Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 778: Beş Numaralı Taktik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpamis

Ahaha kevgir ha ahaha

Law'u kevgire çevirmek kolaydır doğru ama onun kesişlerinden korunacak b.hakin varsa. Dof korunabiliyor güle oynaya dövüyor. Law garip bir adamdır, yenerse tek vuruşta yener, yenilirse de muhtemelen doğru dürüst hasar veremez çünkü kesişleri gidince geriye mes ve counter shock kalıyor. Ee yenildiğine göre mes de yapamamış demektir. Kaldı counter shock. Ya hero ya mero adamı biraz. Ama Luffyde ondan korunacak bir b.haki yok, o önce Bellamy'e dayansın. Luffy hızı ile yenmek zorunda ki bu da kolay değil. Smoker da hızlıydı bayağı emme.

Öncelikle adamda değişim diye bir teknik var, bununla kolayca sıyrılıyor. Bknz: Smoker gırtlağına yapıştığında kurtuldu, Smoker gatling yaptığında kurtuldu, Dof'un saldırısından kurtuldu, Diamante Luffy ile ona saldırı yaptığında gene yaptı değişimi. Tabi sadece savunmada işe yarayan bir teknik değil, birden arkanda bitip seni kesebilir. Luffy vurduğunda ne oluru konuşalım. Bir kere g3 vurması zor değişim yapan adama, g2 jet yapar ki Law çok dayanıklı fazla koymaz bir, ikincisi koka ile Dof'tan korunmuştu, Luffy'e karşı da kullanıp hasarı azaltır iyicene. Ama Luffy'nin hasarı azaltma şansı yok çünkü hasar alma yok, bölüyor adam ve bitiyor. Kendini birleştirir demişsin :D Radyo knife diye tekniği var adamın 'her türlü' yeteneği birkaç dakika engelliyormuş ki bu süre Luffy'i öldürmesi için yeterli. Avantaj Law'da iken ne hikmetse Luffy kevgire çeviriyor :) Law'un kazanma şansı %50'den aşağı değil. Diyen ya Luffy fanıdır ya da Law'u iyi analiz edememiştir.
Luffy i yere vurmak moda olmuş.

Shanks ve serinin ileri gelenlerinin full beden kokaya ihtiyacı yok ki adamlar da kapı gibi haki bariyeri var sadece saldırırken Koka kullanabilir ki bence böyle birşey de olmayacak farklı birşeyler bulur oda efendi.

@Phoenix
Hacı güzel yazmışsın,dediklerine de katılıyorum.Ha yine de şu kısım birazcık kafamı kurcalıyor benim. Dof" O velet h.haki kullanabiliyor,Law'dan bir gömlek yukarıda olabilir." gibisinden bir şey söylemişti.Belki bu sebepten dolayı arada az bir fark olabilir ama daha bu farka dair en ufak bir şey görmedik.Hatta Law daha güçlü geldi gözüme hep.
H.haki kurtarmaz ki Mustafa. Yani bana sorsalar bir adam var 3 tip hakili ama b.hakisi Law'dan korunacak düzey değil. Başka bir adamda ise iki tip var ve b.hakisi korunacak düzeyde. Hangisi Law karşısında avantajlı diye. Direk derim ikincisi daha avantajlı diye.

Gözüne öyle gelmesi çok doğal zaten
Tek atıcı meyve la. Mesela magma yersin b.hakin iyidir hasar azalır devam edersin ama Law'da devam etme lüksün yok seni kestiyse. Muazzam bir bitiricilik. Ve bu meyve Law gibi zeka fışkıran ve hayvani dayanıklılığı olan birinde daha korkunç oluyor. Sen vuruyorsun o dayanıyor ama o vurunca... Diyorum ki Allah'tan meyve enerji tüketiyor da 7/24 aralıksız kullanamıyor.

H.haki kurtarmaz ki Mustafa. Yani bana sorsalar bir adam var 3 tip hakili ama b.hakisi Law'dan korunacak düzey değil. Başka bir adamda ise iki tip var ve b.hakisi korunacak düzeyde. Hangisi Law karşısında avantajlı diye. Direk derim ikincisi daha avantajlı diye.

Gözüne öyle gelmesi çok doğal zaten
Tek atıcı meyve la. Mesela magma yersin b.hakin iyidir hasar azalır devam edersin ama Law'da devam etme lüksün yok seni kestiyse. Muazzam bir bitiricilik. Ve bu meyve Law gibi zeka fışkıran ve hayvani dayanıklılığı olan birinde daha korkunç oluyor. Sen vuruyorsun o dayanıyor ama o vurunca... Diyorum ki Allah'tan meyve enerji tüketiyor da 7/24 aralıksız kullanamıyor.
2 tip hakiliye örnek direkt amiraller zaten.Law'ın saldırılara çok rahat direnebilirler. Zaten bu konuda verecek bir cevabım yok,h.hakinin tam olarak ne işe yaradığına dair bir bilgi de yok ortada. Sadece biraz kafam takıldı o kadar. :D

Zoro'yu aşırı güçlü gösterdi. Serinin başlarında da Zoro'nun dövüşerini seyredenler onu kaptan zannediyorlardı. Zoro arclarda hep öne atılıyor ve tayfayı koruyordu ve hemen hemen her dövüşünde kan revan içinde kazanıyordu. Alışmışız onun bu tarzına böyle kolay kazanınca yanlış giden bir şeyler var gibi geliyor.
Anlaşılan Oda süpernovalar içinde Luffy'nin yanında ayrı bir güç daha oluşturmak istiyor gibi ama burda Sanji geride kalıyor. Zoro ile Sanji'nin kavgaları eğlenceli :) Franky sayborg olarak ayrı bir üne sahip yani tayfadaki bireyler kendi ünlerine kavuşuyor. Usopp da bu arcta kendi ününü yarattı.
Zoro Amiral gücünde değildir Luffy de değil o seviyelere kadar daha bir sürü seviye vardır. Şu an bir shichibukai ile savaştıklarına göre o seviyedeler desek daha kolay bir anlatım olur bence, Amiral olmayıp da onlar kadar güçlü denizciler vardır.

Ahaha kevgir ha ahaha

Law'u kevgire çevirmek kolaydır doğru ama onun kesişlerinden korunacak b.hakin varsa. Dof korunabiliyor güle oynaya dövüyor. Law garip bir adamdır, yenerse tek vuruşta yener, yenilirse de muhtemelen doğru dürüst hasar veremez çünkü kesişleri gidince geriye mes ve counter shock kalıyor. Ee yenildiğine göre mes de yapamamış demektir. Kaldı counter shock. Ya hero ya mero adamı biraz. Ama Luffyde ondan korunacak bir b.haki yok, o önce Bellamy'e dayansın. Luffy hızı ile yenmek zorunda ki bu da kolay değil. Smoker da hızlıydı bayağı emme.

Öncelikle adamda değişim diye bir teknik var, bununla kolayca sıyrılıyor. Bknz: Smoker gırtlağına yapıştığında kurtuldu, Smoker gatling yaptığında kurtuldu, Dof'un saldırısından kurtuldu, Diamante Luffy ile ona saldırı yaptığında gene yaptı değişimi. Tabi sadece savunmada işe yarayan bir teknik değil, birden arkanda bitip seni kesebilir. Luffy vurduğunda ne oluru konuşalım. Bir kere g3 vurması zor değişim yapan adama, g2 jet yapar ki Law çok dayanıklı fazla koymaz bir, ikincisi koka ile Dof'tan korunmuştu, Luffy'e karşı da kullanıp hasarı azaltır iyicene. Ama Luffy'nin hasarı azaltma şansı yok çünkü hasar alma yok, bölüyor adam ve bitiyor. Kendini birleştirir demişsin :D Radyo knife diye tekniği var adamın 'her türlü' yeteneği birkaç dakika engelliyormuş ki bu süre Luffy'i öldürmesi için yeterli. Avantaj Law'da iken ne hikmetse Luffy kevgire çeviriyor :) Law'un kazanma şansı %50'den aşağı değil. Diyen ya Luffy fanıdır ya da Law'u iyi analiz edememiştir.
Law'ın yenmesi Luffy'yi Mes içinde kesebilmesi demek, başka yolu yok. Luffy Law'ın saldırılarından kurtulabilecek kadar hızlı. G2 çok güzel koyar Law'a. Kokalı bi yedirirse ağzını yüzünü de kırar. Ayrıca Radio knife elektrik kullanıyor. Luffy'ye sökmeyebilir. Hadi işliyor diyelim hakiyle korunabilir. Hatta Luffy saldırıdan kaçabilir.

http://en.wiktionary.org/wiki/radio_knife

Alpamis

Luffy'i yere vurmadım ki? Law'u vurmuşlar ben de dedim durun :D
Haki sadece haki.ile.aşılmıyor. Güzel kardeşim. Bellamy' nin tekniğinin o kokayı aşmasında da epey bir rolü var. Ayrıca saldırı göğüslemeye çalışıyor. Koka da.yapıyor fakat teknik epey güçlü bir teknik.

Oda önceki bölümde bizi saçma sapan düşüncelere sevk etti. Son sayfada Zoronun ağzına kılıç vererek. Çoğu kişi üç kılıcı + bandanayı görünce uçma işinide kendi halledecek gibi düşündü ama olmadı. Zoro üçüncü kılıcı kınına geri soktu sonra tekrar çıkardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık