Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 812: Gangster Capone Bege

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pataklamakla herşey düzelmiyor bazen konunun kaynağına inmen gerekiyor. Yok sanji dalmalıymış vs. abi bırakın bu işleri hepten street fighter a çevirdiniz her gördüğüne dal.
Bazı konular olur ki düşmanlar birbirleriyle uzlaşırlar anlaşmalar yaparlar.
Bence gayet güzel düşünülmüş bir olay ki sanjininde umursadğı bir konu sen yıllar önce kaybettiğini düşündüğün aileni göreceksin ve bir yonkou ile birlikte şaşılacak durum kim olsa merak eder ve gider...
Bu işin içinde bir anlaşma var ve gelecek bölümde öğreneceğiz. Ben pek takılmıyorum bu sanji onu dövmedi buna dalmadı vs. vergo dediğiniz adam smoker ı patates etti law ile birlikte law meyva özelliği ile haki birleştirdi allah ne verdiyse o atağı yapınca anca halletti vergo yu bazıları vergoyu küçümsemişler epey bi sanjinin ayağından çıt ses gelmişmiş ezilmişmiş.
Bu seride hep dövüş hep kavga olacak değil konularda olacak işleyiş içerikte merak dolusu bir çok FB var aslında seri de...
Sırf FB ler le birlikte seri kim bilir kaç bölüm atar kısacası güzel şeyler olacak gibi...

En can alıcı soruyu sormuşsun. Sugar herkesi oyuncak yapabilir mi ya da Perona'nın gücü mutlak mı? Law belli seviyenin üstünü kesemiyorsa, Bege'ye de full beden dalabilirler diye düşünüyorum. Amiral seviyesi birinin yumruk atarken küçüleceğini sanmıyorum.
Tabikide hakisi yüksek olan birini etkilemez kendinden benim sormak istediğim asıl gelen yumruğu da direk küçültebilirmiydi. :(

En can alıcı soruyu sormuşsun. Sugar herkesi oyuncak yapabilir mi ya da Perona'nın gücü mutlak mı? Law belli seviyenin üstünü kesemiyorsa, Bege'ye de full beden dalabilirler diye düşünüyorum. Amiral seviyesi birinin yumruk atarken küçüleceğini sanmıyorum.
yok abi öyle bir durum olsa her yaklaşan küçülecek olsa adam tek başına yonkou alır.
Düşünsene shanks saldırıyor tam vuracak kılıcı küçülüyor yumruk atacak kendi küçülüyor biri ateş ediyor mermi küçülüyor hııımmmmına...

Tabikide hakisi yüksek olan birini etkilemez kendinden benim sormak istediğim asıl gelen yumruğu da direk küçültebilirmiydi. :(
O konuda çoğunluğun görüşü küçülür gibi. Şimdilik ne olduğu belli değil.
yok abi öyle bir durum olsa her yaklaşan küçülecek olsa adam tek başına yonkou alır.
Düşünsene shanks saldırıyor tam vuracak kılıcı küçülüyor yumruk atacak kendi küçülüyor biri ateş ediyor mermi küçülüyor hııımmmmına...
Yahu işte bu şeylerin ayrımı nerede başlıyor nerede bitiyor, çok karmaşık. Meyve gücünün mutlak olması lazım ama o zamanda bu meyveler bug oluyor.

Haki>şeytan meyvesi. Aksi durumda böyle absürd meyvelere karşı koyabilmenin bir mantığı olmazdı. Fujitora alır seni aya yollar yani. Kimse Saitama da değil Op'ta.

Meyvenin belli bir kapasitesi var ama ruh sınırsız bir şey. Bu yüzden ruh gücüne odaklı olan haki daha önemli seride. Aynı Law'ın room'u içinde olsan, hakin güçlüyle kesilmezsin, Bege için de benzer bir durum vardır diye düşünüyorum.

Sanji beden eziliyor anlamadım. Türkçesini okuyunca gayet açık cesar gel güçlerimizi birleştirelim pusu yapalım diyor sanji oralı olmuyor brook sen gel diyor adamın zaten ezelden beri nieti karşı tarafı dinlemek durumu öğrenmek gerekirse cesarı verip big mom meselesini kapatmayı denemek. Başından beri durum buyken bege basıl ezmiş oluyor anlayamadım diğerleri gibi zorlada esir alınmamış. Benim merak ettiğim sanırım sanji kendisinin kim oldugunu biliyorduda bu insanlar basıl onun varlıgından haberdar oldu. Tepkisi bunu işaret ediyor ve işin perde arkadını ögrenmek için begeye eşlik etmiş

Haki meyveyi iptal etmiyor. Meyvenin ve hakinin etkisine bakmak lazım.

Misal koka sertleştiriyor. Ama gelgelelim Sugar, belirli sertlikten sonra oyuncak yapamaz diye bir şey yok. Olay dokunması. Dokunduğu şeyin ne kadar sert olduğunun önemi yok. Kafa dede sert bir adam misal ama oyuncak olmuş.

Perona'nın hayaletleri sert şeylerin içinden geçemez diye bir şey yok.

Law'un kesis sınırı var belli ki. Misal elması kesmesi zor bir kılıç ustasinin. Law ile o kılıç ustasinin farkı:

1- Law meyve sayesinde o kesis gücünü elde ediyor

2- Law kesti mi oldurmuyor sadece boluyor.

Law'a kesis sınırı koyması lazımdı aksi takdirde akıl almaz bir güç çıkar ortaya.

Diğer iki yetenek ise eziklerde. Luffy sıyrılıp bir cakar Sugar ölür misal. Mangaka ayarını yapmış kendince.

Haki meyveyi iptal etmiyor. Meyvenin ve hakinin etkisine bakmak lazım.

Misal koka sertleştiriyor. Ama gelgelelim Sugar, belirli sertlikten sonra oyuncak yapamaz diye bir şey yok. Olay dokunması. Dokunduğu şeyin ne kadar sert olduğunun önemi yok. Kafa dede sert bir adam misal ama oyuncak olmuş.

Perona'nın hayaletleri sert şeylerin içinden geçemez diye bir şey yok.

Law'un kesis sınırı var belli ki. Misal elması kesmesi zor bir kılıç ustasinin. Law ile o kılıç ustasinin farkı:

1- Law meyve sayesinde o kesis gücünü elde ediyor

2- Law kesti mi oldurmuyor sadece boluyor.

Law'a kesis sınırı koyması lazımdı aksi takdirde akıl almaz bir güç çıkar ortaya.

Diğer iki yetenek ise eziklerde. Luffy sıyrılıp bir cakar Sugar ölür misal. Mangaka ayarını yapmış kendince.

Aynen öyle arakdaş doğru yere değinmiş... Haki ne kadar sert olursa olsun o sertlik vs darbelerde kesme işlemlerinde vs onlarda geçerli...
Öteki türlü sıyrılman gerekiyor bunun içinde gözlem hakisi mevcut yani hakilerde üstün olmak gerek.
Mesela sen full koka yapsan ne olur yapmasan ne olur Foxy karşısında yine onun gönderdiği yavaşlatma yada hızlandırma dalgasının etkisi altına girersin...
ODA herşeyi farklı bir şekilde düşünmüş tasarlamış takip edip göreceğiz bakalım...
Biri demiş fujitora seni uzaya yollar ona baya güldüm adam haklı altında ki toprağı son sürat fırlatsın yukarı seni aya yollar aslkdmaskld :D

Aynen öyle arakdaş doğru yere değinmiş... Haki ne kadar sert olursa olsun o sertlik vs darbelerde kesme işlemlerinde vs onlarda geçerli...
Öteki türlü sıyrılman gerekiyor bunun içinde gözlem hakisi mevcut yani hakilerde üstün olmak gerek.
Mesela sen full koka yapsan ne olur yapmasan ne olur Foxy karşısında yine onun gönderdiği yavaşlatma yada hızlandırma dalgasının etkisi altına girersin...
ODA herşeyi farklı bir şekilde düşünmüş tasarlamış takip edip göreceğiz bakalım...
Biri demiş fujitora seni uzaya yollar ona baya güldüm adam haklı altında ki toprağı son sürat fırlatsın yukarı seni aya yollar aslkdmaskld :D
Bence her tür meyve gücünü kenbunshoku'ya gerek kalmadan busoshoku ile engellemek mümkün. Tabi ki hakinin seviyesine de bağlı. Mesela en uç örnek olarak foxy'nin noro noro beam'i de engellenebilir bence. Neye dayandığıma gelirsek: Haki tanıtılırken koka falan yoktu ve bedeninin dışında görünmez bir zırh olarak tanıtıldı. Eğer Oda fikrini değiştirip sadece bedeni sertleştirmeye döndüyse dediğimi geri alırım. Ama inşallah değildir de ileri seviye haki kullanıcıları Rayleigh gibi bunları kullanmaya devam etsin, bi gün bizimkiler de kullansın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık