Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 794: Sabo'nun Macerası

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    176
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Keşke şu hafıza kaybetme saçmalığı yerine '' Ben devrim ordusu 2. kumandanıyım. Eğer orada ölseydim devrim ordusu dolayısıyla da devrim zarar görürdü. Ayrıca bu Ace'in kendi macerası herkes kendi yolunun sorumluluğunu sırtlamalıdır. '' deseydi . O zaman şimdi olduğu gibi , bu adam ne sebeple devrimci olmuş ki demez dava adamı olarak görebilirdim onu. Elbette kardeşidir üzülür ama bunu içine dökmeli ve yoluna devam ediyor görüntüsü vermeliydi. Ace'in veya luffy'nin şu an için düşmanı olarak görülmese de Sabo'nun bariz düşmanı dünya hükümetidir. Buna yaraşır bir savaşçı gibi davranması daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Luffy ve ace birbirinin aynısı gibi ama bu adam hep onlardan farklı biri olacak gibi gelmişti bana. Yanılmışım. Sadece ace gitmiş yerine bu gelmiş.

Şimdi dikkatimi çekti de Sabo'nun Dragon tarafından kurtarıldığı sahne neredeyse deniz kralına kol kaptırılan sahneyle birebir.Luffy ve Sabo ikisi de pelerinli adamlar tarafından son anda kurtarılıyor. :) Ve daha sonra ikisinin de hayatı değişiyor.Acaba diyorum Sabo hafızayı kaybettiyse luffyde de bir hasar oluşmuş olabilir mi ? Luffy daha bir babası olduğunu duyunca şaşırıyor malum. :D

Yalnız bu üçlüden Ace böyle bir deneyim yaşamadı.Ace bu açıdan farklıydı.Garibanın elinden tutanı yol göstereni olmadı küçüklüğünde.Belki de ölüme giden yola da bu yüzden girdi.:(

Ayrıca Shanks harcanacak bunun sinyali verildi.O yüzden Dragon da harcanır diye düşünüyorum.Sabo başa geçer.İdollerin ortadan kaldırılması lazım ki bizimkilerin önü açılsın tamamen kendi yollarını çizsinler.Shanks ve Dragon çakmalığı da bir yere kadar. :/
Nerde bu sinyal ?

Tengu olayına Katılıyorum muhtemelen dragonun mevyesi bu çıkacak.dragon mihawk shanks üçlüsünde dragon sadece hayatta kalır diğerleri seri sonunu göremez

Keşke şu hafıza kaybetme saçmalığı yerine '' Ben devrim ordusu 2. kumandanıyım. Eğer orada ölseydim devrim ordusu dolayısıyla da devrim zarar görürdü. Ayrıca bu Ace'in kendi macerası herkes kendi yolunun sorumluluğunu sırtlamalıdır. '' deseydi . O zaman şimdi olduğu gibi , bu adam ne sebeple devrimci olmuş ki demez dava adamı olarak görebilirdim onu. Elbette kardeşidir üzülür ama bunu içine dökmeli ve yoluna devam ediyor görüntüsü vermeliydi. Ace'in veya luffy'nin şu an için düşmanı olarak görülmese de Sabo'nun bariz düşmanı dünya hükümetidir. Buna yaraşır bir savaşçı gibi davranması daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Luffy ve ace birbirinin aynısı gibi ama bu adam hep onlardan farklı biri olacak gibi gelmişti bana. Yanılmışım. Sadece ace gitmiş yerine bu gelmiş.
Fazla devrimsel/solcu düşünmüşün bu konuda. Bir çoğun hoşuna gitsede hitap ettiği kitle siyaset ile pek ilgilenmeyen bir kitleye sahip. Shonen yerine Seinen bir seri olsaydı bu cümle giderdi ama shonen'e olmaz bence. Türkiyede olsa bu cümleden sonra oda hapse bile atılırdı hatta japonyayı bilmiyorum :D.

Dragon şimdiye kadar naptı?Luffy'yi kurtardı,Sabo'yu kurtardı,Devrimcilerin merkezinde 2-3 sahnesi oldu.Birinde Ivankov Dragon'a hep oraya bakıyorsun yoksa o tarafta bıraktığın bi ailen mi var dedi,Diğerinde Luffy'ye karşılacağımız gün gelecek dedi.Eee sonra nolacak?Dragon ölecek. Dragon'un misyonu bu mu ?2-3 velet kurtarmak bi de Sabo yerine geçsin diye ölmek.Hiç sanmıyorum.Dragon devrimi başlatacak ve Lider olarak devrimcilerin başında bulunacak.Ve eğer ölürse de bu ölüm Wb'ninkine benzemeyecektir.Dragon düşmanlarından kol ve ya bacak almaz.Ölse bile yanında kişi ya da kişileri de götürecektir.Oda'nın Dragon hakkında öldüreyim de yerine Sabo'yu geçireyim diye düşündüğünü sanmıyorum.

Fazla devrimsel/solcu düşünmüşün bu konuda. Bir çoğun hoşuna gitsede hitap ettiği kitle siyaset ile pek ilgilenmeyen bir kitleye sahip. Shonen yerine Seinen bir seri olsaydı bu cümle giderdi ama shonen'e olmaz bence. Türkiyede olsa bu cümleden sonra oda hapse bile atılırdı hatta japonyayı bilmiyorum :D.
Aslında shounen değil de direkt olarak one piece üzerinden değerlendirme yapmak gerekiyor sanırım. Naruto da bir shounen ve onda böyle bir çıkış sırıtmazdı . Her ne kadar naruto seinene daha yakın olsa da... Bütün bunlara rağmen yine de kafası karışıyor insanın. Nihayetinde bir devrim ordusu var ve birçok krallığı indirmiş durumda. Liderleri dünyanın en çok aranan adamı ilan edilmiş. Çok büyük bir tehdit olduğu açıkça gösterilmiş. Ne var ki sabo hafızasını yitirmemiş olsa orduyu bırakıp savaşa gidecekmiş gibi görünüyor. Olsalarla yapsalarla dönmüyor elbette bu evren ama bu ihtimal yine de söz konusu. Bu kadar ciddi bir durum söz konusuyken acaba Oda ne düşünmüştür de iş bu noktaya gelmiştir.

Sanji ve Garp'ı görememek üzdü . Özellikle Garp'ı merak ediyorum ne yapıyor ne planlıyor . Bölüme geleceksek Fena değildi , tayfa konusunda ise Jinbei varken Bellamy .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık