Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 850: Umut Işığı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    242
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji kabak gibi Zef'i seçti. Luffy yi çok iyi tanıyor. Desen ki Lufy bencillik yaptı saçma bir seçim yapmak zorunda bıraktı haklısın derim. Ama orduyu gördü lafları duydu sonuçta Lufy deyip geri dönmeye çalışmadı bak bu da bir seçin olurdu. Sonra onu bayıltıp götürürlerdi falan ama arkadaşlarını seçti derdik. Lufy ye hayatta kal falan kaç geleceğim gibi bir şey demedi. Hamle yapsa anında eli patlayacak ve Zef mi ölecek bu sizin sadece tahmininiz. Asla bilemeyiz.

Sanji açık açık seçim yaptı. Önce Zef dedi sonra rica ederek luffy leri kurtarırım belki diye düşündü. Luffy zayıf düşmüş üstüne ordu gidiyor işte daha kıvırmaya gerek yok.

Lufy geldi onu zor duruma düşürdü de ama seçim yapmadı deme.
Hala daha kör topal gidiyorsun. Yahu adam gitmeye kalksa ordu yetmeyecek üstüne Germa da çullanacak ve bu sefer onları kurtarmak için veya pazarlık yapmak için hiçbir şansı kalmayacak. Luffy de tek tek saydı Chopper bi yerde Brook bi yerde, tayfanın yarısı başka adada. Yani Luffy'ler için Sanjinin oraya gitmemesi iyi olmuştur. Sanji onlar için doğru yolu seçmiştir sonuç da belli. Sanji geri dönüp savaşsaydı Germa zaten Luffy'yi de Namiyi de öldürürdü BigMom ordusu ile beraber. Üstüne Zeff de tehlikeye girerdi. İki eli kopmuş Sanjinin iki orduyu dağıtması mı beklediğiniz şey? Neyse ki Sanji daha gerçekçi ve doğru yolu izledi. Ordu dediğin de iki üç adam değil. Sanjinin demesine ne hacet Nami de dedi aynı şeyi. Paldır küldür yüzlerce belki binlerce adam. Gidelim dedi ama Luffy beklemeyi seçti. Burada illa bi seçimle ilgili konuşacaksak Sanji tayfayı öldürtüp aciz bir durumda çırpınmak ve Zeffinde hayatını tehlikeye atmak yerine başka bi yol buldu. Tayfanın yaşayabileceği ve sadece kendini feda ederek işleri yoluna koyabileceği bi yol düşündü. Burada Zeff ve tayfa arasında seçim yapmak adına hiçbir şey yok.

Guldurduysem ne mutlu. Alintiladigin yeri bulamadim ama Marineford'daki hersey corap sokugu gibi birbirine bagliydi zaten, Ace'in olum asamasina kadar birbirine bagli bir suru sebep var, Sebeplerden biri de oydu. En azindan Akauni'nin Beyazsakali asagiladiktan sonraki geri donup onla savastigini hatirliyorum, O nedenle oyle yazdim.
Ben sadece salak gibi ölen ve onca emeği çöpe atan birini gördüm sadece. Bir şeyler için savaşan birini değil.

Hala daha kör topal gidiyorsun. Yahu adam gitmeye kalksa ordu yetmeyecek üstüne Germa da çullanacak ve bu sefer onları kurtarmak için veya pazarlık yapmak için hiçbir şansı kalmayacak. Luffy de tek tek saydı Chopper bi yerde Brook bi yerde, tayfanın yarısı başka adada. Yani Luffy'ler için Sanjinin oraya gitmemesi iyi olmuştur. Sanji onlar için doğru yolu seçmiştir sonuç da belli. Sanji geri dönüp savaşsaydı Germa zaten Luffy'yi de Namiyi de öldürürdü BigMom ordusu ile beraber. Üstüne Zeff de tehlikeye girerdi. İki eli kopmuş Sanjinin iki orduyu dağıtması mı beklediğiniz şey? Neyse ki Sanji daha gerçekçi ve doğru yolu izledi. Ordu dediğin de iki üç adam değil. Sanjinin demesine ne hacet Nami de dedi aynı şeyi. Paldır küldür yüzlerce belki binlerce adam. Gidelim dedi ama Luffy beklemeyi seçti. Burada illa bi seçimle ilgili konuşacaksak Sanji tayfayı öldürtüp aciz bir durumda çırpınmak ve Zeffinde hayatını tehlikeye atmak yerine başka bi yol buldu. Tayfanın yaşayabileceği ve sadece kendini feda ederek işleri yoluna koyabileceği bi yol düşündü. Burada Zeff ve tayfa arasında seçim yapmak adına hiçbir şey yok.
Ordunun öldürmeyeceğini nerden biliyor? Çok açık bilmiyor işte. Adam zorda kaldı. Seçim yaptı, bu seçim illa ya Luffy^leri sevmiyor %90 Zeff dedi demek değil. Adam refleks de olsa Zeff dedi bu kadar basit. Kafandan senaryo yazıyorsun boşa yazıyon. Tersini de yazarım sana. Luffy'den yana refleks gösterse belki Luffy de Sanji'yi anlayıp kaçacak falan hemen Zef'i öldürecek halleri yok derim, bin tane şey yazarım.

Sanji açık açık Zeff dedi, aksini iddia etmem basit kaçıyor.

Bana de ki yanlış mı yaptı, hayır derim.
Orta yol mu vardı? Yok derim.
Ama adam açık açık Zef dedi işte. luffy o orduya yakalanmaz başının çaresine bakar diye falan düşünmedi, çünkü Luf'nin ne halde olduğunu ilk elden kendi gördü.

Görende Zef'e silah tutmuşlar tek yanlışta sıkacaklar, Sanji ağzını açsa eli patlayacak. O zaman evlilik mi olur?

Luffy yanlışa soktu, onu eleştirsen anlayacağım ama Sanji seçim yapmadı demen kadar komik bir durum yok. Adamın şansı yok ama Zef dedi. Bunu herkes gördü.

Yoksa Luffy'nin Nami'yi dinlememesi ve Sanji'yi zor duruma falan sokması onlar ayrı hatalar.

Hacı neyi anlamıyon? Robin ve Nami ayrı yerlerde ve başları dertte olsa Sanji elbet birine gidecek, yazı tura da atsa birini seçecek. Robin güçlü belki hayatta kalır der Nami'ye gider vb. ama biz Nami'yi seçti deriz. Çok zor durum ama refleks de olsa Zeff dedi. Ben orta yol vardı sanji yanlış yaptı demiyorum ki ya Lufy'yi seçmeliydi diye bir şey de söylemiyorum.

Sanji'yi Sanji yapan adam gibi adam Zeff'i seçti, bunda kötü bir şey yok. Ama seçim yaptı.

Millettin bahsettiği "şimşek" son sayfadaki şimşek mi?? Haki maki dediniz iki saattir arıyom nerde bu şimşek diye :)) ordaki şimşek yagmurdan önceki şimşek. Farkettiyseniz son sayfada yagmur yagıyor. Sahne dramatikleşsin diye yapılmış gibi geldi

Bilmem kaç bölümdür olay kurgusu Sanji'nin elleri üzerinden yürüyor.Babası takık,Germa takık,Mom özel kelepçe taktırmış.Bu kadar göze sokulmadan sonra Sanji'den yeminimi bozdum deyip herkesi doğramasını bekler insan.Sanji vs Vergo 'da gördük.Tekmeleri güçsüz Sanji'nin.Lufyy saf kuvvetle kaç bölüm önce Lucci gibi bir hayvanı yenmiş.Bizim Sanji Vergo'ya çizik atamıyor.Doffy tekmelerden hakisiz savunuyo kendini,Sanji babasına haki ile dalıyor etki sıfır.Sanji haki ile Luff'ye dalıor ,o Luffy kalkıp ordu yeniyor nerdeyse.Yani demem o ki monster trio olayı devam edecekse Sanji ile bu adama Oda'nın bir şeyler yapması gerek artık.H.haki mi basıcak, tekneojik zımbırtımı uyandırcek,ellerini mi kullandırcak bilmem.Şu an tayfada kim 3. sırayı hak edio desem Usap derim.Daha yararlı Sanji'den.

Moria tarafından gölgesi çalınan Brook uzun zaman sonra Thriller Bark'a dönüp gölgesini geri almaya çalıştı , bizimkiler Moria'yı düşürüp Brook'a gölgesini geri kazandırdı.Bunun üzerine Brook tayfaya katıldı

Big Mom tarafından hayatından 50 yıl çalınan Pedro uzun zaman sonra Tüm Kek Adası'na geri döndü . Bu sayıda Big Mom'ın düşeceği de kesinleştiğine göre :)))

şimdi Şimşek meselesini 3'e ayırmışsınız ;

1-dragon is coming dındındındın

2-Luffy canavarı salıcak h.haki ile

3-Sanji h.haki yüklüyor. Şeklin de fakat benim düşündüğüm 4. olasılık ,

4-Big Mom havayı kontrol edebilen bir Yonkou ve onun durumuna göre have değişiyor. Bu olaylar olurken Big Mom bizzat Brook reisi görmeye gitti.
Sanki Brook'dan istediğini alamadı da böyle öfkeye kapıldı bence. Brook'un Big Mom'un anti meyvesi olduğu ile ilgili o kült eser teorileri geldi aklıma.
Tıpkı Goro Goro no mi ve Gomu Gomu no mid zıtlığı gibi. Red wedding teorilerinden önce Brook'un BM'ı çok daha fazla sinirlendireceğini düşünüyorum.Bu son şimşek sahnesi hakkındaki düşüncem.

Bunun dışında Big Mom'un şeker krizleri geldiğinde çocuklarına dahi acımayacağını Oda bize gösterdi. Bunu gösterdikten sonra bir yere bağlamadı. Bana göre Pudding
de Big Mom dan çekiniyor. Rol yapma yeteneğinden fazlası olduğunu düşünüyorum. Çünkü Oda bize Pudding'in Lola ile olan konuşmasını da gösterdi. Sonuç olarak Pudding kazanandan yana olacak. Şuan ki tabloda bariz şekilde Big Mom'cı. Lakin Mom'ı alaşağı etme planı olan Bege ile de anlaşması var.

Yani kafalar karışmasın özetliyim ; Pudding Bege ile anlaştı derinden oya oya Big Mom indirmek ve özgür olabilmek için. Sonra Mom kendisinden şüphelenmesin diye en iyi kızı rolünü oynadı. Luffy ve Germa66 ile Mom'ın güvenini daha da kazandı. Fakat sıkıntı şu ki düğünde zaten öldürülmeleri planlanan germa için neden öncesinde Reiju yaralanıp alı konuluyor. Sonuçta düğün zamanı oda Germa ile birlikte olmalı. Burada da 2. şık çıkıyor karşıma;

1-Bege planlarına başladı mı?(bunun için bu kadar güçlü kişinin aynı anda BM'nin gemisinde olmasını fırsat mı bildi? diğer yandan Sanji'yi götürmek için tereddütsüz Pekoms'u arkadan vurdu ve Pekoms bunu Mom'a söyleyeceğim dedi. Sanki Germa66 ile red weddingin planları için başlamasını ister gibi)

2-Reiju düğünden önce red wedding ile ilgili yada planlarla ilgili bir bilgiyi öğrendi yada bir şeye şahit oldu. Bundan alıkonuldu.

ben 1. sini destekliyorum. Çünkü şuan gemide Germa66 , Luffy , Sanji , Brook(title :The Big Mom tilted) , Pedro , CC(önemli rol oynayacağını düşünüyorum.Her ne kadar tayfaya katılacağına inanmasam da bu doğrudan Luffy ye kendisini kanıtlaması için bir şans.) ve daha gizemini korusa da Jinbei var.(ki en son bir kaç yılını kaybetmek üzere idi.) Tüm bunlar için BM'ın kendinden geçmesi ve Jinbei ile Pedro'nun yıllarını geri alması gerekir.

Biraz uzun oldu farkındayım yavaştan sonlandıracağım.

Oda reiz Yeni Dünya arclarını öncekiler ile benzer götürüyor. (Alabasta - Dressrosa gibi) Bana göre bu arc Water7'a denk geliyor. Robin'in geçmişi yerine Sanji'yi geçmişinden kurtaracaklar. Water7 dan sonra tayfaya 2kişi katıladı Luffy'nin değimiyle Sunny ve Franky) Bana göre o arcdaki KOKORO (denizkızı baba) Jinbei temsil ediyor. Ve şimşekler çaksın diğer ikiliyi hatırlar mısınız? Konuşamayan tavşan ve meraklı küçük kız. (Chimney / Gonbe) ikisini birleştirince bizim Davşanı andırmıyor mu ?

bitti bitti sıkılmayın son sözü koyayım; Bege'in de dediği gibi.

'SADECE SON ŞAH MAT KAZANANI BELİRLER'

Sanji artık fikren özgür....Ne yapıcak ?

1-)Luffyi kurtarıp diğerleri ile birlikte alıp adadan sıvısacak (reiju olmasaydı bu güçlü ihtimaldi)
2-) Luffyi kurtarıp Big Mom dan babasını değil ama en azından kardeşlerini kurtarma harekatına girişecek

Bana kalırsa olası senaryoda her iki durumda olacak ....önce kacacaklar ancak vinsmokelar ölüme yaklasınca hayatta onu seven tek kardeşini Reijuyu kurtarmak için büyük bir savas baslatacaklar...

Reiju diyip geçmeyin Ark başında Luffyi ölümden boşuna kurtarmadı o ...Borç ödenecek...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık