Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 847: Luffy ve Koca Ana

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanjinin tavrı öyle olmasa bizimkiler ölüydü.
Sanjinin başta zoudan ayrılması hata Zoro'ya başta hak vermemiştim şuan dibine kadar haklı olduğunu görüyorum. Çünkü kurtarmaya gelenlere destek yerine köstek oluyor usopp ile yarışır kişiliksizlikte. Birde köşelerde ağlaması yok mu prenses gibi beni benden alıyor tamate kutusu bunun kafasında patlasa da ölse gitse belki power upa filan yarar bir yararı olur.

Sanji hater mod =ON xd

ingilizceden anladığım kadarıyla bölümün en önemli kısımları
1) tayfada nedense en gereksiz gördüğüm brook artık kendini göstereceğe benziyor. onların amacı taşların kopyasını almak fakat içeride bir komutan var. bu durum nasıl olacak yani merak ettim. bedeninden ruhunu çıkartıp milleti korkutacak mı? 1 milyar beliye yakın değeri olan bir korsanın böyle yenilmesi beni burada soğutur yani one piece den. bakalım göreceğiz neler olacağını
2) choper bilerek yakalanmışlar ve büyümüş halinde. iyi plan kurmuş tayfanın en küçüğü ama karşısındakilerde güçlü rakipler yani. o tavşan ve kadına karşı neler yapacaklar göreceğiz. tam canavar moduna geçerken oda yine klasik hareketiyle başka bölüme geçiyor.
3)big momu sevdim bu bölümde. kadın sadece bir tatlı canavarı olmadığını bir yonkounun sadece güce değil bilgiye de önem verdiğini gösterdi. dünyanın her yerinden bilgiler topluyor. her yerinden türler topluyor ama can alıcı noktayı vinsmoke aile reisi söylüyor ' neden bir dev bile yok' . big mom biraz tersliyor ve konuyu değiştiriyor. burası bence önemli
4) ilk defa bir yonkounun ağzından kendi aralarındaki en güçlüsünün beyazsakal olduğunu duymak güzeldi yani ingilizceden yanlış çeviri yapmadıysam. shanks, kaido hatta beyazsakalı bile yenebilecek bir güce kavuşacaktım diyor. içlerinden en güçlünün beyazsakal olduğu anlaşılıyor.
5) lola kimle evlenmeyi istemedi ki mom bu kadar kızdı. yonkouları bile ezebilecek bir kuvvetten söz ediliyor. akla hemen denizciler ve devrimciler geliyor ama olasılık dışı bunlar bence. denizcilerin işi korsanları avlamak zaten neden bir korsanı yükseltsinler ki, devrimciler desek onların amacı farklı. aklıma bunların dışında gösterilen böyle manga da bahsedilen güçlü bir yer wano krallığı geldi. denizcilerin bile yaklaşmadığı güçlü savaşçıların olduğu bir ülke olarak tanıtıldı fakat şu anda kaidonun işgali altında bir yer orası. acaba kaido böyle birşeyi duyduğu için mi işgale uğradıkları için mi böyle bir düğüne geçiştiler bilemedim. fakat bu olay 2 yıl önce olmuş. bu durumda bu da fazla olasılık dahilinde kalmıyor. aklıma hemen bigmomun sinirlenmesi geldi acaba devlere sinirlenmesinin nedeni bu mu yoksa? acaba bigmom devlerle bir evlilik kuracaktı da lola kaçtığı için mi sinirli. aslında devlerden kurulu bir orduda baya güçlü olur yani. mesela luffy arenada devi g2 ve haki ile birlikte devirmişti. elbaf krallığının prensiyle falan evlenecekti de lola kaçtı anlaşmamı bozuldu acaba? devlerin bahsedilmesi güzel yani. bir nokta daha geldi aklıma hemen big mom cesardan ne istiyordu? normal insanları deve dönüştürecek formül. bunun istemesinin nedeni bu muydu acaba? olaylar ilginçleşiyor gerçekten bakalım neler göreceğiz.

Elimizde ne var?
Cesar ve insanları devleştirme formülü
Big momdan kaçan Lola
Devlerin olmadığı bir "her ırka özgürlük" teması

Benim bundan çıkardığım sonuç Devleri müttefik almak bir yonkou için KK'lığı ordu gücü olarak olarak garantileyen bir şey. Lola da "ben dev ırkından biriyle evlenmem" ya da "aşk evliliği istiyorum" ya da "bu hariç herkes olur" mantığıyla laçtı bence

Yani tayfa daha kilit isimlerden oluşamazdı herhalde.
Minklerin oradaki kırmızı kitabe 1
Big momdaki kitabe 2
muhtemelen 3. kırmızı shanksta
Kaidoudaki kırmızı kitabe 4
Pone okuyabilen Robin
Devleri müttefik yapacak Usopp
Germa Big moma ihanet edecek ve judge yenilip Sanji başa geçse Germada bizde
Samuraylar dolayısıyla Wanokuni momonsukeden dolayı müttefik
Dressrosadan kalma tümenler var.
Devrimciler bizde
Üstelik bunlar sadece yeni dünya müttefikleri.
Şu an Luffy karşısında sadece 3 gerçek tehdit var.
Kaidou, Akainu ve BB

Sanjinin başta zoudan ayrılması hata Zoro'ya başta hak vermemiştim şuan dibine kadar haklı olduğunu görüyorum. Çünkü kurtarmaya gelenlere destek yerine köstek oluyor usopp ile yarışır kişiliksizlikte. Birde köşelerde ağlaması yok mu prenses gibi beni benden alıyor tamate kutusu bunun kafasında patlasa da ölse gitse belki power upa filan yarar bir yararı olur.

Sanji hater mod =ON xd
Sanji gitmek zorundaydı, gitmese BigMom+Germa peşlerinde olacaktı zaten.
Gelenlere hoş geldiniz deyip yanlarında olsa hep beraber ölürlerdi.
Ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Yani Sanji gelenlerle gitmeye kalksa ölürlerdi, Zoudan ayrılmasa Zeff ölür, BigMom+Germa Kaidodan önce bulurdu bizimkileri. Zaten bulmuşlardı. Yani ya Zeff ölecek Kaido, BigMom ve Germa aynı anda bizimkilerin peşine düşecekti ya da Sanji bi şekilde kendi halletmeye çalışırken tayfa onu dinlerse kendi yoluna bakacaktı. Tayfa mudahil olmayı seçti geldi ve Sanjinin elinde iki seçenek vardı. Tayfayla, Zeffle beraber ölmek veya onları kendinden uzaklaştırıp zaman kazanmak ve mümkün olursa kendini feda edip onları kurtarmak. Mevcut durumda başka seçenek yoktu. Son iki bölümde de gördük ki bu adam haklı çıktı.

Sanji Winsmoke

Tam anlamıyla ekmek kuyruğu yaşanıyor şu an burada :D Bölüm görebildiğim kadarıyla güzeldi Lolanın evlendirilmeye çalışıldığı kişiyi merak ettim baya.

Türkçesi geldiğinde daha ayrıntılı bakma şansımız olur.

Elbaf'ın Kralı olmasın? Hani oran boy sıkıntı ama sonuçta Shirahoshi'nin annesini de siz hatırlıyorsunuz.:D

Bu dakikadan sonra Mom salsa bile Luffy gitmez. Adamın ayağının değdiği adada işler hep bozuluyor.

Germa bana hiç ihanet edecekmiş gibi durmuyor.
İhanetten ziyade BigMom'un aç gözlülüğü sonunu getirebilir.

Oluşan alt yapı bu denli organize adamların çöküşü üzerine.

BigMom açıkça korsankral olacagima getirmişken ve Luffy de ben varken olamazsın diyorken, Mom artık hüsran vadisine doğru yola çıkıyor.

Bir şekilde dost olurlar felan diye düşünmeye çalışıyorum , çıkar ve orta yolu yok.
Resmen düşman oldular.

İşler yine klişe sonlanacak gibi.

Mom'un adamları damatları , ondan korkan kim varsa Dressrosa gibi ümit ışığını gördüğü an taraf değişecek.

Ve arc ilerledikçe etkili isimler boy gösterecek galiba.

Sanji'nin ellerini başına koyması bile durumun vahimliğini gösteriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık