Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 818: Balinanın İçinde

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    236
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaş ben anlatamıyor muyum? Robin tayfadan gitsin diye bir söylemde mi bulundum? Ayakbağı olduğunu mu söyledim? Güçsüz olduğunu mu iddia ettim? Hayır. Sadece sağladığı yarar bakımından diğer üyelerin altında kaldığını söyledim. Bu kadar bariz bir şeye nedense herkes itiraz ediyor deli gibi. Aksini gösterin diyorum, kimse bir şey koymuyor önüme. Robin yarar açısında tayfadaki belki de en etkisiz kişiydi şu son bölüme kadar. Bundan sonra iş yapacak bir karakter. Bu söylediğimin yanlış bir tarafı var mı?
Ben itiraz etmedim ki :S Evet çok yararı yok dedim. İtiraz etsem dediğin gibi aksini gösteren şeyler sunardım.

Bende sana yanit olarak bu sayiyi gosteriyorum. Robinin yetenegi uzun vadeli bir yatirim. Fark bu. Dunyada suan esi benzeri olmayan yetenege sahip bu kadar acik. Kadinin potansiyeli bu.
Bu yine de geçmişte işe yaramadığı gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. Bak şöyle örnek vereyim, bildiğin gibi Ace'in Haoshoku Haki yeteneği vardı. Ancak kullanmasını bilmiyordu gördüğümüz kadarıyla. Bir işine yaradı mı? Yaramadı. Burada da tamamen aynı mantık. Robin'de de özel bir yetenek vardı, şu vakte kadar bir işe yaramamıştı, artık yarayacak. Gayet açık ve net.

-Zoro'nun rakipleri için bayadır düşündügüm bir olay vardı bu Shogun Kaido ittifakı ile bunun gerçekleşmesi ihtimali cok cok arttı.
-Zoro'nun rakipleri bence yonkou sag kolları olmayacak Yonkou'nun en güclü ittifakları olucak.Böyle düşünmemin sebebi Luffy kendisi'nin gecmek istedigi kişi Shanks olarak belirlerken Zoro Mihawk'ı secti.
Shanks'ın sag kolunu deil onunla birlikte anılabilcek seri icindeki en yakın adamı.
-Diğer sag kollarda Marco seviyesinde cıkıcak bence ittifaklar bu adamlarla ugraşıcak.
-Karasakal'dada mesela Shiryu direk Karasakal emrine girmiyor güc birligi yapıyor.Belki yeni bir ittifak kurar Karasakal Zoro onunla eşleşir.

Yami

Bu yine de geçmişte işe yaramadığı gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. Bak şöyle örnek vereyim, bildiğin gibi Ace'in Haoshoku Haki yeteneği vardı. Ancak kullanmasını bilmiyordu gördüğümüz kadarıyla. Bir işine yaradı mı? Yaramadı. Burada da tamamen aynı mantık. Robin'de de özel bir yetenek vardı, şu vakte kadar bir işe yaramamıştı, artık yarayacak. Gayet açık ve net.
Ikisi ayni degil ki yahu. Tayfa nereye giderse orayi arastiracak. Tayfa bir yere gidemezse yetenegi ölur zaten. Ace in olayi bireysel. Robin basindan beri bu guce sahip. Tayfayla birlikte kademe aliyor. Bu tum tayfayi ilgilendiriyor. One piece ve gizli tarih icin herseyi ogrenmeleri lazim. Kitabeler icindr robin var. Gotur okusun sana.Kadin hazirda bekliyor zaten. Suana kadar kitabe bulamadilarsa suc robinin mi. Neyse anlasamayacagiz.

Ya arkadaş kabullenmek neden bu kadar zor anlamakta güçlük çekiyorum, Robin bir işe yaramamış işte, tayfaya yararlı olacak bir misyonu ve dövüşü olmadı ama simdi Robinin tayfa için anlam kazanması sağlandı olay bu kadar basit. O kadar zaman tayfada kalmasının sebebi buymuş demek ki.

Başka konular hakkında fikir alışverişinin yapılması gerek en azından bu hafta için.

Dört imparator sanki dünyada iz bırakmış büyük güçlerden esinlenilmiş gibi gidiyor. Belki böyle bir teori vardır gözden kaçırmışımdır.
Charlotte Linlin -- İsminden de andırdığı gibi İngiliz kraliçesi. Şeker için adaları sömürmesi eskiden İngilizler'in uyguladıgı sömürgecilik sistemine benziyor.
Kaidou -- bu son gelişmelerle savaşçı, güçlü ve asıl adamları olan "felaketler" isminden de anladığımız üzere yıkımı seven bir adam. Moğollardan Cengiz Han'ı andırıyor
Net bir şekilde benzettiklerim bu 2'si oldu maalesef. Gelelim diğer yonkou tahminlerime; :D
Wb -- Osmanlı İmparatorluğu. Başlarda oldukça güçlü iken zamanla zayıflaması. bkz. Yaşlılık. Babacan bir tavırla herkese oğlum diyerek eşit statüye koymaya çalışması ve kriz anında darbe yemesi. bkz. Marineford,Squardo Alttan yetişen şehzadenin genç yaşta ölmesi. bkz. Genç Osman,Ace
Shanks -- Küçük ama bulaşılmayan güçlü bir oluşum gibi. Belki Oda milliyetçi davrandıysa Japonlar diyeceğim.
İleride KK olacak Mugiwaralar ve dolayısıyla antik krallık ise hayal edilen ütopik oluşum. Doğal olarak Blackbeard ise bu oluşumun karanlık tarafı
Wg -- ABD. Süper güç, antik krallıktan sonra ortaya çıkan krallıkların birleşimi. bkz. Amerikanın büyük bir kıta olması ve içerdiği eyaletler, ülkeler

Yalnız sürekli BM ve Kaido ismi yan yana anılır oldu. Burdan bişiler çıkacak ama hadi hayırlısı. Pek hayra alamet değil bu durum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık