Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 768: Tetiğin Çekileceği Gün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gördüğümüz üzere adında D. olmayan daha doğrusu D. yi kullanmayan bir D. çıktı sanırım. Diğerleri de çıkabilir. Ya nasip. Bana göre en iyi bölüm.:D

eğer dof luffy ve lawı lay lay lom şekilde paketlediğini görmeseydim sana hak verirdim ama ikisinin aynı anda basit bir şekilde paketlendikten sonra dofa böyle hasar vermesi çok saçma.tamam arkadaş anladık D. olmak önemli birşeyde bu kadarda saçma olmamalı.ben zaten Dofun law tarafından yenilmesini isteyenlerdenim ama böyle ani saçma şeylerede gerek yok.Dofun hızı vergodan bile fazla ,savunma desen anlatmaya gerek yok.sen nasıl bu adama böyle bir darbe aldırırsın diye sorarlar adama(redhawk darbesini beklemiyordu eyvallahta şuankinde adam bildiğin kapışıyor ama öyle saçma duruma düşüyor).
Peki nasıl darbe alacak o zaman bu Dof? Anlık dikkat kaybında dahi hasar almayacaksa daha hiç almaz. Fiziksel olarak ezme gibi bir durum olsaydı sana hak verirdim ama şu durumda yanılıyorsun bence.

Dof'un meyvesi çok ama çok ters bir meyve.Bu meyveye karşı savaşabilmek için dövüşe ısınmak,bazı durumları tecrübe etmek gerekiyor. Son derece dikkatli olsalar bile bizimkilerin o meyveye üstünlüğü çok zor bir durum fakat yavaş yavaş alışıyorlar Dof'a karşı dövüşmeye.

Demek istediğim Dof'un saldırılarını çözmeden onu yenmek imkansız gibi bir şey.(Üst seviye karakterleri bunun dışında tutuyorum) İşte Law da yavaştan uyum sağlamaya başladı Dof'a karşı.Aynı güçte olmasa da klona karşı olan Luffy de ısınıyor yavaştan. Adapte olduktan sonra gerisi daha kolay olur elbette.

AndHony

Dof kuş kafesi yaptığı ip ile kendisine özel bir zırh yapıp savaşıcak bence o zırh savunma yaparkende çok keskin olucak saldırannın ellerini kesicek şekilde :) birde full beden haki eklerse o zırha :) luffy onu o şekildeyken yenicek bence :D

Dof kuş kafesi yaptığı ip ile kendisine özel bir zırh yapıp savaşıcak bence o zırh savunma yaparkende çok keskin olucak saldırannın ellerini kesicek şekilde :) birde full beden haki eklerse o zırha :) luffy onu o şekildeyken yenicek bence :D
O kadar uçma be müberek :D Normalini yensin önce sonra zırhlı halini de yener. :D

Rosinante

Meyvesinin kesinlikle etkisi var ama bu her durum için geçerli değil meyvesi adı üstünde operasyon meyvesi, anında direk açılan yaraları iyişleştirme gibi bir durum yok. Mesela yediği kurşunları çıkarabilir veya punk hazarddaki çocukları bağımlılıklarını kandan madde ayırarak bitirebilir her türlü ameliyatı yapabilir, ama o kurşunları vb şeylerin açtığı yaralar kalır luffy e yaptığı ameliyattan sonrada öyle olmuştu. Dediğin gibi sadece meyveden olsa ortalıkta böyle kan revan içinde yaralı biçimde dolaşmazdı kendininde son sayfada söylediği gibi zor zamanlar geçirmezdi. Yani işin içinde bu D durumu,intikam arzusu ve fiziksel dayanıklılıkta var bence.Dof o hatayı 1 kere yapar ı red hawk yediği zamanda söylemişlerdi, 1 kere olur 2 kere olur yok her an herşey olabilir.
Ben meyvenin alınan zararları bir yere kadar dondurduğunu tahmin ediyorum. Yani pasif bir güç gibi arkada işliyor, ameliyata gerek duymadan. Lawın çok zamanının kalmadığında kendi beyaz yüz hastalığının donduğunu farz ettim. Yani o bölümleri öyle yorumladım, yanlış olabilir tabi ki.

Senin dediğin gibi lawın iradesi tabiki etkili ama ben Lawda daha öyle yerden kalkamayıp, gaza gelip kalktığı bir sahne görmedim. Lucci vs Luffy öyleydi mesela. Benim gözümde Law o seviyeye gelmedi, o duygu patlamasını görmedim daha. Şimdilik böyle düşünüyorum bu yüzden.

Dof'un darbe almasına niye bu kadar şaşırıyorsunuz tamam Law'dan hızlı olabilir de bir tık hızlı diye de hiç mi darbe almayacak bu adam dövüşüyorlar sonuçta darbe de alıcak yaralanacak da.Karşısındaki de çömez değil yani.
lawın uğraştırdığı smokera tek attır, sanji ile dalga geçtir, luffy ve lawı aynı anda ez,sonra da gel böyle saçma bir darbe yedir.tamam darbe yemelide görmediğimiz bir kaç teknikle alsın bari darbeyi.

bu olaydan sonra dofun önceden gördüğü bir saldırıyı süpriz saldırı gibi yemesi bana saçma geliyor.
Not: helede vs ortasında

Mingo orda kontrolünü kaybetti Law'ın ha bire konuşmasından. Sinirlenip bam güm dalınca aldı darbeyi. Haki ile alakası olduğunu düşünmüyorum ben buna yordum kendi kafamda.

NBA'de ''trash talk'' denilen, Star Wars'ta ise ''dun moch'' olarak tabir edilen bir taktik vardır. Bu tarz konuşmalarla rakibinin psikolojisini bozar ve avantaj sağlarsın, Law'da burada bunu uyguladı anlaşılan. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık