Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 817: Sis Raizo

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Of be, ne güzel bölüm gelmiş. :a:

Çoğu kişinin tahmini erken tuttu ve poneglyph çıktı sonunda. Kırmızı olması da savaşı anlattığı için falan olabilir. Kayıp yüzyıldaki savaşlardan birini veya çoğunu sebepleriyle falan anlatıyor olabilir.

Raizou eğlenceli adammış. Zaten aksi pek olmuyor böyle müttefik karakter tanıtılırken. O ninja göndermeleri ve sahneleri şahaneydi, güldüm. :/

Karakterlerin 180 derece dönmesi mevzusu benim de pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Hiçbir ipucu vermeden süregelen olaylar aniden hiç ama hiç beklenmedik şeyler çıkıyor hep. Raizou olayından sonra Momo da aynı şekilde oldu. Hani tamam, Momo için koz falan diyorlardı da böyle bir şey çıkacağı akıl ucundan bile geçmezdi zira Kinemon ile Momo tam baba oğul gibiydi, tek fire bile vermediler. Momo gibi bir çocuk en azından biraz daha acemi oynayabilirdi, ipucu olsun diye bir açık verebilirdi. Kurgusal açıdan da daha bi güzel olurdu sanki. Böyle hiç yoktan gelmiş gibi olunca sinir bozucu bir hal alıyor hikaye. :/
Çocuk hayalim shogun olmak diyordu mesela. Biz de uğruna mücadele edip bir şeyler olacak sandık, meğer varismiş. İstemese de shogun olacak büyüyünce. :/

Neyse Luffy'nin hareketleri iyiydi. 180 derece dönen karaktere tokat gibi cevap verdi reyiz. :a:

Wano krallığı ile Zou arasında yüzyıllar önce bir ittifak olmuş muhtemelen. Wano, büyük savaş sırasında Antik Krallığın tarafında yer almıştır 20 krallığa karşı. Bu savaşta Zou'dan da yardım almıştır muhtemelen. Dostlukları oradan kaynaklanıyor olabilir. Belki zor duruma düşünce de Antik krallıktan kalan taşlardan birini korumaları için Zou'ya vermişlerdir ve oraya da dostluklarının nişanesi olarak kendi armalarını basmışlardır. O günden bugüne Zou yöneticilerinin hepsi Wano yöneticileriyle ahbap olmuştur ve sürekli de yardımlaşmışlardır. Ancak burada görünen o ki Zou yöneticileri, Wano yöneticilerini efendi olarak görüyor. Bu da Wano'nun çok eskiden Zou'ya çok daha fazla yardım ettiği ve koruduğu anlamına geliyor olabilir.

Raizou'nun da majestelerine benzediğinden bahsediyorlar. Ve bu herife de sama falan diyorlar. O da Wano yöneticilerinden biri olabilir. Takıldığım nokta, onu majestelerine benzeten başka birinden daha bahsediyorlar. Bahsettikleri kişi Shnaks olabilir mi acaba. Ya da Roger. :/

Raizo'nun tipi azcık düzgün olsaydı tayfaya katılabilir derdim. Ancak ileride karşılaşacağımız bir ninja tayfaya katılabilir.

Momooo sen kimsin? sen kimsin ki Luffy gibi adama atar yapıyorsun. Kiminle aşık attığının hala farkında mısın? Robin gibi dünyada cevher olarak görülen, Sanji gibi de dünyaca nam salmış ailenin varislerden biri ve en önemlisi dünyaca nam salmış, ailesi duyulunca ortamı titreten, kendisi de reizz olan Luffy'e hava mı atıyon? Sen git köyünün feodal beyi ol, böyle bir kişi ile aşık atma haddini bil!!!(İçimde kalmasın istedim. :) )

Bu bölümün en sevdiğim yeri, tayfanın "bu mu ninja" tepkisiydi. O da bizim tepkilerimizi bilerek bizle dalgasını geçmiş.

Çok üst düzey bir klan olsa Brook,Nami ve Robin'den birileri duyardı.Burdan anlıyoruz ki bi Vinsmoke Family değiller :)
Wano dışa kapalı ülke olduğu için duyulmamış olabilir. Ama Sanji'nin ailesi zaten güçlü only alive gücü var yonko müttefik olmak için politik evlilik düzenliyor. Niye yarış içine sokuyosun ki.:(

@ch3rl0b11n Kinemon bakıcısı, koruyucusu gibi birşeyse yani büyürken göz etmişse normal bu kadar benzemeleri ve anlaşmaları. Vivi-Pell gibi. Ayrıca Momo bile ayar çekiyor Neko ve İnu'ya bu ne böyle didişiyorsunuz, babam görse kahrolurdu diye. Yani sapıklığı ve biraz egosu olmasa iyi çocuk be :D

Gidişat: Luffy ve Law'ın tayfası çay partisine, Zoro önderliğinde tayfanın geri kalanı Wano'ya.

Zaten bir zaman atlaması daha gelecek deniyordu, böyle olması ihtimal dahilinde.

Olmayadabilir tabi, kesin bir şey iddia edemiyorum.

Kırmızı yazıtlar ise kesinlikle ilginç bir gelişme.

Wano dışa kapalı ülke olduğu için duyulmamış olabilir. Ama Sanji'nin ailesi zaten güçlü only alive gücü var yonko müttefik olmak için politik evlilik düzenliyor. Niye yarış içine sokuyosun ki.:(
Zou da sözde dünyaya kapalıydı ama istihbarat olmadan ayakta durması imkansız Wano'nun.

Roronoa Zoro

Zou da sözde dünyaya kapalıydı ama istihbarat olmadan ayakta durması imkansız Wano'nun.
Kedi ve köpek bi' elemanın adamlarıymış, veledin önünde diz çöküyorlar falan... Feodal bey bir de bu da. Wano birlik olarak çok güçlü olmalı.

Raizo amiral seviyesidir diyen çıkmamış sanırım.
Tipi yamuk ya ondandır.
Raizou'nun da majestelerine benzediğinden bahsediyorlar. Ve bu herife de sama falan diyorlar. O da Wano yöneticilerinden biri olabilir. Takıldığım nokta, onu majestelerine benzeten başka birinden daha bahsediyorlar. Bahsettikleri kişi Shnaks olabilir mi acaba. Ya da Roger. :/
Orada bence farklı bir şey var. Kinemon Raizo'dan değil, Momo ve babasından bahsediyor. Momo da Raizo'dan değil, kitabeden bahsediyor. Bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık