Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 853: Burada Değil!

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
233. Bölümde geçiyor 13. Sayfasında. Bir önceki sayfada arkadas paylaştı aslında çeviriyi.
Su an japoncasina baktim ve direk turkce karsilik olarak cevirirsek soyle :
~Beyazsakal, eski korsanlar krali Rogerle esit dovusebilmis tek efsane yaratik ve su anda dunyadaki en guclu korsan. Kisacasi , su an da one piece ye en yakin adam.~

Bu arada cumleyi cevirince simdi dikkatimi cekti.
Su anda dunyadaki en guclu korsan diyor. Yani en guclu kisi demiyor. Ingilizcesinde de korsan diye cevirmisler ama turkcesinde kisi diye cevirilmis.
Bence dunya hukumetinde beyazsakaldan daha guclu eleman cikabilir. Yada dragon beyazsakaldan daha guclu cikabilir. Tabi henuz bir ipucu gozukmuyor. Ozellikle dragon beyazsakaldan bi tik altta gozukuyor ama sonucta kapistigi elemanlari bilmedigimiz icin bir yorum yapamiyoruz.

legends never die

Oda, orada brook un meyvesinin ne işe yarayabileceğini anlattı. Yoksa kimse öyle bir vs yi dile getirmez. :) bir de yonkou karşısında büyük bir duruş sergiledi. Bunlar takdire şayan şeyler. BAA da bigmom a meydan okunduğunu duyup da altına bırakan üyelerden sadece Usopp yok şuan. Ama Nami ve Chopper da ne kadar işe yaradıklarını ve operasyon adamı olduklarını bizlere gösterdiler. Robin hala bire bir Vs kazanmadı nami 2 adet vs kazandı.(kalifa ve crocodile'ın yanındaki kirpi kadın.)x
Big Mom'un amacı gerçekten Brook'u yenmek olsaydı duruş sergilemeyi bırak saniyede tuzla buz olurdu.

Roger > Wb > Kaido
Olay bu bence cımbızla laf seçmeye gerek yok.
Cimbizla laf secmek degil.
Mesela buyuk savasta dunyanin en guclu adamina karsi savasiliyor olsa neden dunya hukumeti bu adamin karsisina sadece donanmayla ciksin.
Dunya hukumetinin kodomanlarinin donanmadan daha guclu oldugu besbelli. Eger dunya hukumetinde beyazsakal gibi adamlar olmasa Dragon reis neden o kadar ugrassin ki?

AnaRoger kendisinden önce Raftel'e ulaştığı için yakınıyor. Bununla birlikte One Piece hakkında herhangi bir söz söylemiyor. Oysa tüm korsanların peşinde olduğu şey One Piece, Big Mom'ın neden böyle söylediğini anlamadım.
Buradan, One Piece'in ve Raftel'in kendince birbirinden farklı değer ve önemleri var sonucuna mı varmamız gerekiyor?
4 yol pone' si Raftel'in yerini gösteriyor ise bu nihai bir sonuç değil sonun başlangıcı olacak bir olaya vesile olacak olabilir. Bence Roger'da tam olarak olan şey buydu. Raftel'e gittikten sonra yeni bir amaç edinmiş ve yeniden yolculuğa çıkmaya karar vermiştir. Ray-ri Luffy'ye her yeri fethedecek misin diye soruyor, Luffy hayır diyor. Roger'ın amacı da bu değildi ama Raftelden sonra bu bir zorunluluk haline gelmiş olabilir bir şekilde. Kısacası ben Raftel'in One Piece ile farklı şeyleri ifade edeceğini düşünüyorum.

Su an japoncasina baktim ve direk turkce karsilik olarak cevirirsek soyle :
~Beyazsakal, eski korsanlar krali Rogerle esit dovusebilmis tek efsane yaratik ve su anda dunyadaki en guclu korsan. Kisacasi , su an da one piece ye en yakin adam.~

Bu arada cumleyi cevirince simdi dikkatimi cekti.
Su anda dunyadaki en guclu korsan diyor. Yani en guclu kisi demiyor. Ingilizcesinde de korsan diye cevirmisler ama turkcesinde kisi diye cevirilmis.
Bence dunya hukumetinde beyazsakaldan daha guclu eleman cikabilir. Yada dragon beyazsakaldan daha guclu cikabilir. Tabi henuz bir ipucu gozukmuyor. Ozellikle dragon beyazsakaldan bi tik altta gozukuyor ama sonucta kapistigi elemanlari bilmedigimiz icin bir yorum yapamiyoruz.
Olabilir dostum fazla takılmıyorum zaten bu konulara. Zaten Roger'ın WB'den güçlü olduğunu savunurken aralarında uçurum var demiyorum. Denk adamlar.Ama bir şekilde farklı işte. Yaptıklarıyla kanıtlamış biri.

Cimbizla laf secmek degil.
Mesela buyuk savasta dunyanin en guclu adamina karsi savasiliyor olsa neden dunya hukumeti bu adamin karsisina sadece donanmayla ciksin.
Dunya hukumetinin kodomanlarinin donanmadan daha guclu oldugu besbelli. Eger dunya hukumetinde beyazsakal gibi adamlar olmasa Dragon reis neden o kadar ugrassin ki?
Hacı sadece donanma dediğin içinde 3 amiral + Garp ve Sengoku var.Kalbuüstü koramiraller ve şikileri de var.Yeterli değil mi? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık