Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 787: 4 Dakika Kala

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    143
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Of ya, zamanin dolmasina 3, Luffy'nin güç toplamasina 4 dk var. Sonu gerçekten çoook iyiydi! Ve Dofy hala ayakta ama son sayfadaki kuş kafesindeki açikliklar belki de Dofy'nin güç kaybettiğini gösteriyordur.

Tartışmaya neden olan yorumları ve alıntıları kaldırdım. Bölümü tartışın arkadaşlar. Ayrıca yorumlarda kullanılan ifadelere de dikkat edelim lütfen.

Roronoa Zoro

Merhaba, yeni üye oldum^^ Umarım iyi vakit geçiririz.

Bölümüm yorumum:

1. Kapakta zoro san var. Bir taiko davulunu çalıyor. Muhtemelen daha sert vurmak için koka yapmış.
2. Sabo san'ın vuruşundan sonra burges san yere düşüyor fakat etkilenmemiş. Bir kişi yere düştü diye eziklenmemeli. Ardında burgess san, sabo san'a saldırıyor. Salladığı yumruk bir şok dalgası yaratıyor. Ve arka taraftaki molozları etkiliyor. Sabo san'ın mera merayı aldığını bildiği halde saldırıyor. Buradan burges san'da zırh hakisinin olduğu kanıtlanmış oldu. Sabo san dragon claw yapıyor. Fakat fark şu:. Kolunu ateş yapıyor elini ise normal. Ve koldan bileğini sürekli döndürüyor. Luffy san'ın rifle saldırının dragon claw veriyonu. Bunun sonucunda burges san havada ters dönüyor ve geriye doğru uçuyor. Muhtemelen animede havada dönerek uçacaktır. Sabo san, dof san'ı tutmaya gitse, burges san kesinlikle luffy san'ı öldürür. Bu yüzden mecburen burgess san'ı tutmak zorunda.

3 - Burges san'in sırtında meyve desenli bir şey var. İçinden şeytan meyveleri olabilir. Acaba pika san'ın meyvesini aldı mı diye düşünmüyor değilim. O meyvenin gücünü görmüş olmalı. Law san'ı öldürmeye gitmedi, çünkü onu da cavendish san koruyor. Risk almak istememiş veya ilgisini çekmeyen bir meyve olabilir. Bundaki sebep, kendi dövüş stiline uygun bir meyve araması. Kaba kuvvetle dövüştüğü için, elmas, çelik, taş, lastik gibi bir meyve ona daha çok gidecektir. Ateşi ise logia olduğu için tercih ediyor muhtemelen. Burgesin lawın meyvesinin peşinde olmamasının sebepleri:

a- Tayfasındaki herkes meyve yedi,onlar artık meyve yiyemez.
b- Kendi dövüş tarzına uymuyor.
c- Gene de öyle güçlü bir meyveyi alıp kimsenin kullanmasına izin vermemesi avantaj sağlardı.

4 - Doflamingo san'ın 1 vuruşluk canını kalmadığını sendelese de anlamış olduk. Zira en güçlü 3 teknikten birisi parazit, diğeri kafes ve son olarak uyanış hala aktif olarak kullanılıyor. Bu adamın dayanıklılığı muazzam. Kalan enerjisi çok az olsa bile uyanış yapabilecek seviyede. Bir leo bazukaya gider şuan. Luffy san ise son vuruşu bazuka yerine yumrukla yapacaktı. Yumrukla inecek gibi hiç durmuyor.Luffy san'ın sözüne güvenemeyiz. Zira leo bazukadan sonra işinin bittiğini düşünmüştü. Ama düşündüğü gibi olmadı. Gene sağlam bir leo bazuka vurmalı bence.

5 - Sonraki sahnede zoro san'ı görüyoruz. Daha önce görmediğimiz bir şeyi ilk kez zoro san'ın yaptığını görüyoruz. Kılıcını luffy san'ın da haki kaplamadan önce söylediği gibi buso haki diyerek kaplıyor. Fakat bir fark var. İlk defa koka kaplı bir silahın üzerinde siyah kokanın dalgalandığını görüyoruz. Zoro san'ın hakisi kılıcından taşıyor. Daha önce smoker san juttesini kokalamıştı ama hakisi jutteden taşmamıştı. Vergo bambuyu kokaladı ama hakisi taşmadı. Üstelik vergo tüm gücüyle full beden kokaya geçip law san'a saldırmıştı. Hakisinin taşmasından dolayı zoro san'ın hakisinin vergo'dan yüksek olduğu ortaya çıkmış oldu. Zaten pika san'a tek çok kolay tek atmasından şüpheler oluşmuştu. Bu bölümde o şüphe ortadan kalktı.

6- Zoro san tellere ulaşmış. İlk defa kaybolmadan bir yere gittiğini görmek güzel. Burada sanıldığının aksine samuraylardan hiç yardım gelmediğini görüyoruz. Zİra en son sahnede sadece zoro san ve cücelerin telleri durdurmaya kalktığını görüyoruz. Cüceler deniztaşı kaplı fabrikayı itiyorlar. Çünkü herşeyi kesen ipler deniz taşını kesemiyor. Aynı teller zoro san'ın kılıcını da kesemiyor. Bazı kişiler zoro san'ın telleri kesemediğini söylüyor. Hayır! zoro san telleri kesmeyi denemiyor. Çünkü kesmesi halinde teller yukarıdan aşağıya düşecek kaçmak imkansızlaşacak. Ayrıca zoro san'ın isterse telleri kesebileceğini öğrenmiş olduk. Çünkü herşeyi kesen teller zoro san'ın kılıcını aşamıyor. Aynı teller insanları, binaları, top atışlarını hatta amiralin meteorunu da kesmişti. Kafesin adada kesemediği 2 şeyden birisi deniz taşı diğeri zoro! Kinemon ve kanjuro san telleri kesmeyi henüz denemiş değiller. Zoro san'ın zırh tipi hakiye yatkın olduğunu biliyorduk. Ve aynı zoro ben herşeyi keseceğim diyor. Aynı zoro hakim yeterse keserim demişti. Herşeyi kesebilmesi için zoro'nun herkesten daha yüksek hakiye sahip olması gerekir. Seri sonunda ne konumda olduğunu göreceğiz.

7 - son sayfadan önceki sayfada aynı devmi bilmiyorum ama bizim şu dev bölümün başında uyanışla yerde yatarken ayağa kalkmış. Adada bildiğim başla dev yoktu. En son sayfada burgess san'ın dirseğini koka kapladığını görüyoruz. kafesteki patırtılar da neyin nesi?

Biraz uzun oldu ama olsun.

Olay mı çıktı yoksa? :(
Neyse, Sabo'nun kin gütmeme mevzusunda ona hak vermediğimi bir daha belirtiyim. Ace de Sabo gibi düşünüyordu ama bu Luffy'nin umrumda değildi. Şimdi bilse ki Sabo'nun başına böyle bişi geliyor ve ölecek gene gider kurtarmaya. Sabo da gerçek kardeşliğin ne olduğunu Luffy'den öğrenmiş olmalı ki artık Luffy'yi koruyacam ayaklarına yatıyor.

Olay mı çıktı yoksa? :(
Neyse, Sabo'nun kin gütmeme mevzusunda ona hak vermediğimi bir daha belirtiyim. Ace de Sabo gibi düşünüyordu ama bu Luffy'nin umrumda değildi. Şimdi bilse ki Sabo'nun başına böyle bişi geliyor ve ölecek gene gider kurtarmaya. Sabo da gerçek kardeşliğin ne olduğunu Luffy'den öğrenmiş olmalı ki artık Luffy'yi koruyacam ayaklarına yatıyor.
Evet , adamın pek atarlıymış
Hayalleri doğrultusunda ölmek ile kardeşi korumak arasında hala fark olduğunu düşünüyorum :/

@Züleyha
Zoro ne yöne koşarsa koşsun tellere ulaşırdı zaten ama tellere kendi gitmedi, kuşun sırtında gittiler.
Ayrıca diğerlerini yardıma çağırdı ve beraber durdurmaya çalışıyorlar kafesi. Aksi halde sadece kendisine ittirin demezdi.
Dev konusunda ise çizim benzerliği seni yanıltmış olmalı. Hajrudin değil ilki.

LastiktenAdam

Ben de bu kesebilirdi de insanların üstüne düşer diye kesmedi muhabbetini anlamıyorum. Şimdi Dof bilincini kaybedince teller insanların üzerine düşmeyecek mi sanki? (Yani düşmezse saçma değil mi?) Sonuçta fiziksel bir şey büyü gibi yok olup gidecek değil ya.

Ben su buso.haki tasma olayini anlamadim nedir yani bu tasma b.h nin üst seviyesimi.
mantikli bi aciklama yaparsaniz sevinirim.

Tsk,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık