Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 778: Beş Numaralı Taktik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpamis

Bir ihtimal. Ama sadece bir ihtimale dayanarak vs. kazanılmaz kanısındayım :hmm:

@ Alpamis

Niye anlamadın la :) Zoro gatling tarzı saldırılardan kurtulan biri diyorum. Hem de zayıf görülen kenb. hakisine rağmen. Mingo haydi haydi kurtulur diyorum.

Bu arada hangi adadan bahsediyon sen :D
Tamam da ne zaman sıyrıldı. Luffy ile öyle bir pozisyona düstümü ki Zoro ? Şu ada büyüklügünde ki Gemiyi parçalıyordu adam. Epey büyük bir alana etki yapıyor o saldırı.:)

Buraya da yazayım. Luffy'nin hiçbir gatling saldırısı Mingo üzerinde işe yaramaz. Jett gatling'den tutun, elephant'ına, kokalı gatling'ine kadar.. Hiçbir tanesi. Bu tür saldırılardan kenb. hakisi az dediğiniz Zoro sıyrılıyorsa Mingo gözü kapalı sıyrılır o zaman ?

Bu teknikler ancak savaş sonlarına doğru, darbelerden kaçabilmesini sağlayacak kenb. hakiyi kullanamadığı zamanlarda, rakibin epey yıprandığı zamanlarda kullanılacak saldırılar.

Hele ki g3 falan tam komedi olur Mingo karşısında. Kamyonla ferrariyi yakalayıp ezmeye çalışmak ne kadar mümkünse g3 lerin Mingo'ya zarar vermesi de o kadar münkün.

Luffy tüm tekniklerini aşmak zorunda Mingo karşısında. Farklı bir şeyler lazım. Yani uzun lafın kısası, Luffy meyvesi ile değil hakisi ile yenecek bence Dof'u. Öyle bir meyve, öyle bir saldırı tarzı karşısında Mingo ancak kahkaha atar :)
Elephant Gatling gözünde bir 1080p kadar olmasada etkili bir saldırı :/ zaten sarayın içindeler Elephant Gating yapsa orada kaçacak yeri olmaz dofun

Prensen Shirahoshi bile o saldırı devam ederken saldırın önüne atlayıp yaralanmıyor. Doflamingo sıyrıldığı gibi Luffy'i keser.
Yorgunken yapılcak saldırı o gidip ada büyüklüğünde yumruk yapmıyor adam sıyrılabilir yani.

Roronoa Zoro

Tamam da ne zaman sıyrıldı. Luffy ile öyle bir pozisyona düstümü ki Zoro ? Şu ada büyüklügünde ki Gemiyi parçalıyordu adam. Epey büyük bir alana etki yapıyor o saldırı.:)
Sen şu sahneden bahsediyorsun :

Ama yanlış değerlendirmişsin. Noah ada büyüklüğünde olabilir. Ama Luffy'nin gatlinginin etki ettiği alan kısım kısım. Yani bölüm bölüm parçalıyor gemiyi. Bir anda tek bir saldırı ile parçalasa dersin ki ada büyüklüğündeki gemiyi bir teknikle parçaladı. Ama öyle bir şey yok orda. O gemi 300 metreyse, Luffy sadece 50 metresine gutling yağdırıyor diyelim. Geminin çok büyük bir kısmı hala sapasağlam göründüğü gibi.

Edit : Shiraoshi bile saldırı devam ederken arasından geçiyor la :D

Zoro'yla Luffy öyle bir duruma düşmedi la. Ben de zaten gatling tarzı saldırılardan kurtuluyor dedim. O da şu sahne :

2:22 den itibaren.

[video=youtube;D0eAI4-810E]https://www.youtube.com/watch?v=D0eAI4-810E[/url][/video]

Kuma'nın şu saldırısı da hemen hemen aynıdır herhalde Luffy'nin gatling'iyle. Daha yavaş olsa bile bu zaten 2 yıl öncesi. 2 yıl sonra Mingo gibi bir adam daha hızlısından da sıyrılabilir rahatça.

Alpamis

Prensen Shirahoshi bile o saldırı devam ederken saldırın önüne atlayıp yaralanmıyor. Doflamingo sıyrıldığı gibi Luffy'i keser.
Yorgunken yapılcak saldırı o gidip ada büyüklüğünde yumruk yapmıyor adam sıyrılabilir yani.
Yahu Mangaka dikkat etmiyor bile. Shirahoshi teslim olmuş bir sekilde yumrukların karşısına geciyor. Bir yumruk bile isabet etmiyor. Kaçmak için bir çabası bile yok Shirahoshi' nin. Manga sayfasını atabilir misin ?

Roronoa Zoro

Yahu Mangaka dikkat etmiyor bile. Shirahoshi teslim olmuş bir sekilde yumrukların karşısına geciyor. Bir yumruk bile isabet etmiyor. Kaçmak için bir çabası bile yok Shirahoshi' nin. Manga sayfasını atabilir misin ?
Kendimden emin olmak için bir daha baktım:
Saldırı alanında bile değil prenses, Luffy farkedince duruyor zaten.

Alpamis

Sen şu sahneden bahsediyorsun :

Ama yanlış değerlendirmişsin. Noah ada büyüklüğünde olabilir. Ama Luffy'nin gatlinginin etki ettiği alan kısım kısım. Yani bölüm bölüm parçalıyor gemiyi. Bir anda tek bir saldırı ile parçalasa dersin ki ada büyüklüğündeki gemiyi bir teknikle parçaladı. Ama öyle bir şey yok orda. O gemi 300 metreyse, Luffy sadece 50 metresine gutling yağdırıyor diyelim. Geminin çok büyük bir kısmı hala sapasağlam göründüğü gibi.

Edit : Shiraoshi bile saldırı devam ederken arasından geçiyor la :D

Zoro'yla Luffy öyle bir duruma düşmedi la. Ben de zaten gatling tarzı saldırılardan kurtuluyor dedim. O da şu sahne :

2:22 den itibaren.

[video=youtube;D0eAI4-810E]https://www.youtube.com/watch?v=D0eAI4-810E[/url][/video]

Kuma'nın şu saldırısı da hemen hemen aynıdır herhalde Luffy'nin gatling'iyle. Daha yavaş olsa bile bu zaten 2 yıl öncesi. 2 yıl sonra Mingo gibi bir adam daha hızlısından da sıyrılabilir rahatça.
Ama bahsettiğin saldırı Luffy nin gatling pistolü ile örtüşür. Kapladığı alan balımından epey büyük. Sence Zoro' nun Kuma' nın saldırılarından korunduğu gibi Elephant gatlinden kaçabilir mi?

http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/647/8
http://mangayurdu.com/oku/One_Piece/647/9
Yanına kadar geliyor işte. Demek ki takip edilebiliyor. Dofi çok rahat sıyrılır.
Doflamingo yerde tökezlerken filan yapçan bunu dinçken yaparsan birşeye yaramaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık