Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 824: Küçük Korsan Oyunları

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 159 76.8%
  • İyi

Kullanılan: 39 18.8%
  • Orta

Kullanılan: 4 1.9%
  • Kötü

Kullanılan: 1 0.5%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 4 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fanlık konusunda bana "ne fan çıktın" diyebilecek son kişi olduğundan bu mesajına cevap vermeyi düşünmüyorum.
Aslında onu Dragon konusunda sürekli saçmaladığın için söylemiştim, fan olmanın alakası yok, yani o kadar fan olmuşun ki düzgün yorum yapamıyorsun anlamında.

Hakkaten sorunun cevabını verebilsende okusam, çünkü bende merak ediyorum, Dragon'un savaşmak gibi bir amacı yok diyerek neyi ima ettin. Bu adamın sadece hükümeti yıkıp gerisini saldım çayıra mevlam kayıra gibi bir anlayışı olduğunu mu zannediyordun, hemde ciddi ciddi.

Aslında onu Dragon konusunda sürekli saçmaladığın için söylemiştim, fan olmanın alakası yok, yani o kadar fan olmuşun ki düzgün yorum yapamıyorsun anlamında.

Hakkaten sorunun cevabını verebilsende okusam, çünkü bende merak ediyorum, Dragon'un savaşmak gibi bir amacı yok diyerek neyi ima ettin. Bu adamın sadece hükümeti yıkıp gerisini saldım çayıra mevlam kayıra gibi bir anlayışı olduğunu mu zannediyordun, hemde ciddi ciddi.
Hayır. Sen genel olarak algılamışsın. Teach ile savaşsa ne geçecek bu adamın eline? Bunu kastediyordum.

Hayır. Sen genel olarak algılamışsın. Teach ile savaşsa ne geçecek bu adamın eline? Bunu kastediyordum.
Devrimci olmanın asıl amacını yerine getirmek olabilir mi ? İnsanların refahı için Dragon savaşmıyor mu, yoksa kendisini dünyanın yeni diktatörü olarak geçirmeye mi çalışıyor...

İnsanları korsanlardan ve suçlulardan kurtarmaya çalışmıyor ve toplumun refahını umursamıyor desek, yani sadece hükümeti yıkıp kendisini dünyanın yeni lideri olarak ilan etmeye çalışıyor desek yine Teach ile savaşması gerekir, malum Teach, Dragon'un dünyayı ele geçirme planlarına engel teşkil edecek kuvvette bir güç.

Devrimci olmanın asıl amacını yerine getirmek olabilir mi ? İnsanların refahı için Dragon savaşmıyor mu, yoksa kendisini dünyanın yeni diktatörü olarak geçirmeye mi çalışıyor...
Ortada daha büyük bi mesele var. Hedefi kötülükten ziyade kötülüğün kaynağını kurutmak. Dere geçerken at değiştirilmez.

Devrimci olmanın asıl amacını yerine getirmek olabilir mi ? İnsanların refahı için Dragon savaşmıyor mu, yoksa kendisini dünyanın yeni diktatörü olarak geçirmeye çalışıyor...

İnsanları korsanlardan ve suçlulardan kurtarmaya çalışmıyor desek, yani sadece hükümeti yıkıp kendisini dünyanın yeni lideri olarak ilan etmeye çalışıyor desek yine Teach ile savaşması gerekir, malum Teach planlarına engel teşkil edecek kuvvette bir güç.
Dragon'un devrim anlayışını bilemem. Kafasındaki dünya düzeni nedir onu da bilemem, ama iki tarafın da karşılıklı olarak çokça kayıp vereceği bir savaşa bodoslama girmeyecek kadar zeki biri olduğu kesin. Zeka faktörü olmadan bir kitleyi kendi hakimiyetin altına alamazsın. Üstelik tüm komutanlar da Baltigo'da değildi, işte sırf bu gibi sebeplerden bile olsa Dragon'un savaşacak bir sebebi olmamış oluyor.

Ayağını alıp eline vermiş sırf geçmişleri var diye yaşamasına izin vermiş Akainu nasıl bir yakınlık acaba? Kulağının yarısı yok diyon ufak bir kesik sen bi göz doktoruna görün.
.
Ayağını almış olması Akainu'nun 10 günlük bir dövüş sonunda ağır yaralar sonucunda bunu yapmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kulak yarısı derken mübalağa yapıyorum, tabii sen takma isminde de anlaşıldığı gibi bu mübalağayı anlayacak durumda değilsin.

Dragon'un devrim anlayışını bilemem. Kafasındaki dünya düzeni nedir onu da bilemem, ama iki tarafın da karşılıklı olarak çokça kayıp vereceği bir savaşa bodoslama girmeyecek kadar zeki biri olduğu kesin. Zeka faktörü olmadan bir kitleyi kendi hakimiyetin altına alamazsın. Üstelik tüm komutanlar da Baltigo'da değildi, işte sırf bu gibi sebeplerden bile olsa Dragon'un savaşacak bir sebebi olmamış oluyor.
O zaman Teach geri çekildiği vakit korkak, Dragon çekildiği vakit zeki oluyorsa burada sıkıntı var demektir.

Dragon taktik icabı çekilmiş olabilir, ama yine de sahip olduğu amacı göz önüne alırsak, sahip olduğu bir tane adayı bile koruyamıyorsa biz Devrimcileri fazla abartmışız anlaşılan.

Ortada daha büyük bi mesele var. Hedefi kötülükten ziyade kötülüğün kaynağını kurutmak. Dere geçerken at değiştirilmez.
Hükümet korsanlık sorunun kaynağı mı ? Bu nereden çıktı şimdi. Hükümet yok olsa bile korsanlık devam edecek sonuçta, Dragon hükümeti yıksa bile korsanlar ve diğer suçlular ile savaşmaya devam etmek zorunda, tabii ben sadece hükümeti yıkarım gerisine karışmam diyorsa orası ayrı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık