Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 809: Usta Nekomamushi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    170
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pelerin giyiyor mu? Saçı benziyor mu? Giyim tarzı benziyor mu? Detaya inince benzerlikleri azaltabilirsin ama benzer olduğu gerçeğini değiştiremezsin.
Bu vesile ile seride birbirine benzemeyen kimse olmadığını da öğrenmiş olduk. Demek ki bizim Brook bir sandığın içinde falan saklansa, Gaimon'a benzeyecek.

Hmmmmm. 3'ünün inanılmaz benzerliği. 3'ü de aynı kişi olabilir mi acaba?

Nekomamushi tam zoan modu.
Gaban normal insan hali
Weeble yarı zoan-yarı insan hali.
Çünkü 3'ü de birbirine benziyor!

Wanda'yı çoğu kişi Nami'ye benzetmedi mi? Bak birinde kürk yok ama benziyorlar.
Nami'nin kıyafetlerini giymişti ve de bilinmeyen bir adadaydık. Ayrımı yapabiliyorsun, değil mi? "Nami gibi giyinmiş" demiyorum, "Nami'nin kıyafetlerini giymiş" diyorum. Bu yüzden en başta Nami sanılması gayet olağan bir durum. Sadece biz değil, tayfadaki adamlar bile öyle sanıyor.

Hmmmmm. 3'ünün inanılmaz benzerliği. 3'ü de aynı kişi olabilir mi acaba?

Nekomamushi tam zoan modu.
Gaban normal insan hali
Weeble yarı zoan-yarı insan hali.
Çünkü 3'ü de birbirine benziyor!
Shiki'yi unutmuşsun. Weevil'ın amcası falan olabilir. Saçlar aynı.

Nami'nin kıyafetlerini giymişti ve de bilinmeyen bir adadaydık. Ayrımı yapabiliyorsun, değil mi? "Nami gibi giyinmiş" demiyorum, "Nami'nin kıyafetlerini giymiş" diyorum. Bu yüzden en başta Nami sanılması gayet olağan bir durum. Sadece biz değil, tayfadaki adamlar bile öyle sanıyor.
Scopper Gaban olduğunu düşünmeye iten nedir? Crocus ile kadeh tokuşturması ve saçı benziyor, daha benzeyen bir özelliği var mı? Benim elemanında pelerini ve saçı benziyor hafiften, sen Scopper Gaban'a benziyor diyebiliyorsan bende gayette Neko'ya benziyor diyebilirim. Tabii bana sorarsan Scopper Gaban'a daha çok benziyor, orası ayrı.

Alın size nekomamushi

Hani pelerini, saçı ve gözündeki yara. Üstüne üstlük bildiğin kedi bu, hiç benzemiyor bence. Sırf kedi olduğundan benzetiyorsanız tüm kedi ırklarını benzetin(!).

Moderatör tarafında düzenlendi:
Scopper Gaban olduğunu düşünmeye iten nedir? Crocus ile kadeh tokuşturması ve saçı benziyor, daha benzeyen bir özelliği var mı? Benim elemanında pelerini ve saçı benziyor hafiften, sen Scopper Gaban'a benziyor diyebiliyorsan bende gayette Neko'ya benziyor diyebilirim. Tabii bana sorarsan Scopper Gaban'a daha çok benziyor, orası ayrı.
Ben Gaban'a benzediğine dair bir şey söylemedim. Hatta bu bana konumda soruldu, orada da bilmediğimi söyledim. Arkadan görülen bir adamın neyine yorum yapayım ben. Gaban'ı ne kadar gördük ki, kapaktaki adama benziyor diyebilelim. Ben kapaktaki adama dair herhangi bir yorum yapmadım, "Şu bu olabilir" demedim ya da "Şuna benziyor" diye bir cümle de kurmadım. Wano'da yapıldığını bildiğimiz kasa şapkası ve Kin'emon'un kimonosu gibi uzunlamasına çizgileri olan bir pelerini olduğunu görebiliyoruz sadece. Bu bağlamda bir Wano savaşçısı olduğu varsayılabilir.

Bu arada jump kapağına da hiç değinmedik ama 3 maymun ve Luffy (yani aslında 4 maymun:D) çok orijinal olmuş. Ayrıca 2016 maymun yılıymış sanırım.

Oda Luffy'nin salaklığı üzerinden çok güzel bir şekilde bilgelik işliyor. Mesela Luffy'yi, her olayı ying-yang çerçevesinde siyah ve beyazın mücadelesi olarak işlediği seride bu iki zıtın üstü konumuna yerleştiriyor ve olayı çözdürüyor. Bu tip felsefeleri ve de tarihi de işlemesi bu seriyi çok ayrı kılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık