Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 809: Usta Nekomamushi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    170
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji'yi buldum beyler, sıkıntı yok :D

Güzel sayıydı, bu kedi ile köpeğin çok güçlü olduğu Luffy'nin lafından belliydi. Daha kapsamlı bir yorum atarım belki sonra.

Weeble bosuna luffy ile ugrasmasin gelsin bu asiri gelismis fili yakalasin parayi gotursun kisa yoldan hem sagligi icin daha iyi isin sakasi bir yana bu kadar odulu olup yerdsn yere vurulmasi eger gercekten odulu guc icin verilmisse bir sifir fazladan atmislar herhalde.

FisherTiger

Bölüme çok kötü oyu veren arkadaşlar sadece kendi beklentilerine göre oy kullanmış anlaşılan.
Yeni dünyaya girdik net olarak diyebiliriz bu bölüm.
Ayrıca balıkadamlara laf atan arkadaşlar sadece bir adadan Fishertiger ve Jimbei gibi iki yiğitin çıktığını unutmuş.

Kedinin karakter tasarımı efsane olmuş. Minklere başta pek ısınamamıştım ama bu sayıdan sonra sevmeye başladım. Jack rakiplerini ciddiye almayıp tam formda kaldığı için bu durumlara düştü bence. Shanks ile karşılaşmalarını arc sonu flashback olarak gösterir belki.

One Piece Film Gold afişi, açıklamaları ve kapak resmi derken bu haftanın 500 milyon belilik adam arc'ı kapak hikayesi yok elbette. Baratie'de olacaktık büyük ihtimalle. Neyse, mangada gelecek hafta ara var. İki hafta sonra Zeff'i de görürüz.

Kapak resmi olan Sea Freak yine cool görünüyor. Hadi Nami'yi anlarım ama One Piece'in En Güzel Kadını'nın ayaklarını öyle çizmek nedir yahu Oda? Robin'e yapılmaz bu. Gayet iyi duran Luffy ve tüm vücuduyla sigara içen Brook ise çok güzel olmuş. Terminatör Franky ise her zamanki halinde.

Şok edici Ceasar'ın zehirli silahı açıklamasının ardından herkes şokta doğal olarak. Dük Inuarashi ise havayı koklamaya başlıyor. diğer panelde Brook'un kafasını görünce hemen çaktım olayı :D Wanda ile Inuarashi, Brook'un ne kadar lezzetli göründüğü ile ilgili yorum yapıyor. One Piece'in En Güzel Kadını ise Caesar'ın silah üretimini, Doflamingo'nun ise tüm dağıtımı yaptığını böylece bu tip silahların Kaidou gibilerinin eline geçtiğini söylüyor. Bu noktada yeni öğrendiğimiz bir şey yok. Üç arc'tır biliyoruz bunu. Yalnız sürekli zehirli silah deyip de Shinokuni dememeleri ilginç geldi. Chopper bir de doktor olduğundan farkı daha iyi anlar. Sonuçta kendisi bir kimyager değil ancak tedavi ederken farklı kimyasal bileşikler için farklı tedavi uygulaması gerekir. Acaba Shinokuni'den farklı bir silah mı bu? Shinokuni test aşamasındaydı ve Canavar Korsanları'nın onu Caesar'dan almasına imkan yok. Zaman aralığı yok yani. O halde farklı bir zehirli silah olmalı.

Bir an Luffy sinirli bir şekilde Caesar diye bağırsa da Inuarashi sözünü kesiyor ve "O hasır şapka sende çok iyi durmuş" diyor. "Yoksa Roger?" dedim ve okumaya devam ettim. "Hatta uzun zaman önce... Neydi o kedinin adı?" Wanda araya giriyor ve "Sanırım Üstad Nekomamushi'den bahsediyorsunuz." diyor. Inuarashi devam ediyor. "İşte, eskiden o şeyle yelken açtığım zamanlar vardı ve genç bir adamla, çok benzer bir şapka giyen Shanks adındaki genç bir adamla karşılaştığımı hatırlıyorum. Şimdinin büyük imparatorlarından birisi" diyor. Luffy ise "Nee? Shanks'i tanıyor musun? Aslına bu şapkayı bana o ver..." derken Inuarashi aniden uykuya dalıyor. Wanda "Saat çoktan 6 oldu" derken Usopp "Ne? Dük bir çocuk mu da şimdi uyuyor" diyor ve sayfa bitiyor.

Liderlerin köpek ve kedi olduğunu duyunca hemen aklıma Nickelodeon'daki Kedi ve Köpek çizgi filmi geldiğinden "Önce dostlardı da sonra birbirlerine saldıran tipler oldular" senaryosu aklıma bir kaç haftadır dolanıyordu. Aslında doğrulanıyor da bu. Inuarashi ve Nekomamushi bir zamanlar birlikte denizlerde dolanırken genç bir adam olan Shanks ile karşılaşmışlar. Roger bekliyordum aslında (özellikle Zou çok tarihi bir ada diye) ancak sorun değil. Bu da iyi. Özellikle Inuarashi, Shanks'i kişisel olarak biliyor. İşin ilginç tarafı Inuarashi Yonkou'lar için sanki yeni oluşturulmuş bir grup olarak söz etti. Hani Roger'dan önce bu grup var mıydı yok muydu sorusu çok önemli benim için. O tarihi bilgiyi çok istiyorum. Elbette ortada herhangi bir doğrulama yok.

Inuarashi'nin de rastgele bir hasır şapka görüp de konuşması ilginç aslında. Luffy değil de benzeri herhangi bir şapka giyen birisini görse aynı şeyleri söyleyecekti yani :D

Diğer sayfada Wanda biraz daha açıklama yapıyor: "Bunu daha önce anlatmıştım. Mokomo Dükalığı iki yöneticinin kontrolündedir. Dük Inuarashi ülkemizin resmi kralı ancak Üstad Nekomamushi, nesillerdir bizler tarafından çok saygı gösterilen kutsal mekan Balina Ormanı'nı korur. Bu sırada Dük'ün ağzını açıp da konuşturmaya çalışan Luffy'yi görüyoruz arkada ve Chopper onu engellemeye çalışıyor :D Nekomamushi, Inuarashi ile aynı güç seviyesinde. Eskinin Roger ve Beyazsakal'ı gibi yani. Bu ikisinin çok "hırçın" bir ilişkisi varmış. Karşılaşsalar birbirlerinin boğazına sarılırlarmış hatta. Bu düşmanlığın nedeni bilinmiyor ancak geçmişte çok iyi arkadaşlarmış. Şimdi ise karşılaşırlarsa birbirlerine saldıran ve hep berabere kalan iki karakterler.

Bu arada Zoro'nun arkaplanda yürüdüğünü gördüm de acaba yine kaybolacak mı? :D

Oda'dan ricam, Hasırşapkalar geldi diye bu iki lider barışmasın. Tamam problem çözüp barış falan getiriyorsunuz da herkes de etkilenmesin yahu. Bu her şeyi çok hafif gösteriyor.

Bu iki lider arasında geçenler o kadar dayanılmaz olmuş ki çalışma zamanlarını ikiye ayırmışlar. 06:00 ile 18:00 arası dükün, 18:00 ile 06:00 arası ise üstadın. Öyle ki odadaki doktorlar falan bile uykuya dalıyor. Sabah zamanı ayakta olan kim varsa uyuyor yani gece zamanı. "Tam Güç" Sicilian da uykuya dalacak gibi ancak konuşmaya devam ediyor. Savaş zamanı dahi bu gün ve gece kurallarına uyulurmuş dedikten sonra elbette Jack ile olan savaş biraz daha aydınlık kazandı. Bu noktada Sicilian da uykuya dalıyor ve savaşın flashback'ine devam ediyoruz.

Savaş devam ederken Silahşörler olaya dahil oluyor. Silahşörler Gifter grubunu görünce "Çok ilginç savaşçıları var" diyorlar ki Kaidou'nun adamları arasında siyah boynuzları olan varsa Gifter grubuna ait. Geçen de söyleyecektim de belki görmediğimiz bir şey vardır diye acele etmedim. Bunlar elbette yapay meyve yiyen karakterler. Bir tanesinin eli tamamen kurda bile dönüşüyor. Normal zoan'lar böyle bir şey yapamaz. Bu arada Wanda'nın da silahşörlerden olduğunu ve o sırada normal kıyafetlerinin olduğunu belirteyim. Nami'nin kıyafetlerini ne zaman aldı acaba? Bu noktadan sonra Sicilian ile birlikte üç silahşörler savaşa dahil oluyor. Inuarashi'nin özel birliği herhalde bu üçü.

Bu noktadan sonra herhalde Wanda'nın bundan önce bindiği bineğe binmiş olan Inuarashi savaş alanına geliyor. Zırhı çok iyi ki neye benzediğini siz bulun. Güzel bir gönderme olmuş. Genel kültürünüzü bir yoklayın bakalım. Inuarashi savaşın hemen kesilmesini istiyor. Çok anlamsızca olduğunu belirtirken Jack: Demek bu ülkenin yöneticisi sensin." diyor. Inuarashi kılcını yere atıp istilacı ekibin her yeri aramakta serbest olduğunu dolayısıyla bu şiddete bir son vermeleri gerektiğini söylüyor. Ülkelerinin çok zengin bir tarihi olduğunu belirtiyor. Katılmamak elde değil. Kayıp yüzyıla ait bir çok şey bulmazsak Oda'yı lanetliyorum buradan. Jack ise karşılık olarak "Hadi lan oradan!" deyip hortumunu sallıyor. Devasa bir kuvvet açığa çıkıyor tabi. Yalnız Inuarashi TAMAMEN durdurmuş durumda hortumu. Zevkler hemen "Sıradan bir köpek değil bu! Lord Jack'in hortumunu hiç bir şeymiş gibi durdurdu!" bir diğeri ise "Buranın sevimli pofuduk hayvanlar ülkesi olduğunu sanıyordum!" diyor. Hemen bir diğeri "Benimle dalga geçiyor olmalısın! Lord Jack'in adı tüm dünyada yankılanır! Kelle ödülü 1 milyar beli!" diyor.Jack ise bu kadar bilgi veren kekoyu duyunca "Adamlarım ağızlarını bir türlü kapatamaz zaten." diyor. Arkadan adamlar devam ediyor "Bir saldırısını durdurdun diye kendini bir şey sanma, lavuk!" Inuarashi: "Yalvarıyorum. Balıklama dalmadan bir düşün." diyor. Jack ise "Bunu sadece ve sadece bir defa söyleyeceğim. Bu yıkımı sadece o samurayı önümde görürsem sonlandırırım. Eğer onu getirmezseniz... GÜNAHI SENİN BOYNUNA!" diyor. Yıkım senin yüzünden olur diyor yani zira Inuarashi lider. Inuarashi kılıcını tutup elektro basıyor ki aynı görüntü şimşek lordu McGuy'da da vardı Marineford'da. Yani ya silahlanma hakisi ya da McGuy da elektro kullanıyordu diyeceğiz :D Jack hemen ardından "Bir şey daha eklememe izin ver. Yakıp yıkmayı çok severim." Inuarashi ise "Başımıza gerçek bir afet geldi..." diyor ve savaşa devam ediyorlar.

Şimdi Jack'in gerçekten de yakıp yıkmayı seven bir kişiliği var. Her mantıklı ve sıcakkanlı teklifi geri çevirdi adam. Hem de sert bir şekilde. Bunun dışında sonunda 10 basamaklı bir kelle ödülü görmüş olduk. Etrafı yakıp yıkmayı çok sevdiğinden normal bir Yonkou çekirdek üyesi kelle ödülünden yüksek bir kelle ödülü olabilir bu arada bu. Dikkat etmenizde fayda var yani. Bilinen en yüksek üç kelle ödülü sıralaması elbette değişiyor. En güncel hali:

1- "Kuraklık" Jack - 1.000.000.000 beli.

2- "Matkap" Chinjao - 500.000.000+ beli.
"Ateş Yumruk" Portgas D. Ace - 550.000.000 beli (Ancak öldüğü için kelle ödülü düştü. Listeye alma sebebim ise Chinjao'nun kelle ödülünün belirsiz olması)

3- "Ölüm Cerrahı" Trafalgar D. Water Law & "Hasırşapka" Monkey D. Luffy - 500.000.000 beli.

Çatışmalar ve sellerden sonra (Canavar korsanları tabi şaşkınlar) saat 18:00 oluyor. Nekomamushi kükrüyor tam bu anda. Inuarashi ise "Görünüşe göre "Gecenin moronu" sonunda uyanmış." diyor ve adamlarına geri çekilme emri veriyor. Adamları "Gece hayvanlarıyla birlikte savaşmayacak mıyız?" diyor soruyolar. Dük: "Hayır. Bu değişim çok önemli. Böyle savaşarak biz dinlenmiş oluyor ve rakibin enerjisi sürekli tükenmiş oluyor." diyor. Sonra nefens nefese bir şekilde Jack'e dönerek "Buralardaki tek inatçı şerefsiz sen değilsin. Çünkü nereye gidersen git, seni her yerde embesiller bulur!" diyerek eski partnerine laf sokuyor ve bu anda miyavlayarak hızlı bir şekilde gelen Nekomamushi ortaya çıkıyor (ve büyük ihtimalle de onun özel grubu olan gardiyanlar).

"AY PARLADIĞINDA BU ÜLKE BENİM OLUR! DAVETSİZ MİSAFİRLERE HOŞGÖRÜ GÖSTERİLEMEYECEK!" diyerek gardiyanlar grubu ile saldırıyor Jack tarafına. Oradan buraya çok hızlı gelen Nekomamushi'nin çok hızlı olduğunu belirtmeye gerek yok herhalde. Devasa kedi havada döne döne Jack'in hortumunu tutuyor ve onu ters çevirip yere yapıştırıyor. "Yok artık!" dedim ve Jack'i adamları da aynı benim gibi şokta :D Şehirdeki yıkıma dikkat çeken adamlarını susturuyor yılan kedi ve devam ediyor. "Öyle küçük şeyleri takmayın. Tüm olanlar bana bildirildi. Demek buraya Wanokuni'ye ait olan bir savaşçıyı aramaya geldiniz ha? Eğer bir samuray buraya adım atacak kadar salaksa ve özellike o sıralarda ben aktifsem çoktan midemde eriyor olurdu! Çünkü ben Nekomamushi! Bu dünyanın şafağını bekleyen adamım!" diyor.

Jack ise insan formuna geçmiş durumda. Sinirli bir görüntüsü var ancak hala anlayamadığım bir nedenden ötürü Oda onun yüzünü tam göstermiyor bize. Tanıdığımız birine mi benziyor acaba diye merak etmiyor değilim. Neyse bu sayı da burada biter. Haftaya manga yok.

Şimdi Luffy'nin Inuarashi'ye aynı Fujitora'ya güçlü dediği gibi güçlü demesi Inuarashi'yi ve Nekomamushi'yi üste koydurtuyor bana. İyice detaylara yönelmeye başladım güç seviyesini bulmak için ve flashback hala devam ediyor ancak olay şu gibi. Inuarashi dövüşürken nefes nefese kalmıştı. Jack'te ise bir şey yoktu öyle. Nekomamushi ise Jack'i resmen yere yapıştırdı. İkisinin gücü eşit olduğuna göre şimdilik Jack'i diğer ikisinden üstte tutacağım ancak Inuarashi + Nekomamushi > Jack olduğu kesin. Hani Mink'ler hiç ama hiç fena değil. Gördüğümüz en güçlü ırk ki balıkadamlardan da iyiler. Su altında olanlardan bahsediyorum bir de. Yani insanlardan 20 kat daha kuvvetli oldukları yerde. Elbette kilit adamlarının çok daha güçlü olması Mink'leri genel ırk olarak öne çıkarmaz ama kendilerinin de çok iyi olduğunu gördük. Bu arada bu dönüşümlü saldırı şekli aslında bir handikap gibi ancak asıl olması gereken Jack vs. tüm minkler ve her zaman. Yani Jack'i öyle görecektik ki bir Yonkou sağ kolu için bile fazla geliyor bu şekilde dövüşen mink'ler. Ortada bir Mink avantajı olduğu doğru (sayılar, mekan ve dönüşümlü saldırı) ancak Jack hepsini alt etmeliydi mesela.

Ekstra olarak Wanokuni ile Zou arasında ekstra bir düşmanlık var gibi. Yani Nekomamushi'nin sözleri öyle gösteriyor. Diğer mink'lerin ise aynı tepkiyi vermemesi Nekomamushi'nin kişisel olarak Wanokuni'yi sevmediğine büyük bir işaret. Tüm ırk veya ülke yerine bir ilder sevmiyor sadece yani. Artık geçmişte ne olduysa.

Şimdi yine Luffy ile karşılaştıranlar gelir ve Kid kafası gibi "İmi inlir hir yiri yik idip insin ildirdiklirindin biyli yiksiklir. Lifi girçik giç." derler. Biliyorum olacağını. Normal insanları falan terörize edip sürekli öldürüp kelle ödülü artırmak demek ve bir milyara ulaşmak demek her yerde soykırım gibi bir şey demek. Bu karakterlerin de Impel Down, Enies Lobby veya Marineford gibi maceraları olmadan acaba nasıl bu kadar yüksek kelle ödülü aldığı basit değil karmaşık bir merak konusu.

Jack'in aradığı samuray adaşı olan Samurai Jack olmasın? :D Jack'in gerçek adı Raizou olabilir gençler. Sonuçta Jack adını geleceğe gittiğinde ona vermişlerdi :D

O değil de Kaidou'nun kelle ödülü sıfır falan olabilir mi acaba? Güya bunu yakalamışlardı bir kaç defa. Birileri Kaidou'nun asıl planının Dünya Hükümeti'ni batırmak olduğunu söylüyordu. Sürekli bir kaç milyar ödeyemezler diye :D Aslında pek mantıklı değil zira çok daha büyük rakamlara sahip WG ama şaka güzel :D

Yalnız bir şeyi daha unutmamak lazım. Jack burada tamamen mamuttu değil mi? Lucci nasıldı peki? Leopar gibi değildi hatta bir yaratığa benziyordu. Aynen öyle. Şeytan meyve analizimde değim gibi Zoan'ların asıl gücü tam hibrit formlarından gelir. Ayakta duran Kaku vardı mesela. Zürafalar öyle duramaz. Jack bakalım neler yapmış devamında?

Alıntıdır.

Jack'in adamlarında Amerikalı askerler gibi sanırım, zoru görünce kitle imha silahı kullanmışlar. Kesin ordan biri çıkıp Jack'e, "Basalım mı kimyasalı? Verelim mi coşkuyu?" diye akıl vermiştir.

Anladığım kadarıyla elemanlardan birinin kolu kurda dönüşüyor. Bu bilgiden yola çıkacak olursak Kaido bedeninin belli kısımlarına dönüşüm uygulayabilir. Bu da 100 beast olayına açıklık getiriyor sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık