Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 773: Çift Kişilik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law Sabaody'de göründüğünde yanında tayfası ile çizilmişti. Barto ise flashback'inde tayfasından biri yanına gelip bir şey sorduğunda nasıl yaparsan yap şu an meşgulüm çekiyor ve bizimkilerin resimlerine bakıyordu. Gelmeyedebilir. Kesinlikle gelecek demiyorum ama bir adamın tayfası varsa yazılan ilk cümle -- tayfası var gelmez -- olunca bayıyor bir süre sonra. Tamam tayfa var ama nasıl tayfa ? Önemli olsaydı direk tayfasıyla çizilir, Luffy'nin arkasındaki destek kuvvet olarak görebilirdik durumu.

Adam Mugiwara tayfası için açılıyor denize.

Franky'nin çetesinin bile Barto'nun taydasından çok daha fazla bağlayıcılığı vardı. Adamlar aniki diyordu Franky'ye. Aralarındaki bağ kuvvetli idi yani. Ee Franky bıraktı çetesini ? Adam değil midir Franky diyeceğiz ? Adamın dibidir Franky.

Kaldı ki sadece sevildiği için, ya da sevdiğim için gelsin diyor değilim. Tayfaya gelmesi için gerekli olan şartları da sağlıyor adam. Hatta bu şartlar, tayfaya gelmesini engelleyen şartlardan daha fazla.

- Bir kere adam değişik. Burdan bir adım önde. Tayfada bir robot, bir geyik, bir iskelet olduğunu düşünürsek...

- Arc içinde tayfayla birlikte mücadele ediyor. Bakınız Franky, bakınız Brook..

- Tayfaya her şekilde uyum sağlayabilecek nitelikte ve yetenekte bir adam. Mesela tayfada lastik olan bir adam varken kendisi de lastik türevi bir yeteneği yok Belami gibi. Tayfadaki üyelere baktığında hepsinin farklı bir yeteneği var.

Vesaire vesaire. Barto sevildi o yüzden herkes tayfada istiyor değil yani olay.

EDİT : Ayrıca adam bu kadar kısa bir sürede popülerlik sıralamasında ilk 10'a girebilmiş başarılı bir karakter tasarımı. Mangaka tüm bu sebepleri göz önünde bulundurursa -- tayfası var -- gibi basit (Bartolomeo için) bir argümanı kilim gibi sirkeler ve olay biter.

Kim gelecek Belami mi ? Ceasar mı ? Alakaya maydonoz bu adamlar.. En kuvvetli ihtimal Barto şu an.

Franky dedin iş bitmiştir. Haklısın şuan sana ciddi manada hak veriyorum. Gelmesini istediğim bir karakterdi ki şimdi artık daha "mantıklı" geliyor gelebilecek olması. Süpersin! :respect:

Wadatsumi kapaktaki 5 numaralı olayda çok efsane olmuş ya.Sakallı bebek gibi bir şey adam. BAA da sevmemiştim de çok sempatik geldi birden.

Luffy seri başında "10 tayfam olsa yeter" dediği ve Gol D. Roger'ın da sadece tek bir tayfası olduğu için direk Barto, Jinbei vs. gelsin deniliyor ama Beyazsakal hesabı filo olması fikri de hiç fena değil aslında. Şu an ki tayfadan 8 tümen komutanı çıkar (Usopp'u tümen komutanı yaptığıma ben bile inanamadım), Barto'da şu çok konuşulan tayfası ile gelse 9. olur, Jinbei balıkadamlardan bir tayfa toplasa 10. tümen komutanı olur.

''Umarım en az 10 kişi bulabilirim'' diyor Luffy. Böyle bile 11 kişi yapar Luffy'yle. Bir bak sayfaya.

http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-1-page-52.html

10'dan fazla olabilir yani nakama sayısı.

Sanji amiral zaten,k.hakisi ile Dof'un ipleri görse yeteneğini bilse indirir zaten :D.Adam Sanji'nin diableli vuruşu hiç zorlanmadan gülerek karşılıyor insaf.

Bölüm çok iyiydi.Barto gelsin bunca maceradan sonra ve gelecek bence.
Dof'u indirir demedik yahu ipleri sezse böyle bodoslama dövüşmez, bu kadar kısa sürede inmez.

Doğru karşılıuyor Dof'u ne sandın sen anlamadım. Basit bir karakter değil yahu, amirale yakın gücü var. Bir zahmet karşılasın. Zoro olsa onu da karşılar ipleriyle. Luffy desen istese Luffy'i sarayda delebilirdi delmedi, istese Luffy'nin yumruğunu Bellamy'e yedirmek yerine ipi dolayıp Luffy'nin kolunu eline verebilirdi. Bu adam çok über bir adam kardeşim, Sanji'nin o hale düşmesi doğal. Bu yüzden Sanji'yi ezmek mantıklı değil.

Robin devrimcilerin yanında geçirdiği zaman içerisinde Sabo nun yarısı kadar bile haki kullanabilme yeteneği kazanmışsa eğer rakiplerinin çok çekeceği var.

wildthorn

Robin de bir şekilde haki çıkması gerçekten güzel olur.
Birde birkaç yorum vardı. Robin Rebecca için yaptığını tayfa için yapmadı diye. Oda genelde arclardaki karakterleri bir şekilde tayfadaki biriyle özdeşleştiriyor. Balıkadam da Shirahoshi ile Nami yi annelerini ölümüyle bağlamıştı. Bu seferde Rebecca yı hem ülkesinin tehlikede olması hemde ailesinin arkadaşlarının durumu nedeniyle bağladığını düşünüyorum ama bilmediğimiz bir çıkarı vardır belki. Robin nin ne yapacağı belli olmaz.

Kavundish benzetmesini kim düşündüyse helal olsun :D Orjinalinde başka meyve ile birleştiriyor ismi sanırım.

Robinin Diamente ve Cavendish'i rahatça durdurması abes olmuş biraz. Hakubayı tutabiliyorsa serideki çoğu güçlü insan Robin karşısında çaresiz demektir. Diamente'nin kılıcı ellerle durdurdu normal kılıç ustalarını da durdurur o zaman. Buradan Robin kılıç kullananlara karşı çok iyi ve Zoro'yu her türlü yener gibi bişe çıkıyor. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık