Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 863: Mükemmel Centilmen

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 175 87.9%
  • Orta

Kullanılan: 20 10.1%
  • Kötü

Kullanılan: 4 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Normal yumruğuna Haki ekleyip, dumanın itiş gücünü kullanarak yumruğunun darbe etkisini arttırıyor orada. Dumana Haki eklediği falan yok.
Normal yumruğu dediğin şey de duman değil mi zaten ? Adamın tamamı duman. Işin özünde duman olan ve olmayan versiyonu yok ki normal yumruğu logia form yumruğu diye bir ayırım yapalım. Logia olmayan formuna normal yumruk diyorsun sanırım ama adamın o hali de logia esasen.

Önceki sayfada Vergo dövüşünde çizilenlere bakınca Smoker'ın yumruklar bildiğin haki kaplanmış gibi duruyor.

Not: Mangayı baştan itibaren hiç okumadım. Okumayınca da bazı konularda tereddüt yaşıyorsun işte. Halbuki daha Smoker dövüşünde her şey net bir şekilde çizilmiş. Ben de sayfalarca Kizaru tartışıyorum. Ahh Densetsu ahh! :artiz:

@Smoker Logia - haki kombini olabilmesi için dumanın koka haline gelip simsiyah katı bi hale gelerek darbe vermesini mi bekliyorsun?
Bende öyle bekliyorum şahsen.Mesela Kizarunun kılıcında koka yoktu ama hakili idi.Neden dersen ışık zaten lazer misali deydiği yere hasar veren bir yapıda.Keza Sakazuki de Meigo saldırısına koka yapmaktan ise haki yükleyebilir gayet.

Smokerın dumanı hasarsır bir meyve olduğundan nkrmal eline koka yapıp duman ile ittiriyor.

Normal yumruğu dediğin şey de duman değil mi zaten ? Adamın tamamı duman. Işin özünde duman olan ve olmayan versiyonu yok ki normal yumruğu logia form yumruğu diye bir ayırım yapalım. Logia olmayan formuna normal yumruk diyorsun sanırım ama adamın o hali de logia esasen.

Önceki sayfada Vergo dövüşünde çizilenlere bakınca Smoker'ın yumruklar bildiğin haki kaplanmış gibi duruyor.

Not: Mangayı baştan itibaren hiç okumadım. Okumayınca da bazı konularda tereddüt yaşıyorsun işte. Halbuki daha Smoker dövüşünde her şey net bir şekilde çizilmiş. Ben de sayfalarca Kizaru tartışıyorum. Ahh Densetsu ahh! :artiz:
Bak dün yazdığına katılıyordum bu olmadı şimdi. :( Logia kullanıcıların açıp kapatma muhabbetleri var bunu bilmemen üzdü. Misal Alabastada Ace ve Smoker Logia olmasına rağmen ikisine birden Luffy'nin çarpıp uçurması var. Çünkü ikiside logia formlarına geçmedikleri için. :( Yoksa Luffy'nin içlerinden geçmeleri lazımdı. :/

Ben gayet güzel anlıyorum, ama sen bilerek anlamak istemiyorsun. Daha da açıklayıcı olmak için kırmızı ile boyadım, umarım anlaşılır.

Haki yüklenmiş kolun üzerinde açıkça görüldüğü gibi duman çıkıyor. Açık ve net.
Duman Haki yüklenmiş kısımdan değil, arkasından çıkıyor. Yumruk gördüğün gibi normal bir yumruk. Herhangi bir duman formu yok. Dumanın buradaki tek kullanımı, itiş gücü.

Logia türü kullanıcılar istedikleri zaman meyvelerini tamamen ya da kısmi olarak kapatabiliyor. Yani Smoker istediği zaman Logia formundan çıkabilir.

Bak dün yazdığına katılıyordum bu olmadı şimdi. :( Logia kullanıcıların açıp kapatma muhabbetleri var bunu bilmemen üzdü. Misal Alabastada Ace ve Smoker Logia olmasına rağmen ikisine birden Luffy'nin çarpıp uçurması var. Çünkü ikiside logia formlarına geçmedikleri için. :( Yoksa Luffy'nin içlerinden geçmeleri lazımdı. :/
Kuzan örneği daha sağlıklı olur. Kuzan meyvesini kapatarak Luffy'nin saldırısını alıyor. Normalde kırılması ya da yumruğun içinden geçip gitmesi gerekirdi.

http://www.mangareader.net/one-piece/320/11

Ek olarak Caribo da benzerini yapıyor. Bizimkiler Logia olduğunu anlamasınlar diye meyvesini kapatıp, Sanji'den tekme falan yiyor.

Logia türü kullanıcılar istedikleri zaman meyvelerini tamamen ya da kısmi olarak kapatabiliyor. Yani Smoker istediği zaman Logia formundan çıkabilir.
Bende sen gibi düşünüyordum sanırım bu dövüşü okuduğumda.
Şimdi Smoker kısmi olarak meyesini kapatıp dirsekten aşağı kısmını "et-kemik" [norrmal] halinde bırakıyor.Sonra dumanla o kısmı ayııyor. Logiasız formuna koka yapıyor. Ve dumanı itiş gücü olarak kullanıp hakili yumruğunu hasar verir hale getirriyor.
@Erkan12 'ın attığı resimde kokalı kolun sonunda duman patlama efekti gibi çizilmiş. O efektin sonrasında ise Smoker'ın normal dumanlı hali görünüyr. Normal duman ağır ağırr çıkar ama kokalı konun ardında duman patlama efekti gibi çiziliyor. Adam dumanı yoğunlaştırıp itiş gücü haline dönüştürmüş.

Doğru anlamışmıyım @Smoker .Duman,ateş, ışık gibi akışkan olmayan logialara haki eklenemiyor mantıken. Ama buz,kar,magma gibi akışkanların logia haline haki-koka eklenebiliyor sanırım. Çünkü yapısal olarak daha yoğunluklular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık