Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 821 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle hakinin bir fiziksel etkisi oluyor. O haki diyip ne demek istiyorsun? İster haki olsun ister başka bir şey. Bu iki kişinin çarpışmasının fiziksel bir cereyanı değil mi?

1) Yahu bir Amiral'in biz koskoca buz kütlesini saniyeler içinde erittiğini gördük.Tabi bunda meyve yeteneğinin önemli bir rolü var. Ama zaten bu gibi durumlarda aciz kalmadıkları için öyle bir seviyedeler. Bu gibi şeyler ile saf dışı kalacağını düşünüyor musun bir Yonkou'nun? Diğer taraftan mesela Kral Elizabello mesela Pica'dan kalan yıkıntıları yumruğu ile püskürtüyor. Bu bahsettiğin durumun bu gibi durumlardan farkı yok.

2)Sen gemiye takmışsın kafayı. Ben Gemiye ne olacağı konusunda değilim. Sen denizde Zunisha'ya rakip olamaz diyorsun bir Yonkou? Ben de bunu tartışıyorum.

Dediklerinin hepsi bir seçenek ama bunlar Yonkou dediğimiz karakterleri saf dışı etmek için yeter nitelikte ki saldırılar değil. Sen bunları böyle sıraladın. Ama Shanks'in biz daha gemi yanaşmadan MF'de olduğunu görüyoruz. Bu çapta ki bir adamın Zunisha farketmeden ona bir darbe atması da olası bir şey. Diğer bir Yonkou olan WB'nin gücünün etkisi dünyanın diğer bir ucundan hissediliyor. Yahu MF'de biz neler gördük. Bu bahsettiğin şeyler basit kalıyor.
1) Hayır ben Denizde Zunishaya karşı kullanılabilecek Silahlanma ve Kral hakisinin bir yararı olmayacağını söylüyorum. Sen bana Shanks ile Wbnin vs sinde haki ile gökyüzünün yarıldığını ama gemilerin alabora olmadığını söylüyosun. Bende sana diyorum ki Gökyüzündeki yarılmanın denizde yüzen gemileri alabora etmesi ne alaka diyorum. Hatta yeri gelmişken söyleyeyim senin verdiğin vs örneği bile Zunishanın yapacağı şeyler için alakasız bir örnek. Zira Wb ile Shanksın dövüşmesi bir gemide aynı ortamda aynı yükseklikte gerçekleşiyor. Ben Yukarıdan gelecek bir kuvvetten bahsediyorum.

2) Jack Zunisha tarafından yenildiğinde Gemide değil mi ? Zaten benim en başından beri tartışma amacım bu sen ne sanıyodun ki ? Jack yerinde başkası olsa Denizde Gemisi ile farklı bir durumda olması söz konusu olmazdı diyorum. Özellikle 2 Saattir '' Denizde '' diye vurguluyorum.

3) Jackı yada bir başkasını nasıl saf dışı bırakacağına dair hamleleri söylüyorum tabi çizerin elinde herşey fakat mantıklı açıklamalar dahilinde Zunishanın yapabileceği standart hamleler bunlar.

Yine de tüm bu yazdıklarımı okuyupta Jackı sırf Denizde Zunishaya karşı çaresiz kaldı diye çöp balon karakter olarak gören arkadaşların fikri değişmiyorsa onların ki tamamen fanlıktan başka birşey değildir.

Hayır ben Denizde Zunishaya karşı kullanılabilecek Silah ve Kral hakisinin bir yararı olmayacağını söylüyorum. Sen bana Shanks ile Wbnin vs sinde haki ile gökyüzünün yarıldığını ama gemilerin alabora olmadığını söylüyosun. Bende sana diyorum ki Gökyüzündeki yarılmanın denizde yüzen gemileri alabora etmesi ne alaka diyorum. Hatta yeri gelmişken söyleyeyim senin verdiğin vs örneği bile Zunishanın yapacağı şeyler için alakasız bir örnek. Zira Wb ile Shanksın dövüşmesi bir gemide aynı ortamda aynı yükseklikte gerçekleşiyor. Ben Yukarıdan gelecek bir kuvvetten bahsediyorum.

2) Jack Zunisha tarafından yenildiğinde Gemide değil mi ? Zaten benim en başından beri tartışma amacım bu sen ne sanıyodun ki ? Jack yerinde başkası olsa Denizde Gemisi ile farklı bir durumda olması söz konusu olmazdı diyorum. Özellikle 2 Saattir '' Denizde '' diye vurguluyorum.

3) Jackı yada bir başkasını nasıl saf dışı bırakacağına dair hamleleri söylüyorum tabi çizerin elinde herşey fakat mantıklı açıklamalar dahilinde Zunishanın yapabileceği standart hamleler bunlar.

Yine de tüm bu yazdıklarımı okuyupta Jackı sırf Denizde Zunishaya karşı çaresiz kaldı diye çöp balon karakter olarak gören arkadaşların fikri değişmiyorsa onların ki tamamen fanlıktan başka birşey değildir.
İyi de o etkinin oluştuğu yer o ikisinin çarpıştığı ortam. O etki gökyüzüne kadar etki ediyor. Gökyüzünde ise ikiye yarılma olarak gözüküyor. Yani orda ki ortama da etki etmesi kadar doğal bir şey yok. Neyse bu konuyu geçelim.

Bir çok ihtimal var. Zunisha'nın üstten gelen darbesini karşılayabilecek bir durumda olabilir bu Yonkou. Ya da hiç o atağı yapmasına izin vermeden karşı bir atak yapma durumunda da olabilirler.

Söz konusu olmazdı nasıl diyebiliyorsun? Bir sürü bu tarzda örnekler var. Rayleigh'nin örneği. Luffy'nin örneği. Pica'nın dev yurmuğuna karşı Chinjao'nun ve ismini hatırlayamığım bir kaç kişinin karşı atağı. Yani boyut her şey değil. Evet Zunisha çok büyük. Çok yıkıcı olabilir. Ama Yonkou'lar da bu fiziksel güçte olabilir. Bu tarzda yetenekleri olabilir. O yüzden Jack ile bir tutma diyorum sana. Hani bir Yonkou bu durumda kalsaydı o zaman bile ben net olarak bunu diğer Yonkou için savunamazdım. Sen kalkmış Jack bu duruma düştüğü için Yonkou'yu da aciz bırakıyorsun.

İyi de o etkinin oluştuğu yer o ikisinin çarpıştığı ortam. O etki gökyüzüne kadar etki ediyor. Gökyüzünde ise ikiye yarılma olarak gözüküyor. Yani orda ki ortama da etki etmesi kadar doğal bir şey yok. Neyse bu konuyu geçelim.

Bir çok ihtimal var. Zunisha'nın üstten gelen darbesini karşılayabilecek bir durumda olabilir bu Yonkou. Ya da hiç o atağı yapmasına izin vermeden karşı bir atak yapma durumunda da olabilirler.

Söz konusu olmazdı nasıl diyebiliyorsun? Bir sürü bu tarzda örnekler var. Rayleigh'nin örneği. Luffy'nin örneği. Pica'nın dev yurmuğuna karşı Chinjao'nun ve ismini hatırlayamığım bir kaç kişinin karşı atağı. Yani boyut her şey değil. Evet Zunisha çok büyük. Çok yıkıcı olabilir. Ama Yonkou'lar da bu fiziksel güçte olabilir. Bu tarzda yetenekleri olabilir. O yüzden Jack ile bir tutma diyorum sana. Hani bir Yonkou bu durumda kalsaydı o zaman bile ben net olarak bunu diğer Yonkou için savunamazdım. Sen kalkmış Jack bu duruma düştüğü için Yonkou'yu da aciz bırakıyorsun.
Ben Yonkouyu aciz bırakmıyorum. Aksine Jackı sırf Zunisha tarafından poşet çöp balon karakter olarak görenlere karşı savunuyorum. Şimdi Rayleighin örneğini bir önceki sayfadada söyledin bende diyorum ki böyle bir olayda Denizde Jack gibi gemisi ile yada filosu ile Zunishaya karşı saldırı yapan birisinin yukarıda saydığım hamlelerden kurtulabilme ihtimali var mı yok mu ? Bana göre yok kim olursa olsun. Belki Sunny korsanları kurtulabilir onlarda BalıkAdam olduğu için.

Kırmızı köşede 1000 yıllık dev, öldü sanılan efsane,dolaşan ada,Minklerin dostu,Korsanların korkulu rüyası Zunishaaaaaaa.

Mavi köşe'de 1 milyar beli odülüyle Yeni dünya'da adından söz ettirmiş. Yonkou Kaido'nun sağ kolu,sol bacağı olan adam Jack :)

Sonuç: One Punch Zou :D

İlk yorumda yazdığıma ek yapıyorum
Jack ödlek olduğu gibi tam bir çöp
Cibilliyetsiz, kabiliyetsiz, 1 milyar beli ödülüde muhtemelen sivilleri öldürdüğü için ve Kaidonun adına binaen almıştır.
O kadar dedik Jack Kaido'nun sağ kolu olmasına rağmen ondan daha güçlüleri de vardır diye dinletemedik ki. Sağ kol eşit değildir En güçlü ikinci adam

Luffy ayrılıyor bölüm sonunda. Olay bitmiş mi yoksa luffy siz ilgilenirsiniz diye mi bırakıp gidiyor acaba?
Edit: jack yeniliyordu, unutmuşum :D

Ben Jackı savunmuyorum sadece bir yazımı okuyupta direk cevap vermen mantıksız. Arkadaş Zunishanın saldırısına karşılık veremeyen Jackın çenesinin gözünün yarılmasına karşın Jacka balon çöp karakter diye atıfda bulunduğu için kıyaslama yaptım. Denizde bu yaratığa karşı savaşabilecek kapasitede ne gemi var nede insan biraz realist olalım.

Kendimi kasmadım ki :/ Elimi klavyeye bırakıp tarafsızca yazınca tüm gerçekler dile geliyor emin ol :(
Ama sen genede umudunu kaybetme belki Shanks tek kolu ile Zunishaya denizde rakip olabilir asla pes etme :good:

Edit: @Alpamis Abi biraz yazdıklarımı okusan ? :( Karadaki sonucu bilemiyorum fakat Denizde bu hareketi Zunisha gibi 1000 senedir yaşayan efsane yaratığa şu resimde gösterdiğinin 10 bilemedin 100 katı büyüklükte olan bir yaratığa karşı yapıldığında bana sakın Shanksın yada Kaidonun gemisinin yerinden oynamayacağını söyleme.
Hadi bu en kötü ihtimalden örnek verdim. Zunisha hortumuna su depolayıp toma gibi gemilere püskürtse yada en acı verici ihtimalden düşün şu yaratığı shanks yada başka bir yonkou devirdi öldürdü diyelim bunun devrilmesi ile Denizde oluşabilecek bir dalga şeridi bile etrafdaki herşeyi suyun altında bırakabilecek ve önüne çıkan herşeyi yokedebilecek bir seviyede yanılıyormuyum ?
Ya çok yaziyon bro
Yenecek kimse yok demen doğru değil bi kere kaidoya en güçlü yaratık denmesi bile zunishayı yeneceğini gösterir
Deprem meyvesini öğrenen karasakal için büyüklük önemli değildir
Biraz daha düşünelim suyla bağlantılı organik bi canlı EneL buna ceryanı verdi mi kitleyebilir .ve shanks'ın kral hakisi çok ayrı bir seviyede ve shanksin rotacısı op nin en iyisi .o gemi kolay kolay batmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık