Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 793: Kaplan Ve Köpek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cedric

Şuanda ne Luffy, Lav ittifakının Kaidou'yu ne de Kid, Hawkins ve Apoo ittifakının Shanks'ı, yani bunların bir yonkou alabileceğini düşünmüyorum, şuan için hayal. Bana göre olasılığı yüksek olan ihtimal ise, bütün novaların bir şekilde bir araya gelip bir yonkouya saldırmaları olur. O yonkou ise ( Luffy ve Kid'in münasebetleri olduğu kişi) Big Mom'dır.
http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/0793/10 Bu sayfada, ' Neyseki aynı şeyi hedeflemiyoruz, karşı karşıya gelseydik büyük zarar ederdik ' demeleri niyeyse bunların yollarının kesişeceklerini düşünmeme yol açıyor. İki ittifakın bir yonkou alabileceğini düşünmek bana göre daha makul. Şuan için yonkou koltukları dolu, iki ittifakın sayesinde biri boşalırsa işlerin daha renkleneceğini düşünüyorum.
Aksi halde, yani göründüğü gibi olsa herkes kendi bildiğine yürüse komik olmaz mı ? 2 yıl önce Kuma olayını saymıyorum, Kizaru'nun neler yaptığını da yani demem o ki 2 yıllık adamlar çıkıp en tepede ki adamları indirmeye çalışmaları ? Yıllarca koltuklarını korumuşlar, toprak, nam yapmışlar, herkesin korktuğu bildiği kişiler olmuşlar, 2 yıllık adamlar gelip o koltuktan o ünvandan aşağı edecekler ? 2 yıllık süre yeterli mi ?
Bazı arkadaşlar Luffy ve Law'ın Kaido'yu alabileceğine diğer kısım ise Kid ittifakının Shanksı alabileceğini söylüyorlar. Bir kısım Kaidoya diğer kısım Shanksa yürüyecekse kesinlikle dışardan destek şart, Luffy'nin o power upı var zaten , Kidlerinde Teach desteği olursa olabilir. Diğer taraftan bu iş bu kadar kolaysa, denizciler her gün yonkou avlıyor olurdular. Bir de buz dağının görünmeyen bir kısmı varmış öğrendiğimiz kadarıyla. Oda işini iyi biliyor, öyle bir olta attı ki, ortalık sazan avına döndü.

Charles Vane

Mangapandadan okumustum ilk turkce ceviriyi okuyunca yeni bolum okumus gibi oldum kid apoo hawkins ittifaki shanks in sonunu getiremez muhtemelen shanks in sonu karasakalin ellerinden gelecek big mom ile hasir sapka tayfasinin catisacagini da dusunmuyorum bir sonraki arc kaido ile olur bence

Fuji adadaki herkesi öldüremez öldürürse manga biter ama şu durumda elinden kaçırmaması lazım.
Ace dirilse de Ace in hikayesini izlesek :fool:

Kaido ile big mom ı pek bilmiyoruz ama apo-hawkins-kid üçlüsü için en kolayı shanks gibi duruyor. Kid shanksın kılıcını çekemez ama en azından biraz titerek hedef saptırabilir apo kizaruya yaptığını yapsa zaten pert :/ Tabi 1 2 arc ötede bunlar.

Şu Kidd'in Shanks'ın kılıcını saptırması çok saçma öyle bir şey olmayacaktır. YAni meyesi ile savunma yapar saldırı gücünü geliştirir. Ama kılıcı saptırmak nedir ya. Saptırıyorsa elinden de alır zaten. Haki diye bir kavram ar seride.

Shanks'ı seçmelerinin mantıklı bir açıklaması var sanırım. Önce Kizaru-Hawkins olayını hatırlayalım. Hawkins bugün ölmeyeceğini görüyor ve sülalem raad modunda amiral karşısında duruyordu. Kizaru değilde Akainu olsaydı orada 1 tane supernova kurtulamazdı eminim.
Herkes aynı şeyi düşünmüştür mutlaka hedef seçerlerken Hawkins'in görülerinden faydalanmışlardır. Shanks kötü birisi değil rakibini yense bile öldürmeyeceğini düşünüyorum extra sebepler olmadığı sürece. Ama Kaido-Bigmom-Teach öyle değiller. Teach gördüğü yerde öldürür meyvelerini alır bunların. Kaido canavar lakaplı adam. Bigmom ise şeker için bile ada yok ediyor. Peki ya Shanks?

Bu şartlar altında tabiki Hawkins'in görüsü Shanks iyi adam hoş adam pervasızdır, iki tokat atar sizi evinize geminize yollar diye mesaj çakmıştır ama bunlar bu olayı shanks yenme oranı en yüksek yonkou diye algılamıştır.

scorwer

Arkadaşlar time skip up tan önce büyük savaşı bitiren, Donanmayı durduran , lufynın savastan kacmasını saglayan; wb , ace ve diğer cesetleri alıp götüren , şhanks gidipte 3novaya kaybetmez bence şhanks hakıde ustalasmıs bı ınsan meyve gücü pek etkılı olmucaktır , kid in ittifakı ağır hasar alır shanks a karsı olurlarsa teach yardım eder dıyenler var teach meyvesı olmayan bı yonkou ıle ugrasmaz diye düşünüyorum yani ittifak shanksa karsı tek basına cıkarsa kazanma olasılığı %30 NOT: ( shanksın kılıcı kairoseki den yapılmışsa eger; kidin gücü pek etkili olmaz dıye dusunuyorum + bide haki faktörü var)

Shankslari da yemege davet etmeyecekler zaten, orada arkadaslari tehlike altina girecek, yeri gelirse acimazlar, shanks melek degil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık