Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 811: Roko

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda 'nın trol malzemesi Sanji ya timeskipte yollandığı ada yüzyılın troluydu bence her şeyi beklerim
Bir de şu var koskaca one piece evreninde sırf okamalarin yaşadığı bir adanın varlığı ve müzmin abaza Sanjinin bu adaya 2 yıllık eğitime yollanmasi ihtimalini de önceden sorsalar milyonda bir derdim ben de:D
1/2 ihtimal derdim ben buna :) Çünkü ya en olduk yere gidecekti ya da en olmadık yere.Mesela Franky Vegapunk'ın eski çalışma yerine düştü.Buna en olduk yer diyebiliriz sanırım.Sanji için en olduk yer ne olurdu peki.Galiba bi tekvandocuların adası uygun olurdu.Sanji için en olmadık ada ise tabii ki ve maalesef kamabakkaydı E. Oda en olmadık yere götürmeyi seçti Sanji'yi.Ama her türlü Sanji buradan bişeyler kapmıştır.Iva-sama zekidir :)

@yyolcu

Salt bizimkilerin ittifak yapacağını sanmam.

Kid, Mom'ın gemileri batırdı. Adamın illa Shanks'ı devirecegiz diye bir takıntısı olmadığı açık. Diğer iki nova da keza aynı şekil. Amaç yonko indirmek.

Caribou, Shirahoshi'yi biliyor ve Drake tarafından götürüldü. Drake de Kaido'nun adamı anlaşılan. Kaido, Shirahoshi'ye sahip olmak isteyebilir ki yüz yılın savaşını çıkarmak isteyen, kitle imha silahları olan, tayfasina boyna zoan dolduran adamın antik silahı istemesi çok ama çok doğal olur.

Gelgelelim BAA, Mom'a ait. Kid'ler de Kaido ile karşılaştı. Kid'ler müttefik olmuş olabilir Kaido ile. Tabii olay Kaido'nun, Mom'dan cekinip destek aramasindan ziyade bitmek bilmeyen güç arzusu ve Kid'lerin de yusuf edip işi tatlıya bağlamak istemeleri ile ilgili. Hem o an en güçlü varlık ile kapismaktan kurtulacaklar hem de yonko indirme planları devreye girmiş olacak.

Neticede her türlü bir yonko indirebilecekler sadece, kendi başlarına devirseler bile. Shanks'ı indirseler de üç yonko kalacak, Kaido ile Mom'ı indirseler de. Fark, Kaido ile işleri çok daha kolay olacak. Kendileri bu işin altından kalkamayabilirler.

Öte yandan yapay meyvelerden ve silahlardan ötürü de Kaido, CC'yi isteyecektir. Ama şu an CC nerede belli değil ve Mom'ın adamları ısrarla CC'yi arıyor. Ele gecirirlerse bu da Kaido için savaş sebebi olabilir.

Tabii Shirahoshi deyince Luffy direk işin içine girer. O girince Law da girebilir. Bu grup, pek hoslarina gitmese de Mom ile ittifak kurabilir.

Böylelikle bir arcta çok fazla karaktere deginip aradan çıkarmış olur mangaka. İki yonkonun savaşı nasıl olur görmüş oluruz, novalar birbirleriyle kapisirlar vs.

Mangaka başta yonkolari birbirine kırdıracak herhalde. Kaido veya Mom birbirini, Teach de Shanks'i bitirecek. Kalacak Teach ve Luffy baş başa. Onu da bir şekil WG ile ittifak yaptiririp son savaş ile Teach arcini da birlikte aradan çıkarabilir.

Big Mom & Kaido ortaklığıda olabilir belki. Hiç belli olmaz artık senaryo. Birini Luffy ye (Kaido) birini Law a (Bigmom) aldırırsa yaklaşık 250 bölümlük double yonkou arc okuruz. Hiçte şikayet etmem.

Abi şu bölümde yeni öğrendiğimiz 5 şey say desek kimse 3 tane bile çıkaramaz herhalde bölüm o kadar boş :D
1- Big Mom'un gemi Zou'a gelmilmiş
2- Pekoms - Mink [ bu zaten biliyorduk ]
3- ?? Yok :ehe:
-Wanda ve Carrot'un Nobet Kusu oldugu ve 2 bolgede de gezme hakki oldugunu
-Wanda'dan bu iyliginizi unutmayacagim ve ilerde mutlaka borcumu ödeyeceğim sözü (ilerde olası bir büyük savasta destek olacagina yesil ışık)
-Hayalet Ada kavramı bu ilerde de karsimiza cikabilecek bir terim Loge Pose la belirlenemediği
-Sanji Big Mom iliskisinin oldugu kanitlandi adadan gitme sebebi Big Mom mıs onu ogrendik.

Benim aklima takilan birsey var. Lola Benim annem yeni dunyada guclu bir korsan dedi. Benim aklıma oz kizi olmasindan daha cok nasil Beyazsakala tayfasindakiler Babalik diye hitap ediyorlarsa Linline de herkes Anne diye hitap ediyor olabilir. Bu daha mantikli geldi nedense cunku Big Mom ın oz kizinin bu kadar ezik olmasi mantiksiz geliyor Bu kadar gucsuz bir kizi varsa yaninda durur oyle salmaz yani dışarı

Bölümde iki şey dikkatimi çekti.: (Tabi daha çok şey var lakin bunlar dile getirildiklerini görmediklerim :) )

1-Caesar bölümde minklerin insan nefreti ile tanındıklarından bahsediyor lakin daha önceki bölümlerde Wanda onları yalanlıyor :) Hem bilmem kaç yıldır kimsenin ayak basmadığı bi adanın sakinleri hakkında böyle genel bi bilgiye sahip olunması garibime gitti :)

2-Luffy'nin Kaido ve Jack'a bilenmesi. :D Bittiniz olum siz :D

Sanji zoya dönemeyeceğine göre bu arc uzun sürmez ki zaten beklediğimiz bişeydi bu. De bi tane de akılı yaşam kartı al yanina dememiş mi sanjiye :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık