Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 835: Ruhların Ulusu

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    124
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ana'nın delilik anında yaptığı şeyi kötü olarak nitelendirmek bana doğru gelmiyor. Cavendish de Robin'e saldırmıştı Hakuba formunda. Bunu kötü olduğu için mi yaptı? Hayır, kendini kontrol edemiyordu. Ana da aynı şekilde kendini kontrol edemezken oğlunu öldürdü. Bu bölümde öğrendiğimize göre ruhlar ölü ya da canlı bir insan bedenine koyulamıyor. Adamın geri dönme opsiyonu yok, kısacası olan oldu durumu var ortada.

Ana'nın delilik anında yaptığı şeyi kötü olarak nitelendirmek bana doğru gelmiyor. Cavendish de Robin'e saldırmıştı Hakuba formunda. Bunu kötü olduğu için mi yaptı? Hayır, kendini kontrol edemiyordu. Ana da aynı şekilde kendini kontrol edemezken oğlunu öldürdü. Bu bölümde öğrendiğimize göre ruhlar ölü ya da canlı bir insan bedenine koyulamıyor. Adamın geri dönme opsiyonu yok, kısacası olan oldu durumu var ortada.
Tamamda Hakuba daldiktan sonra Cavendish kendine gelince üzgün olduğu belli oluyor fakat Mom da böyle bir sey yok. Ayni sekilde eğer kisilere soru sorularak ömürlerinin bir kismi aliniyor. Bu kisiler ne kadar istedikleri için veriyir gibi görünse de öyle değil.
Eğer soru ömrünüzden 1 parça alabilir miyim gibi olsa tamam deriz ama 2 secenek sunuluyor onlar da kendilerine en az zarar vericek seçeneği seçiyorlar.
Big Mom birini karsisina alsa ve "Ölmek mi yoksa kolunun gitmesi?" gibi bir soru oluyor. Yani ortada ciddi anlamda bir kötülük var. Şuan resmen Doressrosa'nin oyuncak olayini okuyor gibi bakalim ne göreceğiz. Ortaya cikar yakin zamanda.

Tamamda Hakuba daldiktan sonra Cavendish kendine gelince üzgün olduğu belli oluyor fakat Mom da böyle bir sey yok. Ayni sekilde eğer kisilere soru sorularak ömürlerinin bir kismi aliniyor. Bu kisiler ne kadar istedikleri için veriyir gibi görünse de öyle değil.
Eğer soru ömrünüzden 1 parça alabilir miyim gibi olsa tamam deriz ama 2 secenek sunuluyor onlar da kendilerine en az zarar vericek seçeneği seçiyorlar.
Big Mom birini karsisina alsa ve "Ölmek mi yoksa kolunun gitmesi?" gibi bir soru oluyor. Yani ortada ciddi anlamda bir kötülük var. Şuan resmen Doressrosa'nin oyuncak olayini okuyor gibi bakalim ne göreceğiz. Ortaya cikar yakin zamanda.
Kadın para almıyor vergi olarak, ruh alıyor. Karşılığında ülkesinde barınma hakkı ve koruma garantisi sağlıyor.

Kişiler istedikleri için veriyor ama öyle değil gibi kesin bir cümleyi neye dayanarak söylüyorsun, onu da anlamadım.

Jinbe'ye o gün dediklerinde bir kötülük yok. Kadın onun gibi güçlü birini kaybettiği için karşılık istiyor. Bana göre gayet yerinde bir istek. Korsan olmak da bunu gerektirir zaten.

Kadın para almıyor vergi olarak, ruh alıyor. Karşılığında ülkesinde barınma hakkı ve koruma garantisi sağlıyor.

Kişiler istedikleri için veriyor ama öyle değil gibi kesin bir cümleyi neye dayanarak söylüyorsun, onu da anlamadım.

Jinbe'ye o gün dediklerinde bir kötülük yok. Kadın onun gibi güçlü birini kaybettiği için karşılık istiyor. Bana göre gayet yerinde bir istek. Korsan olmak da bunu gerektirir zaten.
Kişinin ömrünü almasi bile bir kötülüktür nasil bir mantik bu?
Parayi kazanabilirsin veya üretilecek bir şeyi üretebilirsin. Yaşam üretebilir veya kazanabilir misin?

Ben sorulan soruya göre bunu söylüyorum. Dediğim gibi kişi zaten istese verir fakat 2 soru soruluyor. Sen sana en yarayan cevabi seçmez misin? Soruda gayet açik gibi duruyor zaten.

Hımm evet bu ODA'nın ne kadar değiştiğinide gösteriyor uzun zamandır. Seride ölüm elan yoktu NW girdik bu 3. Confirmed Death [ hemde öyle böyle Confirmed değil :D ]

Chopper adada acaba diyorum Big Mom'un hastalığını iyi ederse ne olur acaba :D
Kişinin ömrünü almasi bile bir kötülüktür nasil bir mantik bu?
Parayi kazanabilirsin veya üretilecek bir şeyi üretebilirsin. Yaşam üretebilir veya kazanabilir misin?
One Piece evrenindeyiz. Luffy'nin ömründen nasıl çatur çutur gidiyor ODA yapar bir şey ekmek alır gibi yıl alırlar :D
Yaşam Ver Yaşam Ver No mi :hhh:

Hımm evet bu ODA'nın ne kadar değiştiğinide gösteriyor uzun zamandır. Seride ölüm elan yoktu NW girdik bu 3. Confirmed Death [ hemde öyle böyle Confirmed değil :D ]

Chopper adada acaba diyorum Big Mom'un hastalığını iyi ederse ne olur acaba :D

One Piece evrenindeyiz. Luffy'nin ömründen nasıl çatur çutur gidiyor ODA yapar bir şey ekmek alır gibi yıl alırlar :D
Yaşam Ver Yaşam Ver No mi :hhh:
Bir de deniliyor ya vergi yerine ruh aliyor diye ne alacak daha bu kadin kisinin ömrünü yiyor resmen.
Ekmek aliyor gibi söylüyorlar bir de :/
Sende değisik değisik meyveler uydurup duruyorsun he :D :D

Oğlunu öldürdü kendinde değildi derler.
Milletin ömrünü alıyor vergi bu normal diyorlar.
Milleti zorla çocukları ile evlendiriyor ki burda ömürlerini komple çalmış oluyor, normal görürler.
Tayfasından ayrılmak isteyenlerden baya baya kol bacak falan istiyor.
Şeker vermeyen ülkeyi yakıyor yıkıyor.
Kötüyü tanımlasın biri bana :(

Oğlunu öldürdü kendinde değildi derler.
Milletin ömrünü alıyor vergi bu normal diyorlar.
Milleti zorla çocukları ile evlendiriyor ki burda ömürlerini komple çalmış oluyor, normal görürler.
Tayfasından ayrılmak isteyenlerden baya baya kol bacak falan istiyor.
Şeker vermeyen ülkeyi yakıyor yıkıyor.
Kötüyü tanımlasın biri bana :(
Roger nakamama fiske vurmuşlar diye Adayı yıkıyor.
BB korsanları zevk olsun diye Chopperin adaya saldırıyorlar.
DOF Benim uzaktan amicemin oğlu bu adanın eski sahibi diye gelip milleti oyuncak yapıp birde köle yapıyor.
Crocodaile iç savaş çıkartıyor.
Moria gelen geçenden zorla gölgesini çalıp karanlıkta yaşamaya zorluyor.
Dünya hükümeti insanları kaçırıp köle yapıyor.

Önce bir dünyaya bak sonra bir daha düşün derim eğer Big Mom orada olmasa ne olurdu birde onu düşün.

Ek olarak millet yanlış anlıyor Big Mom iyi biri diyen yok bak daha 10 küsür bölüm önce Germa Big Mom'un adalarından birinde milleti öldürüyordu [ herkes bunu aha Germa Big Mom'u indirecek felan diye yorumladı ama belki yardım ediyorlardı ] Mağlum Big Mom bu adalara gelmeden önce burada birileri yaşıyordu.

Ama bu bile Osmanlı istanbulu feth etmesi gibi he Big mom adayı feth etti adadaki herkesin Ruhunu aldı felan dersen işte o zaman kötü olur.
Yada O vergiyi Ya ölüm yada Ruhun şeklinde ise kötü olur.
Evlenme konusu yorumsuz dediğim gibi daha 30 sene önce bizde aynı olaylar vardı :D
Namaka konusunda ise kadın haklı Jinbe mağlum 400-500m adam :D

Üye silindi 2781

Luffy meyvesini uyadıracak ve her şeyi lastik yapacak bunu gören big mom depresyona girerek ruh sağlığı bozulacak ve içine kapanacak
Luffy nin olası müttefikleri şu şekilde olur balıkadam korsanları, sanjinin ailesi, big mom dan korktukları için partiye gelen davetlilerin bir kısmı :fool:
Bencede Luffy'nin müttefiklerine cc'de katılır diye düşünüyorm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık