Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 857: Kale

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    155
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Manganın son sayfasında fark ettiğim 2-3 detay oldu tesadüf mü , anlam taşıyor mu bilmiyorum. 9 kere baştan sona OP izleyince bu tarz şeyleri anımsıyor insan ister istemez :)
1- Masanın üstünde divit kalem ve kağıtların olması belli ki anlaşmalara işaret. Yani Bege'in yanında olan herkes tayfasından değil. Hatta sigara dumanının arkasındaki siluet belki bundan kapatıldı. Kanımca bu anlaşmalar BM'e karşı Bege'in yanında topladığı müttefikleri için ve BM düşerse paylaşılacak adalar yada istekleri belirtiyor olabilir. Kağıtların sayısı epey fazla , üst üste konulmuş. Bu kadar fazla kişi olması BM'in düğün için yeraltı dünyasından çağıracağı isimlerin çoktan Bege ile anlaştığını işaret edebilir. Böyle bi durumda yeraltı dünyasının toplu bir isyan durumu ortaya konulabilir. Bege'in hazırlık kelimesi buna yönelik olabilir. Bunların dışında anlaşmaların yazıldığı divit kalemi daha önce gördüğümüz diğer bir sahne ise ;
İlginçtir ki gene bir düğün isteği var.

2- Bu resimde ise Decken seri boyunca hiç kullanmadığı silahı gösteriliyor. Asıl dikkatimi çeken Decken'in adamlarında yazılı olan B-A harfleri. B harfi A'dakini sırtında taşıyor. Bunu görünce , 'Bege Alliance' temsili gibi düşündüm.Silah Bege'e yönelik bir sembol gibi.

3- Bege'in önünde bir kutu var. Kitap gibi duruyor lakin masada bir kitabında olması , Bege'in önündekini kutu olarak düşünmeme sebebiyet verdi. Bunun Tamate Box'a gönderme olduğunu düşünüyorum. Elbetteki o tamate box değil çünkü onu Mom'ın önünde şeklini gördük. Bege bu kutuyu da yürütmeyi düşünebilir. Ayrıca Decken'in konuşmasının devamı ,

4- Gene Decken'den bir BM göndermesi , büyük kadınlardan nefret etmediğini belirtiyor.

5- Son olarak divit kalemi gördüğümüz son sahne. B harfi olan kişinin Bege ile benzerliği çok ilgimi çekti.
Buradaki 'hiç arkadaşım yok' cümlesi Bege ittifağının , Mom'ın gücünü gördüğünde taraf değiştireceğine inanmamı sağladı. Ve Bege Mom'a karşı yalnız kalmış olacak.

6 - C.C'ye benzetilen karakter. Pantolon askısı giymekte ve sadece onun ellerinde eldiven var. Bu baba ve diğer eski mafya filmlerinde tetikçilere giydirilen kıyafetin aynısı. Eldivenler titizliği ve iz bırakmamayı temsil ediyor olabilir.
Saçlarının o denli uzun olması o klasik gangster şapkalarından birini takmasına imkan vermiyor olabilir. Karakterin saçlarının bundan öyle çizildiğine inanıyorum.
Bunlar şimdi bulduğum bulgular belki benden daha fazlasını yakalarsınız. Ayrıca Decken'in bir balık adam olması , ister istemez Jinbei için beni kötü düşündürüyor öleceğine dair. Belkide bunların hepsi tesadüfidir.
(kanıt gösterdiğim bölümler 546. bölümde gerçekleşiyor)

Emeğine sağlık...

Kardaş harbi rezillikmiş.
Önce hayvan kesme, ardından pekomsa yapılanları söylüyor utanmadan birde ittifak edelim diyor bu rezil Jibei'yi tayfaya alan Oda'ya söverim :of:

Luffy için tam kararımı vermedim ama hayal kırıklığına uğratacak gibi duruyor bakalım :bilmem:

bir organizasyon çöktüğü zaman zaten akabinde gelecek paylaşımlar onu takip eder. Ama Jimbee garip bir şekilde Bege'nin başkalarının bölgeleri ile çok ilgilenmediğini söyledi. Onun bu söylemi bu durumda kafa karıştırır. B ve A haflerinin Bege'yi çok önceden işaret etmesi çok mantıklı gelmedi. Ama Vander Decken onun adamıdır diye bir görüş mantıklı olabilir. Roger'in tayfası dahi dağılmış olmasına rağmen çok kilit noktalarda bulunuyor. Bege'nin neden olmasın. Mafya'ların bütün ülkelerde bağlantıları vardır. Büyük kadınlardan hoşlanma mevzusu BigMom'a atıf olabilir ama Bege ile ilgili atıf değildir. Tamatebakko'yu da almak isteyeceğini düşünüyorum. Hatta Ocean 13'de elmasları almayı da anlaşmaya dahil etmişlerdi. Belki onu Mirage Tempo ile Nami çalıp düğünde değil de Bege'nin elinde patlamasına sebebiyet verebilir. Karışık kısacası devrelerim yanacak...

Son sayfadaki eleman CC'nin tıpatıp aynısı fakat çok ciddi duruyor. @kadir †. 'ninde dediği gibi kan bağı olabilir aralarında ve bir zıtlık meselesi de olabilir.

Birisi güç , silah , serserilik peşinde koşuyor ve ciddi bir kişiliği var. Diğeri ise zekası ile bilim ile ilerliyor ve gevşek birisi vb.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık