Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 778: Beş Numaralı Taktik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seri bize şu an aksini söylüyor işte.Cc vergonun hakisini aşacak adam yok kazanamazlar diye bağırıyor.Doflamingo mekanizmayı bildiği için vergoyu yenemezsin diyor.Tek bilmedikleri şey rakibin daha güçlü haki kullanabileceği.Normal şartlarda beklenen kesememesi ve direk yenilmesi.İşleyiş bu şekilde olduğu için zaten Pica direk öne atılıyor kesilmem diye.Zoroda hakin benden yüksek olsa kesemezdim ancak demeye getiriyor.

Shounenlerde bu muhabbet hiçbir açıdan farklı değil.Ki,reiatsu,çakra vs adını ne koyarsan koy fazla olan az olana baskın çıkıyor.Kısaca yaşam enerjisi esasında.Torikoda da yaşam enerjisi hücreyle alakalı.HxH farklı diyorlar bilmiyorum ama en fazla ne kadar farklı olacak,hiç sanmıyorum.
Toriko'yu diğer serilerle aynı kefeye koyma. Güç, Toriko'da mutlaktır. Güçlü olan daima kazanır, serinin tamamında farklı güç unsuru söz konusu değil yani. Bleach bir nebze reiatsu dışında başka etkenleri de içeriyor. Naruto, OP ve HxH ise çok çeşitli güç unsurlarına sahip seriler. Yani Hakisi, Neni, Çakrası üstün olan her zaman kazanacak diye bir olay yok.

Haki seviyesi önemli de diğer faktörler de çok önemli Zoro'nun o lafı söylemesi artık onu durduracak tek şeyin haki olmasındandır büyük ihtimalle. Yoksa mangada aksini iddia eden her şeyi hakiye bağlayan bir durum yok. Ama tabi hakinin bu serideki en büyük güç unsuru olduğunu da göz ardı etmemek lazım. Ön plana çıkartılması normal
Böyle bir şeyin olmadığı defalarca kez dile getirildi mangada. Güç - Hız - Dayanıklılık - Haki - Meyve. Bunların herhangi birisinde üstünsen yürür gidersin, bu kadar basit. İlle de haki diye bir olay yok.

Toriko'yu diğer serilerle aynı kefeye koyma. Güç, Toriko'da mutlaktır. Güçlü olan daima kazanır, serinin tamamında farklı güç unsuru söz konusu değil yani. Bleach bir nebze reiatsu dışında başka etkenleri de içeriyor. Naruto, OP ve HxH ise çok çeşitli güç unsurlarına sahip seriler. Yani Hakisi, Neni, Çakrası üstün olan her zaman kazanacak diye bir olay yok.

Böyle bir şeyin olmadığı defalarca kez dile getirildi mangada. Güç - Hız - Dayanıklılık - Haki - Meyve. Bunların herhangi birisinde üstünsen yürür gidersin, bu kadar basit. İlle de haki diye bir olay yok.
Kusura bakma da en büyük güç unsuru haki tabiki .Bunun içinde ne halta yaradığını daha öğrenemediğimiz Kral haki de giriyor Busoshoku da . Haki en büyük güç unsuru olmasaydı ,Yeni Dünya'da da Logialar Kami olurdu. Tek başına Haki herşey değil ama en büyük kıstas haki. Haki=Ruh gücü. Diğer serilerden en önemli şeyin bu olduğunu bilmiyoruz sanki :) Tayfa Yeni Dünya için power up larını haki üzerine almışken hemde :)

Law birkaç kez kurtarır Lufffy'i daha tam olarak Dof'a bile denk olamaz bence keza Dof ve Mihawk arası seviye farkı ne kadar belli değil.
Tabi o manga sayfasına göre yorumlarsak...
Dofu yenen bir Luffy varsa ki görünen köy o yola gidiyor. Doflamingo ile de denktir ama tabiki yenilmez. Aralarındaki mücadele zorlu geçer . Mihawkı yener yenmez birşey demedim. Sıralamaya göre konuştum sadece. Güç sırasına göre gidiyordur muhtemelen. 7.schicbukai de en güçlüsü çıkacak diye düşünüyorum.

Kusura bakma da en büyük güç unsuru haki tabiki .Bunun içinde ne halta yaradığını daha öğrenemediğimiz Kral haki de giriyor Busoshoku da . Haki en büyük güç unsuru olmasaydı ,Yeni Dünya'da da Logialar Kami olurdu. Tek başına Haki herşey değil ama en büyük kıstas haki. Haki=Ruh gücü. Diğer serilerden en önemli şeyin bu olduğunu bilmiyoruz sanki :) Tayfa Yeni Dünya için power up larını haki üzerine almışken hemde :)
Çok tuhaf bir yorum olmuş bu. :) Haki olmasa yeni dünyada logia kami olurdu ne demek ? BB ve 3 Amiral Logia yeteneğe sahipken bu cümle serinin mantığına küfür etmek gibi bir şey. Diğer hangi seride ruh gücü en önemli şey ayrıca merak ettim. :) Tayfada haki eğitimi alan sadece Luffy var, diğerleri kendi branşlarında eğitim aldılar, şu anda hakileri ya yok ya çok zayıf yahut da yavaş yavaş uyanıyor daha.. :) Mangada bastıra bastıra çizilen 5 tane güç unsuru var ;

Fiziksel Güç ; Elizabello'nun Kral Yumruğu. Luffy salt fiziksel güçle haki kullanan yılan kardeşleri dövüyor.
Hız ; Hakuba'nın Kamaitaçisi. Hakuba o kadar hızlı ki, 19 kişiyi aynı anda tekliyor, içlerinde k.haki kullanıcısı Rebecca da var.
Dayanıklılık ; Bobby Funk. Hakili balta Bobby'nin sırtında kırılıyor.
Şeytan Meyvesi ; Yonko BB. CC 3 hakili Luffy'yi bayıltıyor, Sugar 2 hakili Çinjao'yu oyuncağa çeviriyor.
Haki ; Shanks. Muhtemelen 3 haki kullanıcısı çıkacak Yonko.

Bir vs tartışacaksanız bu güç unsurlarının hepsini masaya yatırmanız gerekiyor. Misal daha önce de yazmıştım yine yazayım;
Yonko WB vs Yonko Shanks olsun.

Fiziksel Güç ; Shanks iki koluyla bisentoya abanmış WB'nin tüm ağırlığını tek koluyla tutabilecek kadar güçlü. 0-1
Hız ; Shanks henüz gemisi ortalarda yokken Coby'i kurtaracak kadar hızlı. 0-2
Dayanıklılık ; WB sayılamayacak kadar yara almasına rağmen ölmek bilmeyen bir canavar. 1-2
Şeytan Meyvesi ; Birisinde Gura Gura var, diğeri meyvesiz. 2-2
Haki ; İkisinde de üç tip haki var. 2-2

Sonuç ; İkisi de Yonko ve tam anlamıyla denk karakterler. :)

Çok tuhaf bir yorum olmuş bu. :) Haki olmasa yeni dünyada logia kami olurdu ne demek ? BB ve 3 Amiral Logia yeteneğe sahipken bu cümle serinin mantığına küfür etmek gibi bir şey. Diğer hangi seride ruh gücü en önemli şey ayrıca merak ettim. :) Tayfada haki eğitimi alan sadece Luffy var, diğerleri kendi branşlarında eğitim aldılar, şu anda hakileri ya yok ya çok zayıf yahut da yavaş yavaş uyanıyor daha.. :) Mangada bastıra bastıra çizilen 5 tane güç unsuru var ;

Fiziksel Güç ; Elizabello'nun Kral Yumruğu. Luffy salt fiziksel güçle haki kullanan yılan kardeşleri dövüyor.
Hız ; Hakuba'nın Kamaitaçisi. Hakuba o kadar hızlı ki, 19 kişiyi aynı anda tekliyor, içlerinde k.haki kullanıcısı Rebecca da var.
Dayanıklılık ; Bobby Funk. Hakili balta Bobby'nin sırtında kırılıyor.
Şeytan Meyvesi ; Yonko BB. CC 3 hakili Luffy'yi bayıltıyor, Sugar 2 hakili Çinjao'yu oyuncağa çeviriyor.
Haki ; Shanks. Muhtemelen 3 haki kullanıcısı çıkacak Yonko.

Bir vs tartışacaksanız bu güç unsurlarının hepsini masaya yatırmanız gerekiyor. Misal daha önce de yazmıştım yine yazayım;
Yonko WB vs Yonko Shanks olsun.

Fiziksel Güç ; Shanks iki koluyla bisentoya abanmış WB'nin tüm ağırlığını tek koluyla tutabilecek kadar güçlü. 0-1
Hız ; Shanks henüz gemisi ortalarda yokken Coby'i kurtaracak kadar hızlı. 0-2
Dayanıklılık ; WB sayılamayacak kadar yara almasına rağmen ölmek bilmeyen bir canavar. 1-2
Şeytan Meyvesi ; Birisinde Gura Gura var, diğeri meyvesiz. 2-2
Haki ; İkisinde de üç tip haki var. 2-2

Sonuç ; İkisi de Yonko ve tam anlamıyla denk karakterler. :)
Güzel bir Wb vs Shanks analizi olmuş katılıyorum.
Zoronun picayı kesmesi şöyle de olabilir.Koka olmasına rağmen haki seviyesi pica ile eşittir ama fiziksel yada kesiş gücü daha fazla olduğu için kesebilmiştir.Aynı sertlikte iki nesne birbirini çizebilir belki de bu yüzden.İlla haki seviyesi picadan yüksek olduğu için kesti diyemeyiz aslında.Tabii değişkenler çok fazla olduğu için net bir açıklama olmadan yorumda kalıyor.

Roronoa Zoro

E. Oda'nın bence en iyi yaptığı şey Haki meretini fantastik bir ürün olarak bize sergiliyor oluşu. İnsanların bilim kurguya kaçıp matematik işlemi yapma hevesinde oluşu beni şaşırtıyor açıkçası. Mistik bir şey olarak kalsın işte ne güzel.

hımm güzel bölüm . tahminimce arc bitimince sanji ve geri kalanlarla ilgili bir bilgi gelecek . olaylar punk hazard a olduğu gibi başka adaya yönelecektir.. yada aniden çıka gelir mantıklı değil.. neyse bitiyor şükür kaç sene olduya bu adaya geleli tayfa ???
rio kitabesi tüm kitabelerin birleşimiyle oluşan bir tarih parçası diye söylüyordu robin.. jimbei nin bulduğu sadece bir kitabe...

Jinbe büyük ihtimal şu taşı (phonogılıf mıdır nedir) onu bizimkilere getirip tayfaya gelecek ulan kahretsin ya gelmez diye düşünüyordum :/

Ben bu B. hakiyi geçme geyiği nedir tam olarak anlamadım. B. Haki kullandıysa bir şahıs, onu geçmenin tek yolu daha güçlü B. Haki mi?
Ne yani, şimdi Roger çıksa Koka yapsa kimse dokunamayacak mı? Tek etken B. haki değil. Güç,hız,teknik... B. haki bu 4'ünden sadece biri. Bir şahıs B. hakisine güveniyorsa çıkar ve der ki: "Geç bakalım geçebiliyorsan". Bu demek değil ki geçmenin tek yolu daha güçlü bir B. Haki. Luffy Amazon Lilly'de ağzına ağzına vurdu yılan kardeşlerin, B. Hakisi mi vardı sanki.
Luffy'nin vücut sertliği 5, hakisi de 5 etti 10. Law'un kesiş gücü 11. Luffy muck. Bu kadar basit.

@alpamis
He he diyecem ayıp olacak, Bellamy saf güç+haki ile aştı Law da kesiş gücünü haki ile artırıp keser. Utanmasan Bellamy aştı ama Law aşamaz diyeceksin :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık