Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 778: Beş Numaralı Taktik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle ilk siyah kısmı nereden anladın? Adam kesemeyeceğim bir şey yok diyor, Full beden koka yapan adama tek atıyor. Hani böyle çiziktirmiyor, bayağı gömdüğü gibi yamultuyor.
Vergo'dan başlayan kısmı nereden anladın?
Zoro nefretinden olmasın? :D
Sanırım benim yaptıgım haki yorumuna cevap yazdı arkadaş.
Evet öyle düşünüyorum hakisi yüksek olan full koka bir Dof veya herhangi biri eğer Zoro daha düşük hakiye sahipse durdurabilir. Lakin hakinin sabit oldugunu düşünmüyorum. Misal Zoro ciddileşmeden full koka Pica'ya saldırsa kesemezken bandanayı takıp tüm ciddiyetiyle ruhunu adadığında haki potansiyelini artırarak kesebilir gibi.

O Haki kıyasından benim anladığım Pica ile Zoro'nun Haki seviyeleri yakın, ancak Zoro'nun Haki seviyesinden bariz üstün seviyede olan bir rakip onun kesmelerini durdurabilir, muhtemelen Vergo durdurabilirdi, ayrıca Doflamingo kesin durdurur diyebiliriz, Luffy de muhtemelen durdurur. Burgess muhtemelen durdurur, Chinjao muhtemelen, Sai yeni tekniği ile muhtemelen, Sanji'den emin değilim, Sabo durdurur, Amiraller durdurur vesaire...
Yani sana göre Pica full beden haki yapsa dahi serideki en kötü koka kullanıcılarından biri olarak görüyorsun. Yanlış mı anlamışım?

Şu full beden koka olayı belki de basite kaçmaktïr.
Öyle zaten.Rakibin nerene saldırı yapacağını bilmekten aciz olduğun için var olan haki kapasiteni tüm vücuduna yaymakla savunma gücünü azaltıyorsun bir nevi.Halbuki o kapasiteyi saldırı yediğin yere kullansan belki yara almadan kurtulacaksın.Bunun için de sağlam gözler,sağlam k.haki ve bir o kadar da hızlı refleks lazım doğal olarak.

Roronoa Zoro

Benim nefret ettiğim şeyler, seni ilgilendirmiyor.

Kesin konuşmadım farkettiysen, ayrıca Zoro, benim Haki seviyemden güçlü bir seviyen yoksa, kesemeyeceğim bir şey yok diyor. ''Haki seviyemiz arasında fark olmadıkça'', diyor. Önemli bir detay.
"Beni aslında bu yorumun da ilgilendirmiyor. Adam yerine koyup yazmamalıydım bile."
Herhalde şu cevabı versem abes kaçmaz dediğine, ne dersin?

Alpamis

Öyle zaten.Rakibin nerene saldırı yapacağını bilmekten aciz olduğun için var olan haki kapasiteni tüm vücuduna yaymakla haki gücünü azaltıyorsun bir nevi.Halbuki o kapasiteyi saldırı yediğin yere kullansan belki yara almadan kurtulacaksın.Bunun için de sağlam gözler,sağlam k.haki ve bir o kadar da hızlı refleks lazım doğal olarak.
Yalnız Vergo nun full beden koka yapmasına Smoker' ın verdiği tepki.çok.farklıydı.

Roronoa Zoro

Vergo'ya kadar kimsede görmediğimiz full beden kokada Zoro Vergo'yu alamaz, kokasını aşamaz diyenler, bunu 2. Bir kişiden gördüklerinde ve bu kişinin rakibi Zoro olduğunda nasıl da 180 dönüyorlar ? Trajikomik ve içler acısı hâliniz tiksindirici :(

Not: alpamis sen alınma kardeşim.

Yalnız Vergo nun full beden koka yapmasına Smoker' ın verdiği tepki.çok.farklıydı.
Full beden yapabilmek bir ustalık,var olan hakisini herkes o şekilde yayamıyor anlaşılan ve bunu yapabilmek için de ortalamanın üstünde hakiye sahip olmak gerekiyor. Tabi benim bu söylediklerim varsayım sonuçta,pekala yanılıyor da olabilirim full beden hakkında.

Edit:Genel tartışmada Vergo'yu gördükten sonra bu konudan bahsetmiştim ama pek rağbet görmemişti.Çoğunluk katılmadı galiba bu görüşüme. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık