi BM'nin karşısına çıkarken amaçları Sanjiyi kurtardıktan sonra alabilirlerse yazıtın kopyasını alıp adadan kaçmaktı. Sonra aile dediler tamam dedik onları da kurtardılar şimdi sebepleri kalmadı ama ortam kaçmaya müsait değil bir şeyler dönecek ve çok şaşıracağız gibi geliyor bana. İnşallah saçmalamaz Oda.

Luffy'nin yaptığı normalde yapmayacağı bir şey. Aynen kırılmış resmi göstermesi sıkıntı. Bazı arkadaşlar eleştirmekte haklı. Ama diğer yandan Big Mom da pek masum değil. Sanji'yi tehdit edip bu durumlara düşmesini sağlayan sonra onu düğünde katledip ailesini katletmeyi amaçlayan ve Sanji'yi kandırıp dostların güvende olacak sen evliliğine bak diyen de Big Mom'dı arkadaşlar.

Yine de ben bir şeyler bekliyorum bu konuda. Normalde Luffy'nin yapacağı bir şey değildi. Açıklamasını merak ediyorum.

@Ran

Ben bir yanlışını görmedim kardeşim. Katılıyorum bu arada sana. Ben de öyle düşünüyorum.
Eleştirelecek bir şey yok. Zaten eksik tayfa ve yetersiz güç var şuan. Ayrıca sevdiklerinin hayatı söz konusu.

Luffy, yaptığı kötülükler bariz olan BM'la kuralına uygun dövüşüyor işte. Kadının yapmadığı kalmamış sanki masummuş gibi resmi kırması eleştiriliyor. Ananızı babanızı öldürmeye teşebbüs eden birisinin değer verdiği şeyi takar mısınız? Bir de bu azılı suçlu, psikopat delinin teki olsun?

Doflamingo'yu da sadece dövüp gitseydi o zaman. Çok değer verdiği şeyleri yok ettiler.

BM Luffy'nin sevdikleri için büyük bir tehlike ve sevdiklerinizi korumak için her şeyi yaparsınız. Resmi kırmasaydı da ne yapsaydı? Arkadaşlarının ölümünü mü izlesin?

Bu arada sana sormuyorum aslında foruma soruyorum. Sana patlamış gibi gözükmüşüm. :D Yanlış anlama.

İchiji , Yonji ve Niiji birleşip Smoothie'nin karşısına dikilse keşke.

Şöyle üçü birden dalıp kıyasıya dövüşürler gibi.

Smoothie çok işlevsiz kaldı bari işe yarasın.

@Monkey D. Luffy

Karakterlerden bağımsız düşünelim. Linlin kötü, Luffy iyi falan diye bakmadan şuna bakalım.

Bir insanın duygusal olarak en çok değer verdiği nesneyi kırıp ve hatta bak kırıldı diye gözüne gözüne sokup, daha sonra bu olay üzerine duygusal ve fiziksek olarak şoka, krize girmesi üzerine durumdan yararlanarak onu öldürmeye çalışmak ne tür bir adamın kitabında yazar ?

De ki korsandır yapar, tamam derim. Ama sırf Luffy yaptı diye şu hareketi aklamayın. Bariz sıkıntılı, çirkin bir hareket. Kimin kime neden yaptığı önemli değil. Yöntem gerçekten yanlış.

Zaten Linlin düşmezin en büyük nedeni bu olmalı. Bu kadar alçakça düşmemeli. Luffy gelse Linlin'i dövse kimse itiraz etmez, Luffy eğitim yapmıştım der geçilir. Ama bu şekilde gerçekten hoş değildi.

Kadın şu son sahnede anne diye bildiğin ağladı be! Hiç mi üzülmedin, kalbin sızlamadı !

@Monkey D. Luffy

Karakterlerden bağımsız düşünelim. Linlin kötü, Luffy iyi falan diye bakmadan şuna bakalım.

Bir insanın duygusal olarak en çok değer verdiği nesneyi kırıp ve hatta bak kırıldı diye gözüne gözüne sokup, daha sonra bu olay üzerine duygusal ve fiziksek olarak şoka, krize girmesi üzerine onu öldürmeye çalışmak ne tür bir adamın kitabında yazar ?

De ki korsandır yapar, tamam derim. Ama sırf Luffy yaptı diye şu hareketi aklamayın. Bariz sıkıntılı, çirkin bir hareket. Kimin kime neden yaptığı önemli değil. Yöntem gerçekten yanlış.

Zaten Linlin düşmezin en büyük nedeni bu olmalı. Bu kadar alçakça düşmemeli. Luffy gelse Linlin'i dövse kimse itiraz etmez, Luffy eğitim yapmıştım der geçilir. Ama bu şekilde gerçekten hoş değildi.

Kadın şu son sahnede anne diye bildiğin ağladı be! Hiç mi üzülmedin, kalbin sızlamadı !

Kötü iyi ayrımı olmadan bakılmaz ki. Senin tüm sevdiklerini öldürecek birisi, ani şoklarla duraksıyorsa onu durdurmak için değer verdiği şeye zarar verir misin? Vermez misin?

Gücün yetmiyorsa onu durdurmak için bunu yapar mısın yapmaz mısın?

Kötü iyi ayrımı olmadan bakılmaz ki. Senin tüm sevdiklerini öldürecek birisi, ani şoklarla duraksıyorsa onu durdurmak için değer verdiği şeye zarar verir misin? Vermez misin?

Gücün yetmiyorsa onu durdurmak için bunu yapar mısın yapmaz mısın?
Ben olsam yaparım, sen de yaparsın belli ki :D ama Luffy'nin yapmaması gerekirdi.

Bu konudaki en güzel yorum şimdi kim yazmıştı hatırlayamadım ama bir Luffy fanı üye şöyle yazmıştı " Ben korsan Luffy'i değil, adam gibi adam Luffy'i sevdim" diye. Bu konuda sıkıntı olan Luffy'nin tarzı değil bu yaptıkları. Yöntem yanlış. O nedenle zaten işler olumlu yönde seyreder diye bekliyorum.

Ben olsam yaparım, sen de yaparsın belli ki :D ama Luffy'nin yapmaması gerekirdi.

Bu konudaki en güzel yorum şimdi kim yazmıştı hatırlayamadım ama bir Luffy fanı üye şöyle yazmıştı " Ben korsan Luffy'i değil, adam gibi adam Luffy'i sevdim" diye. Bu konuda sıkıntı olan Luffy'nin tarzı değil bu yaptıkları. Yöntem yanlış. O nedenle zaten işler olumlu yönde seyreder diye bekliyorum.
Bu adamın en büyük derdi sevdiklerini korumak değil mi? :D Adam gibi adamlık yapıyor işte. Bunu yapmayıp tayfasının ölümünü mü izlesin? O arkadaş bunun cevabını versin. :/

4 kardeş arasında kılıç kullanan var mıdır ? Görüntü itibariyle yok sanırım ama hepsi eğitimini aldı tabi. Savaş kıyafetleri haricinde seviyeleri ne acaba ? Kılıçlı zoro-kılıçsız zoro gibi mi acaba ?

Eleştirelecek bir şey yok. Zaten eksik tayfa ve yetersiz güç var şuan. Ayrıca sevdiklerinin hayatı söz konusu.

Luffy, yaptığı kötülükler bariz olan BM'la kuralına uygun dövüşüyor işte. Kadının yapmadığı kalmamış sanki masummuş gibi resmi kırması eleştiriliyor. Ananızı babanızı öldürmeye teşebbüs eden birisinin değer verdiği şeyi takar mısınız? Bir de bu azılı suçlu, psikopat delinin teki olsun?

Doflamingo'yu da sadece dövüp gitseydi o zaman. Çok değer verdiği şeyleri yok ettiler.

BM Luffy'nin sevdikleri için büyük bir tehlike ve sevdiklerinizi korumak için her şeyi yaparsınız. Resmi kırmasaydı da ne yapsaydı? Arkadaşlarının ölümünü mü izlesin?

Bu arada sana sormuyorum aslında foruma soruyorum. Sana patlamış gibi gözükmüşüm. :D Yanlış anlama.
Yok yanlış anlamadım. Bu şekilde savunana da bir şey diyemem. Ama şöyle bir şey var. Luffy ancak bu şekilde Big Mom' dan onları koruyabilecegini düşündügü için mı böyle yapıyor? Ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Luffy açısından baskın olması gereken bir durum olmadığını o yüzden kişilerin isteğine göre davrandığını düşünüyorum. Olayların tam da Luffy açısından ciddiyete bindiğini de sanmıyorum. İleriki bölümler ile ortaya çıkar her şey.

Luffy trollüyor ya. Normal luffy : plan neymiş bam bam bam. Trol luffy: plana uyalım arkadaşlar. Adamın tek yaptığı planı uygulamak. 2 dir kata kendine çakıyor dönüpte sen ne ayaksın demiyor. Bir kişiye fiske atmamış daha partide.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık