Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 847: Luffy ve Koca Ana

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır orada Akainu Marcoyla kapısiyordu, WB de arkasından gelip yapıştırdı yumruğu. Marco Akainuyu tutmasa Akainu yemezdi onu.
Dikkat edersen orda Beyazsakalı ilk farkeden normal bir asker oluyor.Oda hemen arkasında belirmesinden 1 saniye önce.Ne diğer amirallerden nede başka birinden uyarı yok.Zaten Beyazsakal savaşta ilk kez o kadar ciddileşiyor.Hatta bence savaş boyunca ilk kez orda haki kullandı ve kendini gizledi.Zaten gözlem hakisi gibi bir güç varken seride kendini gizleme olmaması saçmalık olur.Seride başka örnekleride var.Bu gözlem hakisi açıp kapanan bir şey olmadığı sürece iş görür. Zaten anlatıldı son mangalarda haki biten bir şey değil.Sadece vücut yoruluyo.

Tüm yorumları okudum.Kendimce bir senaryo kurdum ne kadarı tutar bilmiyorum ama
Carrot ve Chopper ikilisinden başlıyım Chopper Brulee yi kazana itecek muhtemelen (Hansel ve Grater göndermesi var) Carrot u kurtaracak o sırada Randolf müdahale edecek Carrot vs Randolf iki tavşanın vs sini izleriz Chopper da diğer elemanları ve Brulee yi harcar.
Ayna dünyasının avantajlarını kullanacaklardır sonrası için sanji ile iletişim kurabilirler diye düşünüyorum.
Kitap hapishanesi olayında Smokerın yakaladığı "Gang" ismi önemli bir nokta BM gerektiğinde insanları zorla evlendiriyor aynısını Bege ye yapmış olabilir ailesinden birini rehin tutuyor olabilir Kitap hapishanesindekiler ve Luffyler ya Bege ya da Pekoms tarafından serbest bırakılır diye düşünüyorum.
Bege bence Mom'ı kendi silahıyla vuracak. Planlarını uygulamak için bilerek evlenmiştir. Hem meyve özelliği ile kişiliği oturmuş olur. Evlilik yoluyla kale'yi içerden fethediyor :D

Dikkat edersen orda Beyazsakalı ilk farkeden normal bir asker oluyor.Oda hemen arkasında belirmesinden 1 saniye önce.Ne diğer amirallerden nede başka birinden uyarı yok.Zaten Beyazsakal savaşta ilk kez o kadar ciddileşiyor.Hatta bence savaş boyunca ilk kez orda haki kullandı ve kendini gizledi.Zaten gözlem hakisi gibi bir güç varken seride kendini gizleme olmaması saçmalık olur.Seride başka örnekleride var.Bu gözlem hakisi açıp kapanan bir şey olmadığı sürece iş görür. Zaten anlatıldı son mangalarda haki biten bir şey değil.Sadece vücut yoruluyo.
Hayır WB savaşin başından beri k. haki ve b. haki kullanıyordu. Bir suru örnegi var bunun. Crocoyu k.haki ile hissediyor, aynı şekilde arkasindan gelen koramirali de öyle hissediyor. Sadece squardoyu hissedemiyor o da eski gücünde olmadığından. Bahsettiğin sahne ise Acein olümü ile hızlanan bir sahne. Akainunun önünde onu tutan bir Marco var ve WB nin gelişi en az 2 kare ile resmedilmiş. Akainunun onu hissetmesi sahne itibariyle mümkün değil. Diğerlerinin tepki vermesi de sahnenin hızlı işlenmesi dolayısiyla mümkün değil

Diğer hususta eğer K. Haki ile gizlenme mümkünse Oda kendi ayağına sıkmış demektir. One Piecede varlıgı gizlemenin ne bir yolu vardır ne de bugüne kadar gösterilmiş bir örneği vardir. Seride böyle bir şey yok yani. One Piece Dragon Ball değil, ki açıp hissedip ki kapayınca hissedilmez olamazsın. Aynı şekilde One Piece HxH de değil nen açip nen kapayamazsın.

Hayır WB savaşin başından beri k. haki ve b. haki kullanıyordu. Bir suru örnegi var bunun. Crocoyu k.haki ile hissediyor, aynı şekilde arkasindan gelen koramirali de öyle hissediyor. Sadece squardoyu hissedemiyor o da eski gücünde olmadığından. Bahsettiğin sahne ise Acein olümü ile hızlanan bir sahne. Akainunun önünde onu tutan bir Marco var ve WB nin gelişi en az 2 kare ile resmedilmiş. Akainunun onu hissetmesi sahne itibariyle mümkün değil. Diğerlerinin tepki vermesi de sahnenin hızlı işlenmesi dolayısiyla mümkün değil

Diğer hususta eğer K. Haki ile gizlenme mümkünse Oda kendi ayağına sıkmış demektir. One Piecede varlıgı gizlemenin ne bir yolu vardır ne de bugüne kadar gösterilmiş bir örneği vardir. Seride böyle bir şey yok yani. One Piece Dragon Ball değil, ki açıp hissedip ki kapayınca hissedilmez olamazsın. Aynı şekilde One Piece HxH de değil nen açip nen kapayamazsın.
Nerdeyse aynı şeyleri bende yazdım :D
Haki açıp kapanan bir şey değil.Dış etkenler ,duyular,bedenin yani bir çok etken var işin içinde.Aynı şeyi söylüyoruz sadece ben Beyazsakalın gelişini ona bağlıyorum.Başkalarının hissedememesine değil kendisi varlığını örttü gibi birşey.Şöyle bir örnek daha vereyim.Son mangada o kadar adam var Tomago savunmasının içinde komutan falan.Kimsemi sezemiyor Pedro ve Brook ikilisini.Hadi Pedro mink hayvansal bir şekilde sakladı kendini.Brookun kabak gibi görülmesi lazım okdr güçlü adam tarafından.

@Sakata Gintoki

Big Mom içinde ne olduğunu bilmediğini düşünürek konuştu. Ama öyle bir hazinenin bu şekilde verilmesine de şaşırdı. Doğal olarak bunun Luffy'nin bir planı gibi bir şey olduğunu dusunecek bomba patladıgında. Big Mom cehenneme çevirecek orayı. Gücünü göreceğiz.

Bege bence Mom'ı kendi silahıyla vuracak. Planlarını uygulamak için bilerek evlenmiştir. Hem meyve özelliği ile kişiliği oturmuş olur. Evlilik yoluyla kale'yi içerden fethediyor :D
Pekoms denize atılmadan önce anaya ihanet etme gibi bişi demişti sanırım.Bege de sırıtmıştı :D Bir şekil nova lar luff ye hizmet edecek gibi.

En basindan beri Mom'in dusecegini dusunuyorum. Lakin kafami karistiran nokta vsler. Germa bu isin neresinde olacak? Mom tarafinda olsalar kotu olur. Bizim tarafta olmalari da zor.

Iki tatli komutan var, birini dahi biz indirmeyeceksek ne anlami var yonko indirmenin? Bu gen olayindan bir sey cikar da Sanji tatli komutan yener mi Blueno'yu asamayip Jyabura'yi yendigi gibi? Cunku dusman en tepedeki dort kisiden biri. Var olanla halledebilecegin bir dusman degil bu. Luffy de asmali kendini Sanji de Nami de.

Yahut bir sekil bizim tayfanin diger yarisi gelir mi? Zoro+Sanji vs tatli komutan, Law+biri tatli komutan, Luffy+birileri Mom gibisinden?

Bu arc savas kismina erken gecmeli diye dusunuyorum cunku cok fazla rakip var ve rakipler cok guclu. Vsler uzun surecek. Hikayeyi uzun tutup vsleri kisa kesebilecegin bir arc degil. Zaten baktigimizda dugun geldi catti ve hazinede bomba var. Sekerini yedin; hazine sayesinde yirttin, adamini dovdun; Sanji sayesinde yirtacaksin ama ucuncu kez sektirmez seni bu kadin. Seni ezer, tabii sen onu ezmezsen.

En basindan beri Mom'in dusecegini dusunuyorum. Lakin kafami karistiran nokta vsler. Germa bu isin neresinde olacak? Mom tarafinda olsalar kotu olur. Bizim tarafta olmalari da zor.

Iki tatli komutan var, birini dahi biz indirmeyeceksek ne anlami var yonko indirmenin? Bu gen olayindan bir sey cikar da Sanji tatli komutan yener mi Blueno'yu asamayip Jyabura'yi yendigi gibi? Cunku dusman en tepedeki dort kisiden biri. Var olanla halledebilecegin bir dusman degil bu. Luffy de asmali kendini Sanji de Nami de.

Yahut bir sekil bizim tayfanin diger yarisi gelir mi? Zoro+Sanji vs tatli komutan, Law+biri tatli komutan, Luffy+birileri Mom gibisinden?

Bu arc savas kismina erken gecmeli diye dusunuyorum cunku cok fazla rakip var ve rakipler cok guclu. Vsler uzun surecek. Hikayeyi uzun tutup vsleri kisa kesebilecegin bir arc degil. Zaten baktigimizda dugun geldi catti ve hazinede bomba var. Sekerini yedin; hazine sayesinde yirttin, adamini dovdun; Sanji sayesinde yirtacaksin ama ucuncu kez sektirmez seni bu kadin. Seni ezer, tabii sen onu ezmezsen.
Oda'nın kalemine bakıyor bu işler. Dressrosa arcı bize en güzel örnek. Hikaye kuruldu eşleşmeler yapıldı hop hop indirdiler.

Tayfanın geri kalanı imkansız. Jinbei, Pedro, Pekoms falan var onların yerine. Davetiller, o BM'ın hapis ettiği kişiler vs vs.

2 komutan ve BM sıkıntı sadece. Diğerleri rahat düşer. Jinbei, Pedro, Bege, Ichiji falan komutan harici adamları rahat alır gibi geliyor çizildikleri rollere göre.

Neko+Inu'ya gönderme olsun diye Pedro+Pekoms vs komutan yapabilir. Ya evet zor gibi de ikisi aslında çok uyumlu der, özel mink tekniği der biz de forumda bölüm çıktığında vayy deriz geçeriz. Hep yaptığı şey çünkü.

Dediğim gibi 2 komutan ve BM dışında sıkıntı yok arctaki Luffy'ye destek olabilecek karakterleri düşündüğünde. Zaten mangaka vs çizmeyi beceremiyor. Hikaye oturduğunda ve sona yaklaşıldığında hepsi patır patır düşer bir şekilde.

Adaya Weevil gelse verir karşısına bir komutanı hop birini düşürür ya da Luffy+Weevil vs BM yapar.

Dev Kralı gelir. Acayip güçlüdür, D. çıkar vs vs gider bi komutan alır. Kimse de noluyor demez. Ama Sanji vs Komutan bana zor geliyor nedense. Kraker 3.adamsa hele baya zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık