Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 838 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fuji nerede üstün la, kendine biraz güvense karşısına dikilirdi. Arkadaşlar değişik; Kraker'i, Mom'un 3. adamı yapıyor ve Luffy'den güçlü görüyorlar. Dof'u dememe gerek yok zaten. Ama Jack'i eziyorlar. Oruç vs Sanji konusunda Sanji diyorlar.

Dofy yonkou adamları ile uğraşmaz, ezer geçer.
Yanında yonkouyuda goturur yaw

Bölümün tek açık noktası Luffy'nın gerçekten kılıca zaafının olduğu.
Bölüm açıkca kılıç vurgusu yapıyor...

Hakisiz kesmedi ise neden kılıfı haki kaplı değil? Law koka yapabilen birisi. Açıklaman yok bu 1.

İki, Dof da iplere koka yapabiliyor ama Law'a karşı yapmadı. Buna da aciklaman yok.

Uc, zaten Law'un keşiş gücünün kılıçtan gelmediği ortada iken, kılıca yüklenen hakinin nasıl rooma etki edeceğine dair bir açıklaman yok. Düz mantıkla haki ile magmanin da yakıcılığı artar o zaman? Zoro yükler kılıfına keser çünkü onun kesis gücü kılıcından geliyor. Law icin ise kılıc bir arac. Keşiş gücünü sağlayan şey o değil.

Ayrıca Vergo dediğin adam koka konusunda çok iyi ki koka da sertlestirme demek. Onun bakışını asmak demek sertliğini asmak demek. Video oyunu değil ki bu hakisi yuksek olan döver olsun. O halkının etkisine bak, etkisi sertleştirmek. Normal Vergo'dan farkı daha sert olması yani.

Özetle sen olmayan hakiden haki cikarmissin, halkının keşiş gücünü artirmayacagi meyveden artıran meyve cikarmissin hacı.
Madem iplere koka yapabiliyor da yapmadı, o halde Vergo'yu o fena hakisiyle kesen Law neden kesemedi o ipleri?
Haki olduğunun görülmesi için illa koka kaplamaya gerek yok. Luffy Smoker'ın bedeninde Tashigi'yi yakalarken elleri kokalı değildi, Shanks'ın kılıcı kokalı değildi lavı durdururken, vesaire vesaire.

Hakinin üstünlüğüyle bir şeyin derecesi falan artmıyor, sadece rakibin gücüne üstün geliyorsun böyle durumlarda. Law meyve gücüyle Vergo'ya saldırdı ve Vergo da hakisiyle savunmaya çalıştı ama yapamadı, Law üstün geldi. Öte yandan Law yine meyve gücüyle Dof'a sadırdı ama Dof bunu ipleriyle engelledi. Bu iki durum da aynı seride geçtiğine göre bunda hakinin bariz bir etkisi var.
En öte yandan Law hakisinin katkısıyla meyve gücünü kullanamıyor olsaydı, logia olan Smoker ile CC'nin kalbini söküp alamazdı meyve gücüyle.

Seriyi bir iki bölümden ibaret okumayın, her yerde birleştirilmeyi bekleyen parçalar var.

Fuji nerede üstün la, kendine biraz güvense karşısına dikilirdi. Arkadaşlar değişik; Kraker'i, Mom'un 3. adamı yapıyor ve Luffy'den güçlü görüyorlar. Dof'u dememe gerek yok zaten. Ama Jack'i eziyorlar. Oruç vs Sanji konusunda Sanji diyorlar.

Dofy yonkou adamları ile uğraşmaz, ezer geçer.
Ya bırak sen. Bir dediğin birini tutmaz mı :(
Doffy'i savunmak için Luffy'nin yanında olacağını sanmazdım :(

Madem iplere koka yapabiliyor da yapmadı, o halde Vergo'yu o fena hakisiyle kesen Law neden kesemedi o ipleri?
Haki olduğunun görülmesi için illa koka kaplamaya gerek yok. Luffy Smoker'ın bedeninde Tashigi'yi yakalarken elleri kokalı değildi, Shanks'ın kılıcı kokalı değildi lavı durdururken, vesaire vesaire.

Hakinin üstünlüğüyle bir şeyin derecesi falan artmıyor, sadece rakibin gücüne üstün geliyorsun böyle durumlarda. Law meyve gücüyle Vergo'ya saldırdı ve Vergo da hakisiyle savunmaya çalıştı ama yapamadı, Law üstün geldi. Öte yandan Law yine meyve gücüyle Dof'a sadırdı ama Dof bunu ipleriyle engelledi. Bu iki durum da aynı seride geçtiğine göre bunda hakinin bariz bir etkisi var.
En öte yandan Law hakisinin katkısıyla meyve gücünü kullanamıyor olsaydı, logia olan Smoker ile CC'nin kalbini söküp alamazdı meyve gücüyle.

Seriyi bir iki bölümden ibaret okumayın, her yerde birleştirilmeyi bekleyen parçalar var.
Zoro vs picada acık acık kimin hakisi üstünse o kazanır dendi ayrıca

Yami

Shanksların bulunduğu haç işareti + yıkık dökük yerler ..
Mihawkın bulunduğu ada o şekildeydi sanırım. Grand line'da bir adaydı. Lakin Kaktüs felan işi bozuyor :)

İşte bu şu an belli olmayan bir şey. Cracker dövüşü nasıl sonuçlandı o da belli değil.

@Sir Crocodile
Dostum vs'nin sonucunu gördün mü de böyle net konuşuyorsun?

@fokomys

Spoilerden gördüklerimle bu sonuca varamıyorum şu an için o yüzden net konuşmuyorum. Siz nasıl bir anda yenildiği sonucuna vardınız? Yenildiğini felan görürsek niye kabul etmeyeyim.
Ben yenildiği sonucuna varmadim yenilecegini de düşünmüyorum ama bu büyük ihtimalle 3. Adam ve luffy seviyesi bu da yonkou tayfasinin hayvani güçlü olduğunu gösterir. Sadece bu kadar. Ve luffy yense bile cracker> dof . Vs nin sonucunun onemli oldugu kadar gidişatı da önemli.
Bobbin kaçıncı Cracker hangi sırada belli değil. Böyle çıkarımlar yapabilmek için biraz daha beklemek lazım.
Ne zaman luffy direk arc bossunun bir altiyla kapisti ki direk. En başta kucumseyip düşük adamlar gonderiyolar hep bu durum da oyle iste. Direk tayfanin marcosunu benn beckmanini gondermez . Normalde bunu da gondermezdi de dof olayindan sonra bu cocukta t.s.k var dedi crackeri gonderdi. Cracker büyük ihtimal 3. Numaralı komutan. Eski olaylar bu cevabi veriyor. Evet kesin degil ama ihtimal çok yüksek. Zaten tartistigimiz seylerin cogu kesin degil daha bölümü bile okumadik. Olasiliklar uzerine konusuyoruz genelde. Su anda da durum bu.

Son düzenleme:
Ya abi g3 g2 gıdıklamadı bile g4te doffynın çizik atamadıgı luffynın elini kesiyor. Bu adamı çok küçümsüyorsun
La ben tek atar mı diyom sanki. Alır diyom zorlanır morlanır eli kesilir falan ama alır. Bir öncesinde Luffy dikkat edersen Kılıcına yumruk atıyor. Sonrada içinden adam çıkınca kolunu kesiyor.Gatling Kong gibi bir şey ile Kuklaları tokatlıyor işte uğraşcak boş boş kukla falan birebir de tokatlıcak sen raad ol.;)

Yami

Konularda bellidir zaten. Hayvan gibi Doflamingo fanlığı yaptım. Ama şuan tokat yedim yani :/
Kraker üstün bayağı. G4 ataklarını durdurup , kaçıp ve kesme yapıyor.
Kesme olayı çok önemli G4 gibi bir formu kesiyor. Yonkou tayfası böyle bir şey demek ki :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık