Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 795: Intihar

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    255
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu bu adam bugün mü En Güçlü CAnavar oldu? Sizin mantiğınıza göre Kaidonun dün değil de sadece bugün en güçlü olması gerekiyor. Benimki saçma da mantıklı olan bu mudur yani? O tanımdaki yükleme ne zaman diye sorunca hangi cevabı alıyorsunuz? En güçlü. CAnavar olarak BİLİNİR diyor. Adamın ünvanı 7 düvele yayılmış fi tarihinden beri bu ünvana sahip. Yok efendim ölenleri kapsamıyor. Bence daha saçma olan yorum bu.
1- En güçlü Canavar demiyor, yaratık diyor.
2- "Karada, denizde ve havada... yürüyen, yüzen tüm canlılar arasında bu korsan en güçlü YARATIK olarak bilinir." gördüğün üzere canlılar arasında diyor. Ölü demiyor. Açık ve net.

Yani bu kadar netken hala zorlama ile gidip gelmiş geçmiş tüm ırkları, yaşamış, ölmüşleri dahil edip yorumlaman ne kadar mantıklı?

Ulan daha yenice okuyup yorum yapabilme fırsatım oldu.
Sanji' ye üzüldüm :// Böyle bir girişle ve Kaido'yla 2 seneden sonra aynı sayıyı paylaşması kötü olmuş :/
Kaidonun da kafa güzel çok iyi olmuş. Tam Dofy' nin patronundan beklenecek şeyler ://
Fuji de adam adammm !!
Haftaya inşallah boş bölüm okumayız.

Bende fikrimi söyleyeyim bari :D
Beyazsakal yaşarken Kaido'ya en güçlü yaratık Beyazsakal'a en güçlü adam deniyordu böyle denince denk gibi duruyor fakat bence Kaido o zaman da Beyazsakaldan daha öndeydi ama böyleydi lakapları. Beyazsakal ölünce millet tabi abi Kaido'ya denk insan kaldı mı ya diye diye en güçlü imparator ve yeryüzünde yaşayan en güçlü varlık olarak onu nitelendirdi.
Ama seride bu adamı rakipsiz yapmayalım bu adamı 3 yonkonun da yenebilme ihtimali var. 3 yonko kadar olmasa da Garp'ın da şansının olduğunu düşünüyorum

Zamanında tek en güçlü var deyip dururdun hatta 1 kaç hafta öncesi.
Ama bak şimdi bu, 2 en güçlü oluvermiş ve zamanla bu,
3 olacak hatta 4 sadece bırak zaman o meseleyi halletsin.bunlar mis gibi dek be usta.
2 en güçlü mü:artiz: En iyi kılıç ustası Mihawk ile En çok aranılan suçlu Dragon var:respect: bunların güç olarak Kaido'dan aşağı olduğunu düşünmüyorum naçizane, bu 7 yenilginin içinde olabilirler veya kaido'ya yeni yenilgiler tattırabilecek kapasitedeler :gamyon:

1- En güçlü Canavar demiyor, yaratık diyor.
2- "Karada, denizde ve havada... yürüyen, yüzen tüm canlılar arasında bu korsan en güçlü YARATIK olarak bilinir." gördüğün üzere canlılar arasında diyor. Ölü demiyor. Açık ve net.

Yani bu kadar netken hala zorlama ile gidip gelmiş geçmiş tüm ırkları, yaşamış, ölmüşleri dahil edip yorumlaman ne kadar mantıklı?
1- Beast diyor, bu kelime CANAVAR anlamına gelir. Okuduğun çeviride YARATIK yazması CANAVAR çevisinin yanlış olduğunu göstermez. Eş anlamlı sayılabilecek kelimeler zaten.

2- O tanımda açık ve net olarak ölü - yaşayan ayrımı yapılmamış. Siz cümleyi cümle olarak değil de kelime kelime okuduğunuz icin öyle bir yanılgıya düşüyorsunuz. Eğer dediğiniz gibi olsa mangaka hiç saymaz ve Yaşayan En Güçlü derdi ama dememiş ve saymış. Karada havada suda yürüyen uçan yüzen tüm canlılar arasında diyor. Yani mangaka diyor ki dinozorlar devler cüceler deniz kralları vs vs vs arasında diyor. Canlı derken adamın kastettiği şey orada varlık, mahlukat, tür yani. Olayın zamanla bir alakası yok. Ben gelmiş geçmiş en güçlü demedim Kaido için lakin bu adamın ünvanı senelerden beri var bu bir gerçek, bilinir diyor çünkü.

Bende fikrimi söyleyeyim bari :D
Beyazsakal yaşarken Kaido'ya en güçlü yaratık Beyazsakal'a en güçlü adam deniyordu böyle denince denk gibi duruyor fakat bence Kaido o zaman da Beyazsakaldan daha öndeydi ama böyleydi lakapları. Beyazsakal ölünce millet tabi abi Kaido'ya denk insan kaldı mı ya diye diye en güçlü imparator ve yeryüzünde yaşayan en güçlü varlık olarak onu nitelendirdi.
Ama seride bu adamı rakipsiz yapmayalım bu adamı 3 yonkonun da yenebilme ihtimali var. 3 yonko kadar olmasa da Garp'ın da şansının olduğunu düşünüyorum
aynısını demek istememiştir o o zamanın bu buzamanın lafı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık